Skocz do zawartości

miras1

Użytkownik
  • Postów

    143
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez miras1

  1. Większość tych zbiorników kupujesz odrazu ze stelażem więc problem ze wzmocnieniem odpada. Jeśli chodzi o podgląd tego co dzieje się w środku to tak jak pisałem, wklej plexi z boku możesz ją wkleić silikonem akwarystycznym albo klejem Fix-all, ważne jest aby to nie był Fix ponieważ tamten schnie szybko, utwardza się pod wodą i najważniejsze, że nie wpuszcza żadnych toksyn do wody i może być stosowany przy wodzie pitnej.

  2. Jako uszczelnienie możesz dać gumowe okrągłe uszczelki dostępne we większości sklepach z sanitariatami, one naciągają się na ciasno ale są szczelne.

    Gdybyś dawał silikon to musisz go nałożyć i odrazu dokręcić żeby wszedł we wszystkie wolne miejsca pomiędzy plastikiem a szybą. Jak do mnie nakładanie silikonu może być uciążliwe w czasie demontażu lub nawet przy czyszczeniu sumpa gdzie ja wyciągam rurę spustową i mam dużo lepsze dojście w tym przypadku jeżeli poruszasz śrubunkiem i zerwiesz silikon może przedostawać się woda i ...

  3. Jeśli chodzi o filtrację do akwarium o takich pojemnościach to nie ma lepszej filtracji niż sump ale żeby była ona bezpieczna musisz mieć zachowane pewne zasady takie jak:

    - odpowiednia wysokość grzebienia na kominie

    - odpowiednia wysokość przegród w sumpie

    - odpowiednia wielkość komór i całego sumpa

    - zachowany zapas przestrzeni w sumpie na zrzut wody z akwarium w czasie wyłączenia pompy

    według rysunku jaki umieściłeś masz za wysoko wklejone przegrody w sumpie, jeśli przytka Ci się któraś z komór to woda będzie wylewać się na podłogę a powinna przelać się do następnej komory.


    jeśli w sumpie będzie potężna bateria gąbek, to filtracja mechaniczna będzie się odbywała właśnie na początku sumpa. czy wobec tego konieczny jest filtr mechaniczny + narurowce - według mnie nie.


    Zgadzam się z tym dlatego ja bym tego nie zakładał.

    Jak coś jest przedobrzone to też nie dobrze.

    Ale to moje zdanie.

  4. A gdzie te posadzki mają wlecieć?

    Rozumię jak zawala się coś od góry na dół a odwrotnie ... nie wiem.

    Myślę, że gdyby nawet w piwnicy była belka drewniana podpierająca strop pod akwarium to jest to bardzo dobre wzmocnienie a co dopiero ściany nawet działowe ale odstępując od tego po przeprowadzonych (wspomnianych wcześniej) rozmowach jestem przekonany, że te akwarim do piwnicy nie wleci, w innym przypadku nie ryzykowałbym i nie budowałbym dwóch domków o pojemności trochę większej niż kolega.

  5. Ponieważ jestem w trakcie zakupu większego mieszkania w bloku z wielkiej płyty (rok budowy 1982) i chcę mieć tam dwa zbiorniki 200x70x60h (840l) dlatego jest to dla mnie aktualny temat.

    Czytałem ten wątek od początku, każdy z Was ma tutaj rację począwszy od tych którzy twierdzą, że się nic nie stanie do tych którzy nakłaniają do zastanowienie się czy na pewno strop naszego mieszkania wytrzyma.

    Jestem po rozmowach z prezesem spółdzielni, dyrektorem technicznym i konstruktorem mostów. Każdy z nich miał takie samo zdanie - w starym budownictwie, kamienice tego ciężaru mogłyby nie wytrzymać i tutaj jest potrzebny konstruktor, dokumentacja budynku, obliczenia, natomiast w blokach z wielkiej płyty takie obciążenia nie są groźne a nawet usłyszałem, że mogę stawiać zbiorniki o dowolnym wymiarze biorę jednak na siebie pełną odpowiedzialność za zalanie sąsiada (będę miał ubezpieczenie) i rozprzestrzenienie się wilgoci, pleśni jest to informacja która mnie zadowala i dlatego takie akwaria będę miał w bloku.

    Podobno znajomy od dyrektora technicznego miał hodowlę mieczyka na pierwszym piętrze gdzie było mnóstwo akwarii i było dobrze.

    Fakt jest taki, że każda kondygnacja powinna wytrzymać takie samo obciążenie jak na pierwszym piętrze tak i na dziewiątym jednakże na parterze powinno być inaczej choćby ze względu na to, że pod spodem są piwnice i ten pierwszy strop jest podparty ścianami z piwnic a jak wiadomo piwnice są znacznie mniejsze niż pomieszczenia w mieszkaniu - stwierdzenie o piwnicach i stropu na parterze to jest moje zdanie.

