Skocz do zawartości

kazik62

Użytkownik
  • Postów

    21
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Włocławek, woj. kujawsko - pomorskie, Polska
  • Moje akwarium
    200 l

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. 240. Rybki w stosunku 1+2. A.moulana ok.8cm(samice5), benga 6(4), eureka 4(4). Docelowo 2 gatunki. Chyba,że będzie wszystko grało to zostanie tak jak teraz.
  2. U mnie pływają Aulonocara stuartgranti "maulana " , Aulonocara jacobfreibergi "eureka red" oraz Aulonocara baenschi benga. Samce nie przejawiają żadnego zainteresowania samicami innego gatunku. To raczej samice lubią się poganiać.
  3. Drogi kolego. Możesz śmiało hodować razem różne gatunki Aulonek, pod warunkiem odpowiednio dużego akwarium i odpowiedniego doboru. Pod poniższym adresem dowiesz się jakie aulonokary możesz z sobą trzymać, bez ryzyka krzyżowania. http://www.cichlid-forum.com/articles/mixing_peacocks.php
  4. Zrobiłem tło ze styropianu ale mam jeden problem - kolor. Do CR65 dodałem barwnika do jajek, ale niestety jest tam przewaga żółtego i czerwonego. Czy znacie jakieś inne barwniki (czarny,granat, braz) obojętne dla ryb.
  5. Dla oka bardzo ładnie wygląda. Gratuluję staranności. Boję się jednak , że może długo nie wytrzymać. Wilgoć i różnica temperatur może powodować rozwarstwienie lub wypaczanie paneli (boazeri). Pozdrawiam i trzymam kciuki oby nie.
  6. Witaj. Tez jestem za drugą. Zastanów się jeszcze jakie odmiany barwne Aulonocara jacobfreibergi i Aulonocara stuartgranti chciał byś hodować np. Aulonocara jacobfreibergi new blue orchid, otter point, hongi itp. Aulonocara stuartgranti mbenji, cobue, ngara, usisya itp. Można dobrać obsadę kolorystycznie.
  7. Ptaqu - nie obrażaj się na tych, którzy chcą Ci pomóc . Poczytałeś o rybciach, wybrałeś 10 gatunków - OK. Teraz proponuję poczytać o jeziorze Malawi, chemii wody, zakładaniu akwarium od podstaw -(piasek, kamole,filtracja itp.), sposobie żywienia, koniecznych czynnościach pielęgnacyjnych i wielu jeszcze przydatnych, a wręcz potrzebnych tematów. Wszystko to można znaleźć na naszym serwisie a napewno w internecie. Pytania na forum powinny być zadawane precyzyjne, odnoszące się do doświadczeń hodowlanych i do takich niuansów, których nie znajdziesz w książkach. IMO błąd polega na tym, że zaczynasz od ryb a nie od akwa. Załóż akwa największe na jakie możesz sobie pozwolić, urządź je i będziesz miał minimum 3 tygodnie na ustalanie obsady(pomożemy). Nie złość sie na nas , że nasze odpowiedzi często nie pokrywają się z wiedzą książkową. Trzeba zdecydować, kto ma rację. I tak się wkracza w świat dorosłych
  8. Też to przeżywałem. Przy jakimkolwiek ruchu w odległości 3m od akwa wszystko wiało . Pomógł mi remont. Wszystkie pysie poszły do zbiornika wypełnionego wyłącznie wodą bez kamieni i piachu. Pomogło. No i oczywiście jak koledzy pisali - lepiej aby były cały czas "niedojedzone". Teraz podchodzę do akwa to chcą sie zabić o przednią szybę.
  9. Drogi kolego. To wszystko o co pytasz jest dostępne na naszym forum. Ale od początku. Ryby w Malawi dzielimy najogólniej na Mbuna i Non Mbuna. Non Mbuna - Aulonocara jacobfreibergi Mbuna: Cynotilapia axelrodi Labidochromis caeruleus Labidochromis chisumulae Labidochromis freibergi Labidochromis sp. hongi Labidochromis sp. mbamba Labidochromis vellicans Labidochromis zebroides Pseudotropheus msobo Pseudotropheus saulosi Na Aulonocary - min. 200 l jako jednogatunkowe. L.caeruleus 2+4 + saulosi 2+5 - min.200l Na resztę: 2 gatunki - min.240 l. Trzeba jednak zadać sobie jednak trochę trudu, aby poczytać i dowiedzieć sie podstawowych rzeczy. W internecie jest tyle, że może nie starczyć Ci wytrwałości. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
  10. Jeżeli masz możliwości, to czym większe akwarium sobie zafundujesz tym będziesz miał większe pole do popisu oraz większy wybór gatunków. Po pewnym okresie chcemy zmienić obsadę(znam to z autopsji) i bardzo często barierą jest rozmiar zbiornika. Trzymaj się zasady - jak największa powierzchnia dna - czyli długość i głębokość zbiornika. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.