Bubudr
Użytkownik-
Postów
55 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Witam. Rybki padły ok 12 godzin po podmianie wody, w krótkich odstępach czasu. Nie byłem w stanie nic zrobić, po włączeniu cyrkulacji woda wypłukała ryby z pomiędzy kamieni. Mierzyłem parametry i poza dużą różnicą pH wszystko było ok.
-
Witam . Tak w zbiorniku zostało samo "Malawi". Wczoraj wymieniałem część wody w akwarium (około 500 litrów) , i straciłem wszystkie synodontisy Poli white. Miałem ich 6 sztuk. Nie mam pojęcia co się stało. Poza tym cała obsada ok. Jest mi przykro.
-
Sump czy narurowiec? Dylematy nowicjusza.
Bubudr odpowiedział(a) na Marcin P. temat w Osprzęt do akwarium
Do sumpa zaglądamy co dwa dni, żeby skarpetę filtracyjną wymienić na czystą. Jak uzbiera się kilka wrzucam do pralki na jakiś krótki program z płukaniem. Poza tym nic więcej w sumpie nie dotykam. Troszkę słychać k1 i przelew wody przez przegrodę w filtrze. Sump jest przykryty szybami w 3/4 . Odparowaną wodę dolewam ze e zbiornika przy sumpie. -
Skontaktuj się z Sea Garden, nie są co prawda z kujawskiego. Akwarium przywieźli mi w cenie paliwa. Co do jakości zbiornika nie mam żadnych zastrzeżeń.
-
Filtracja akwa 1300L 280x70x70cm
Bubudr odpowiedział(a) na BlackAdder_Pl temat w Osprzęt do akwarium
Nie robię tego na raty. Wodę ze zbiornika do dolewek i kranówkę uzupełniam jednocześnie. W zbiorniku mam wodę dostaną, której niestety nie wystarczy do całej podmiany. Sump mieści 400 litrów a w systemie krąży okolo 1700. Dna nie odmulam. Dwa cyrkulatory na kilka godzin i wyloty z filtra załatwiają sprawę. -
Filtracja akwa 1300L 280x70x70cm
Bubudr odpowiedział(a) na BlackAdder_Pl temat w Osprzęt do akwarium
Ja podmiany robię również z węża. Spuszczam wodę z sumpa pompą do kabiny prysznicowej ok.300 litrów i jeszcze, z głównego zbiornika następne 200-250. Wodę dolewam ze zbiornika do dolewek 200 litrów i przed "ustrojstwo " resztę bezpośrednio do akwarium. Całość trwa około 1.5 godziny. Czynność powtarzam co trzy tygodnie. Sumpa nie czyszczę. W międzyczasie odparowaną wodę dolewam że zbiornika. -
Niestety nie. Jechałem tam w konkretnym celu i po drodze. Kupiłem Aulonocary piękne zdrowe i słusznej wielkości. Mam obiecane Synodontis Njassae, oczywiście jak dotrą. Prawdopodobnie są tak słabo dostępne, bo to smaczna rybka i miejscowi ja zjadają. Właściciel Tan-Mal jedzie w przyszłym tygodniu do Niemiec po ryby, pewnie wybór będzie większy.
-
Dzień dobry. Jako, że życie nie znosi pustki a akwarium "nudy" będę w sobotę w Tan-Mal. Jadę po Aulonocara Otter Point . Pewnie będę wiedziony na pokuszenie... Na co byście jeszcze namówili?
-
Niestety nie mam i mieć już nie zamierzam. Akwarium prawie pełne, pływa około 50 rybek. Nie lubię za gęsto w zbiorniku utrudnia to obserwację. Planuję dokupić samiczki Aulonocara jacobfreibergi otter point i jeśli mi się uda to Synodontis Njassae.
-
U mnie C. Borlei pływają w ławicy, w toni. W stadku są trzy samce i siedem samic. Nie widzę jakichś spektakularnych walk, czasem dominujący samiec przegoni mniejszego ale po jednym kółku ma dość. Samce jeszcze słabo wybarwione, choć są już po pierwszym tarle (samica nosiła ikrę ok tygodnia).
-
Artykuł „Wybór obsady non-mbuna do akwarium 200cm”
Bubudr odpowiedział(a) na tom77 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Witam. Od pół roku pływają u mnie " Mdoki" zakupione w TanMal. Miały około 3-4 centymetrów. Rybki rosną dość wolno. Hierarchia jeszcze nie widoczna. Stadko liczy 10 sztuk, gdzie 7 jest niebieskich a 3 wyglądają jak miniatury karasi srebrzystych. Ryby pływają w stadzie, czasem złapią się za pyszczki ale generalnie jest spokój, nie zaczepiają innych gatunków, raczej ustępują. -
Witam. Dość szybko minęły trzy miesiące od startu akwarium. Życie w zbiorniku przebiega w dość pokojowej atmosferze. Wydaje mi się, że w tak dużym akwarium możliwa jest współegzystencja non mbuna z mbuna ,pod warunkiem wspólnej diety. Czasem w trakcie tarła samce przeganiają przeszkadzaczy ale po kilku metrach "zaspane" dają sobie spokój. Uchowały się dwa młode labidochromis caeruleus, poza tym pięć samic inkubuje ikrę. Szkoda narybku, rodzice F1. Rośliny do tej pory radzą sobie doskonale, vallisneria przede wszystkim. Parametry wody dobre pH 8,2. Niestety padły mi trzy samiczki aulonocara jacobfreibergi otter point, przestały pobierać pokarm i koniec.
-
Pierwsza podmiana wody dokonana. Wymieniłem około 400 litrów wody, część ze zbiornika do dolewek, część kranówa przez "ustrojstwo" . Przedstawiam również sumpa, w którym pracuje: gąbki ok. 50 litrów, K1 50 litrów i 10 litrów Neomedia.Myślę, że jest to wersja ostateczna. dec3ac95-6a25-41b3-b12b-36d8c7dfdd0b.mp4
-
Witam serdecznie. Akwarium widuję jedynie na filmach i zdjęciach przysłanych przez małżonkę. Wszystko żyje i rośnie . Roślinki ostały się w 70% , o dziwo nawet te z Amazonii. Pływa potomstwo Yellow w ilości sztuk jedna. Niestety nie byłem w stanie kupić Synodontis Njasse , popełniłem grzech i wpuściłem kilka Synodontis Poli White z Tanganika Konin. Pyszczaki karmię rozwielitkami z mojej hodowli i płatkami O.S.I. Parametry wody bez zmian NO2 i NO3 niewykrywalne. We wtorek będę już w domu i spodziewam się efektu wow.