
sqizzy
Użytkownik-
Postów
27 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez sqizzy
-
Tzn. według Sery, ten bioNitrivec dodajemy tylko na początku. Więc tam zrobiłem, nic nie było napisane czy lac dalej np. codziennie 10ml przez 10 dni. Ile mam wlać tego bioNirtivec'u i w jakich dawkach? testy Sery
-
Witam, mam do was pytanie, 6 września zalałem akwarium (126l filtr wypchany ceramiką), 7 września wlałem 40ml bioNitrivec, a 8 wpuściłem 4 brzanki żeby rozpoczeły cykl azotowy. Niestety dziś jest 19 a parametry to: NO2 <0,3mg/l ,a NO3 o mg/l. Czy to trochę nie dziwne?
-
Masz sporo ryb, pewnie za duże stężenie NO3. Ja obstawiałbym posocznicę, poczytaj o niej w internecie, porównaj objawy.
-
Zastanawiam się nad 15 sztukami, co wy na to?
-
Tzn. wiem że akwarium jest małe. Postanowiłem spróbować. Wszystkie rybki będą wpuszczone razem w jednym czasie jako młode osobniki z jednego chowu, w akwarium ułożyłem tak skały żeby mogły powstać dwa rewiry, tzn. po obu stronach zbiornika są zrobione groty. Jeśli w przyszłości powstaną konflikty między samcami to się jednego haremu pozbędę.
-
126l 80x35x45
-
witam, chcę mieć u siebie dwa haremy 2+6 pyszczaków Saulosi, ile młodych rybek powinienem kupić na początku, żeby ryby dobrały się w haremy?
-
Mam problem z małym akwarium! Prosze o pomoc!
sqizzy odpowiedział(a) na karolus1995 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Nie możesz dodać żadnego gatunku. Sam piszesz że masz za małe akwarium, a za chwile zadajesz pytanie "co jeszcze dodać". Trochę dziwne :| -
Mam do was jeszcze jedno pytanie. Kupiłem dzisiaj bioNitrivec. Czytałem trochę w internecie o nim i ludzie piszą żęby na początku dać 20ml na 100l wody a następnie przez 10 dni lać po 10ml. Na opakowaniu jednak pisze zeby na początku wlać 10ml na 25l wody i nic nie ma napisane jak go dalej stosować tzn. czy trzeba przez kolejne dni lać go jeszcze czynie. Powiedzcie mi proszę jak powinienem stosować ten preparat.
-
No niestety nie mam możliwości wzięcia wody z dojrzałego akwarium, muszę wszystko sam rozpocząć. Pierwszy pomiar wody wykonam jutro, następne co 3 dni. Jutro wleję Nitrivec a we wtorek wpuszczę ryby.
-
Dzisiaj zalałem zbiornik. Widzę że temat już prawie wrze :-) Postanowiłem że zastosuję sposób z Nitrivec i "rybkami" startowymi. Nie będą to pyszczaki, lecz wcześniej wspomniane przeze mnie gupiki.
-
Bardziej od zadowolonych kamyków zależy mi żeby akwarium od razu gloniskami nie porosło. Kostkę wrzucić jutro?
-
Witam, jutro zalewam akwarium, chciałbym abyście sprawdzili mnie czy dobrze zamierzam rozpocząć "życie" mojego akwarium No więc, to mój pomysł: niedziela 6 wrzesień: zalanie akwarium, sprawdzenie sprzętu, ustawienie temperatury na poziome 28C, test wody wtorek 8 września: rozpoczęcie oświetlania zbiornika 2x18W (zastanawiam się nad 1x18W) przez 4h, test wody czwartek 10 września: zwiększenie czasu oświetlania do 5h, wpuszczenie 6 gupików w celu startu cyklu azotowego, test wody niedziela 13 września: zwiększenie czasu oświetlania do 6h, test wody, pierwsza podmiana 16l (akwa.126l) środa 16 września: test wody, czas oświetlania zwiększyć do 7h sobota 19 września: test wody, czas oświetlania- 8h (docelowo) Co o tym sądzicie Zastanawiam się czy 6 gupików wystarczy aby rozpocząć cykl azotowy. Z góry dziękuję za ew. porady
-
shinuk, czytałem niedawno o tym, podobno dobrze spisują się nawet w roślinnych akwariach. Co nie zmienia faktu ze są trochę za drogie :-)
-
Witam, chce zrobić oświetlenie przejściowe do akwarium z diod LED. Mam zamiar swięcić dwie godziny przed wlączeniem światła i dwie godziny po zgaszeniu Jaki kolor LED byłby najodpowiedniejszy dla saulosi? Nie chciałbym powodować żadnego stresy dla podopiecznych
-
Z racji tego że moje akwarium to tylko 126l, nie będę stosował filtra wewnętrznego ( datego też tyle gąbki w EX700) Ok więc biokulki i biobąble wymienię na ceramikę. Co do drugiego pytania to taka kurtyna nie będzie przeszkadzać saulosi?