  6. Jak do mnie to komin masz trochę mały jak na trzy dziury

    Komin jest dobry, sam mam 100x200: komin.jpg

    A 3-cia rura jako rewizja zawsze się może przydać ;-)


    Inna sprawa, to zasadność tworzenia sumpa do tak małego akwarium.




    No ok. wszystko się da i jakby się postarać to i czwartą dziurę można wywiercić i pewnie też się zmieści, ja z moimi rękami mam ciasno aby w kominie o wymiarach 20x15cm dokręcić śrubunki dlatego jeżeli Ty w mniejszym i z trzema dziurami dajesz radę - jestem pod wrażeniem.


    Męczy mnie rewizja w kominie. Czy to jest absolutnie konieczne?


    Ja osobiście nie mam żadnej rewizji ani dodatkowych zaworów itd.

    Poprostu są wywiercone dwie dziury fi22 jest to rura tłocząca wodę z sumpa przez pompę do akwarium i druga fi32 przez którą woda swobodnie opada do sumpa. W kominie mam wklejone dwie płyty plexi z gęsto nawierconymi otworami wiertłem fi8 a pomiędzy tym są biobale dlatego jeśli nieczystości przez nie się przedostaną to nie ma możliwości aby zatkały rurę o średnicy fi 32.

    Ja mam tak ale każdy niech robi jak mu pasuje

  7. Jak do mnie to komin masz trochę mały jak na trzy dziury, z drugiej strony zastanawiam się po co Ci aż trzy dziury i to takie wielkie, oprócz tego, że zmieszczą się w nim otwory to musisz wziąć pod uwagę jak włożyć tam rękę.

    Proponuję Ci komin o wymiarach 200x150 i dwie dziury fi 22 wylot z pompy i fi 32 wlot wody z akwarium do sumpa.

  8. Masz na myśli żeby ścianki boczne zrobić podwójne


    Tak.


    do każdej z komór wstawić dodatkową ściankę tylną skrojoną pod wymiar pojedynczej komory?




    Nie dodatkową ale tylko - tylną skrojoną pod wymiar pojedynczej komory.

    To wystarczy.

    Co do ciężaru to fakt - jest taka szafka ciężka i jeżeli zależy Ci żeby ją "odchudzić" a masz taką możliwość to możesz pospawć stelaż z cienkiego profilu 40x40 obić to błazerią i też ładnie będzie wyglądać.

  9. tylko czy do kazdego upsa mozna podpiac inne aku oto chodzi pozatym na co patrzec kupujac jakis inny ?? nata sinusoide ??

    bo tak jak czytalem nie kazdy ups odpali filtr



    Każdy akumulator możesz podpiąć pod UPS i do każdego (tylko wymaga to przeróbek) ale nie każdy UPS ma idealną sinusoide, tylko dobranie odpowiedniego akumulatora będzie miało wpływ na dłuższe jego działanie.

    Ten który podaliśmy Ci wcześniej ma taką jaka jest w sieci dlatego wszystkie urządzenia będą na nim działały.

    A coś więcej i może bardziej dokładniej wypowiedzą się elektrycy czy elektronicy.

    W każdym razie ten jest sprawdzony i tego mogę Tobie polecić.

  10. aku to ja bym sobie od mlodej z firmy wzial 12 v ale jakies 50 ah tylko pytanie czy on go naladuje i czy pod kazdy mozna podpiac aku dodatkowe



    Spokojnie go naładuje, musiałbym dokładnie zobaczyć w instrukcji ale chyba można do nie go podpiąć akumulator nawet 92AH tylko weź pod uwagę, że nie każdy akumulator jest do wszystkiego ten będzie brać mały prąd ale długo.

    Ja mam 33ah, teraz mam podłączony tylko napowietrzacz 7W ale wcześniej była pompa 60W, najdłużej co nie było prądu to 4 godziny i (jakby wierzyć diodom które są na nim umieszczone) nawet w połowie nie był rozładowany.

  11. Ja hydroponiki nigdy nie miałem więc w tej kwestii się nie wypowiadam chociaż słyszałem, że spełnia swoją funkcję.

    Miałem natomiast swojej roboty wężyki, kubełki i po krótkim czasie lądowały w koszu, nie umiałem ustawić przepływu wody albo woda zawierała duże ilości azotanów albo leciał już sirkowodór - poprostu przepływ powinien się zmieniać w zależności wartości NO3.

    Moim najlepszym "lekarstwem" był nitrareduktor ale też prawidłowo działał dopiero po podłączniu mv controler, sondy i pompy Sp 3000 ale niestety to się wiąże z kosztami, cały sprzęt był z firmy Aqua Medica.

  12. Tak, tak to akurat jest wiadomość od tego co najwięcej chce tu wszystkich krytykować na całym forum a niestety jego wiedza jest na takim poziomie jak widać na załączonym obrazku.


    Hmmm, czy to się do mnie tyczy :?: bo nie rozumiem, możesz troszkę jaśniej :?:


    Nie.

    A kto Ci pisał o red-redach?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.