
hvast87
Użytkownik-
Postów
34 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez hvast87
-
Ogólnie zmieniałem kamienie z otoczaków na piaskowca w akawarium dokupiłem tego AC1500 ale nie spodziewałem się że może być to tak głośne. Jasne będę kombinował, dzięki.
-
@pulpet dzięki dlatego pytam tutaj na forum ponieważ się nie znam. @Pikczer zrobiłem tak jak podpowiadałeś po nocy odchody za tylną szybą i w rogach brak ale na środku z przodu akwarium jak na zdjęciu. Zamówiłem prefiltr Eheima i AC 1500. Ustawię na prawej szybie z tyłu aby na przód dmuchało, będzie się włączać ze światłem żeby rybki miały spokój w nocy.
-
Mam pomysł kupić EHEIM CompactON 2100 na to założyć prefiltr Eheim i postawić z tyłu żeby nic nie wieszać na szybach z tyłu albo zabudować to kamieniami. Wydajność 2100 ale można skręcić do 1400.
-
Czyli taki AC 1500 lub 2000 z prefiltrem np eheim a Fluvala zostawić jak jest? Co do kubła nie stwierdziłem aby miał jakiś spadek wydajności.
-
Próbowałem już różnych ustawień i zawsze się gdzieś kupsztale gromadzą. Wylot mam na tafle z kubła żeby natleniał i zostaje cyrkulator który czyści przednią szybę. Rozumiem że gdybym miał kupić jakiś filtr mechaniczny mam te gąbki z kubła usunąć?
-
Potrzebuję rady obeznanych w temacie. Mam ten kubełek Fluval 407 załadowany tym co było w zestawie czyli w koszyczkach czarna gąbka x2 na samym spodzie, ceramika x2, jakieś kuleczki x4, przykryte cienkimi watami? W pionowej szufladzie niebieska pofalowana gąbka niebieska i z drugiej strony biała prosta. Czy warto wymienić te gąbki zakupić jakąś dobrą ceramikę jeśli tak to jaką i wywalić wszystkie gąbki, waty oprócz tej w pionowej szufladzie i zakupić prefiltr Eheima? Wlot jest po lewej stronie z tyłu na dole na górze po tej samej stronie wylot z filtra na taflę wody. Po prawej stronie falownik Eheim skierowany w dół na przednią szybę. Zanieczyszczenia zbierają się w grotach i za kamieniami na tylnej szybie po 2 dniach jest już sporo. Myślałem żeby kupić dłuższy wąż do filtra i zasys dać po prawej stronie tyle że zanieczyszczenia znajdują się w połowie tylnej szyby. Za mały przepływ przez filtr? Złe rozmieszczenie? Za słaba filtracja? Co zrobić? Czy można się tego problemu pozbyć? Poproszę o porady. Póki co działam z odmulaczem i ściągam zanieczyszczenia.
-
Zostało mi 4 samce i 5 samic. Dziwne ma ubarwienie jeden z samców na zdjęciu wygląda bardziej jak Maingano. Czasami się pogonią ale nie ma jakiejś większej agresji. Największa z samic 3 razy już miała pełny pysk i nie jadła po 3 dni i na tym się kończy. Parametry są ok, co kilka dni ściągam kupy rzadziej sporo podmieniam wodę. Filtr został jeden kubełkowy Fluval 470 i cyrkulator Eheim. Grzałkę też wywaliłem temperatura 25-26 stopni. Oświetlenie od 11 do 23. Karmię 3 razy dziennie płatkami czasem granulatem i ogórkiem. Co kilka dni muszę przetrzeć szybę czyścikiem bo glony się robią, nie przecieram tylko tylnej szyby. Obsada wiem że nie jest super, 3 samce oddałem przez olx ale jak wspominałem nie są zbyt agresywne w stosunku do siebie. Łącznie 9 rybek na 200 l o wymiarach dna 100x40 a kryjówek mało nie mają. Myślę że jak na półroczne doświadczenie z pyszczakami i ogólnie akwarystyką nie jest źle a Wy?
-
Żadnym znawcą nie jestem powiem co zaobserwowałem. Wpuściłem ryby niestety za wcześnie do akwarium. Było dużo azotanów i azotynów a glony były jak na zdjęciu powyżej. Oczywiście na taki seledynowy to je oświetlenie wybarwia normalnie są zielone. Teraz gdy od jakiegoś czasu wodę mam o stabilnych parametrach zielone zamienia się w brązowe i tak ładnie już nie wygląda.
-
Ok minimalne ilości w porównaniu do tego co było.
-
Już się bałem że sinice. Podobają mi się te glony mam nadzieję że na szybę nie wejdą. No3 i NO2 na zero u mnie.
-
-
2 rybki dorosłe padły, 1 samica i 1 samiec. Po tym zrobiona podmianka wody 50% i dorzucony do filtra juwelowskiego zeolit. Od 3 dni azotany, azotyny na akceptowalnym poziomie. Początkowe pojawienie się nielicznych okrzemków zastąpiły zielone glony na kamieniach. Jak włączy mi się światło spróbuję zrobić zdjęcie i wrzucić bo nie wiem czy to dobrze czy źle. Ryby od kilku dni karmione bardzo delikatnie raz dziennie. Wygląda na to że dopiero teraz dojrzewa akwarium po srogiej dolewce bakterii bacto active.
-
Wiedziałem o tym ale wypadło mi to z głowy całkowicie. Nie wiem jaka to była sól.