-
Witam, zastanawiam się nad wkładami w moim filtrze, czy są odpowiednio dopasowane do Malawi. Aktualnie zrobiłem tak: - w 1 koszu na górze wata na dole ceramika - w 2 koszu na górze gąbka na dole biokulki - w 3 koszu na górze gąbka na dole ceramika - w 4 koszu na górze gąbka na dole biobąble Co o tym sądzicie? Korzystając z tematu, chciałem się jeszcze zapytać czy pyszczaki lubią dobrze natlenioną wodę? ponieważ chcę zastosować kurtynę napowietrzającą dla efektu.
-
Dlaczego? aktualnie mam zwykłą pokrywę 4x18W ale to będzie moim zdaniem za dużo do malawi.
-
Witam, czy takie oświetlenie wystarczy do 126l Malawi?? Mam zamiar kupić taką belkę: http://www.allegro.pl/item706070421_alu ... ratis.html czy może lepiej dołożyć i kupić tą: http://www.allegro.pl/item709285204_alu ... ratis.html Czy do takiej belki można włożyć świetlówkę o mocy 18W? Gdybyście byli na moim miejscu kupilibyście taką belkę czy zwykłą pokrywę 2x18W ?
-
Które skałki nadają się do Malawi
sqizzy odpowiedział(a) na sqizzy temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
OK, narazie powstał jeszcze jeden problem :-( złamałem zaworek od filtra także 40zł w plecy. A skałka koralowa w sklepie kosztuje 30zł duża także napewno znajdzie się w akwarium :-), co do jednolitego koloru... zobaczysz za miesiąc jak wyszło akwarium :-) -
Które skałki nadają się do Malawi
sqizzy odpowiedział(a) na sqizzy temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
Znaczy się drewna skamieniałego i skały koralowej też mogę użyć :-) -
Witam was, dzisiaj byłem w sklepie akwarystycznym, mają tam takie skałki: - skała koralowa - drewno skamieniałe - wapień drążony Powiedzcie czy nadają się one do Malawi. Wapień tak ale czy pozostałe??? Moglibyście podać mi ew. nazwę czarnych skałek które nadawałyby się do Malawi
-
Proces dojrzewania : napiszę jak ja to zrobiłem i było ok miałem mały (60L) zbiornik zakładałem 240L 1 czyściłem stary zbiornik filtry odmulanie itp to wszystko wlałem do nowego i dolałem kranówy czyli ok 10 L syfu + 100 L i zał filry po kilku dniach reszta wody + kranówa do pełna stary piach + ryby i było ok no2 lekko wykrywalne po 3 dniach potem spadło do 0 i pojawiło sie NO3 i OK funkcjonuje bez strat w obsadzie Niestety ja nie mam możliwości wzięcia wody ze starego akwarium. Zastanawiam się nad Nitrivec lub po zalaniu odczekam 1 tydzień i wsadzę kilka gupików.
-
Witam was drodzy forumowicze, postanowiłem rozpocząć historię z Malawi. Mam 126l akwarium (niestety większego nigdy nie będzie) poczytałem to i owo, lecz nadal mam kilka pytań. 1. Będzie to akwarium jednogatunkowe (powód wiadomy... litraż) składające się z Saulosi. Mam jednak pytanie jak zaaklimatyzować te ryby w nowym zbiorniku. Obsada będzie składała się z 2+6, jestem jednak ciekaw czy ryby nie będą miały problemow z dobraniem się w haremy, czy nie rozpocząć z większa ilością ryb, a w późniejszym czasie nadmiar lokatorów oddać. 2. Jak powinno wyglądać ustabilizowanie zbiornika? Czy proces wymaga 3 tygodni jak w przypadku akwarium roślinnego? 3. Czy podłoże składające się z "trzech warstw" rozpoczynając od lewej strony akwarium: czarnego bazaltu, następnie białego kwarcu, skończywszy na piasku, będzie odpowiednie? Jak czyścicie piach, szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego. 4. Muszę również poruszyć wątek parametrów wody. PH-8 KH-10 lecz co z NO2, NO3 i NH3 jaki poziom azotanów utrzymywać Najbardziej zależy mi na odpowiedzi na pytanie dotyczące dojrzewania zbiornika, proszę napiszcie jak powinien wyglądać proces dojrzewania zbiornika Malawi Pozdrawiam