-
Póki co zrobiłem podmianę wody. Do podmiany dodałem supreme + bacto-active + łyżeczkę soli. Ryby zachowują się póki co normalnie. W trakcie wyrzuciłem połowę piasku aby było więcej wody i zmieściło się dodatkowo prawie 20 litrów.
-
Z chęcią bym kupił ale nigdzie na stronach nie jest dostępne, na allegro też brak. Jakiś zamiennik może? Znalazłem coś takiego. Sera Nitrite Minus 100ml Usuwa Azotyny 10482899023 - Allegro.pl
-
Nie tylko to moje pierwsze malawi a ogólnie akwarium więc każda konstruktywna krytyka jest mile widziana. Tylko co teraz robić? Podmieniać wodę co 1 lub 2 dni z bactoactive? Badać parametry i nie karmić może ryb 2 dni? NO3 - 10 NO2 - kolor pomiędzy 2 a 5 GH - pomiędzy 8 a 16 KH - 10 pH - 7,6 CI2 - 0 Co robić?
-
Pewnie masz rację z tym że akwa zalane 22 maja, same kamienie dołożone już gdy przyjechałem z urlopu. 12 dni było akwarium zalane bactoactive z tabletkami bakterii w filtrach. Widocznie za krótko. Czy ryba w „świeżym” akwarium to zło najgorsze? – Akwarium w Domu (wordpress.com) Posiłkowałem się linkiem powyżej.
-
Mam pierwszy problem. Jedna rybka dziś się zaczęła dziwnie zachowywać, wachluje całym ciałem przy szybie na dnie w jednym miejscu jakby płynęła do przodu i do tyłu takie lekkie wychylenia. Wcześniej się tak nie zachowywała. Drugi problem inną rybka ma zabielone jedno z oczu. Edit: Sprawdziłem testem paskowym tropicala NO3 i NO2 były na wyższym poziomie więc podmieniłem 40 litrów wody.
-
Samiec najbardziej wybarwiony już sobie ukopał dołek pod kamieniem i patroluje czy mu ktoś nie podpływa. Natomiast 3 groty z których były wyjścia na drugą stronę akwarium sobie zasypały i pogłębiły. Mi to w niczym nie przeszkadza, jak zacznie wtedy usunę trochę piasku. Póki co jest jak pisałem wcześniej bez cyrkulatora, kto wie może nie będzie potrzebny. Najbardziej się cieszę że te małe saulosi są traktowane jak powietrze, nikt ich nie ściga, pływają sobie wszędzie.
-
Skoro lubią kopać to niech kopią, mają czuć się dobrze w końcu to ich dom. Gdzieś na forum wyczytałem w poradach dla początkujących że lepiej dać więcej bo jak robi się syf odmulaczem i tak się ściągnie. Szafka jest to zwykła komoda model Hemnes z Ikea w całości z litego drewna sosnowego o wadze 46 kg więc raczej nic nie powinno się stać moim zdaniem.
-
Tam jest ponad 5 cm piachu a w tym piachu też są kamienie których nie widać. Musiałbym je wygrzebać z piachu, zmętnić wodę i inaczej poustawiać a kamienie różnie się opierają o siebie więc musiałbym najlepiej wyciągać większość i od nowa ustawiać. Akwarium mam na komodzie dosyć wysoko i jak siedzę wzrok mam na wysokości kamieni. Kamienie nie są klejone dlatego ustawiałem aby były stabilne, mam 2 koty w tym jednego zafascynowanego akwarium. Staram się go pilnować, drzwi są zamykane na noc. Ale w dzień jak przyjdzie mu myśl wskoczyć a zapadnie się pokrywa bo kot ma ponad 6 kg, osunie kamienie i może być tragedia której bym nie chciał. Tak jak jest jest bezpieczniej. Poza tym jest wśród rybek jeden samiec który mnie nie lubi. Nie chciałem wody z zoologicznego z rybkami wrzucać i pojedynczo każda rybkę ręką transportowałem do zbiornika i nie było problemu aż na końcu został właśnie samiec który zaczął mnie kąsać. Jak przekładam kamienie też mnie gryzie. Dorzuciłem jednak kamień z prawej strony na górę.
-
Nic już nie będę kombinował, rybki dopiero co się zadomawiają nie ma co ich stresować przemeblowaniem. Tak jak jest mi się podoba, perspektywa zdjęcia też słabo to oddaje.
-
Już dodane kamienia z prawej, dziękuję.
-
Od 3 dni są rybki 5 szt z czego jeden mały samiec, jeden średni i jeden duży oraz 2 średnie samice ze sklepu akwarystycznego + 10 narybku z hodowli. Jak wpuszczałem małe rybki wcześniej dałem jeść żeby nie zjadły ich te większe. Pływają razem więc chyba ok. Póki co akwa chodzi na fluvalu 407 po lewej stronie jest zamontowany, nie widać odchodów zbiera z dołu (widziałem jak wciąga kupki). Wylot górą na przednią szybę. Drugi filtr z prawej części zbiornika zbiera z góry a wylot na ścianę. Oba marszczą wodę na tafli i trochę bąblują a fluval raz na jakiś czas wypuszcza sporo baniek do baniaka. Karmię 2 razy dziennie szczyptą tripical malawi flakes i tropical spirulina super forte. W czerwcu dokupię falownik eheima póki co na tych 2 filtrach. W niedzielę robić podmiane 10% odstanej wody?
-