Skocz do zawartości

Wymuszony start Kado


kado

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie te testy, żeby mogły być wiarygodne, muszą się odbyć ( w ostatnim etapie uwierzytelniania ) przeprowadzone na żywych stworzeniach - czyli rybach.

Ktoś chętny ??



Ja będę robił na rybach, bo nie mam wyjścia, chyba, że zrezygnuję. Planuję zrobić to tak. Zrobić pomiary wody w akwa, które zalałem wczoraj. Przed wpuszczeniem ryb wlać AZOO AQUAGUARD PLUS(uzdatniacz) i znowu zrobić pomiary, a kiedy okażą się ok. wpuścić ryby ok. 10 szt 5cm na ok 100l wody. Myślę, że w pierwszym dniu nie ma sensu dawać bakterii, bo uzdatniacz eliminuje amoniak. Więc zrobię na drugi dzień pomiar i dodam AZOO NITRIPRO(bakterie) Gdy coś zacznie dziać się nie tak , będę sie ratował AQUAGUARD PLUS.... Póki co czekam na testy , uzdatniacz i bakterie, aż dotrą. Co tym myślicie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kado moim zdaniem żle robisz.

1/ Czy nie masz nawet małego chodzącego baniaczka - wszystko nówka ze sklepu?

Liczy się każdy cm piasku i każdy kawałek ceramiki lub lawy czy grysu nawet taki wyjęty dawno z wody i schowany w szafce:D :D :D :D coś już wiem na ten temat. Ja mam kaseciak z 1,5 l lawy wulkanicznej.

Koledzy macie całe kubły zawalone grysem po naście litrów i nikt nie poratuje kolegę kado 1 litrem tego dojrzałego biologicznie grysu.? To by go postawiło w podobnej sytuacji jak opisuje Marcin.


2/ Absolutnie nie Azoo Aquaguard tylko albo Seachem Prime albo Kordon AmQuel jako nowoczesny uzdatniacz - to akurat jest w tym momencie najważniejsze co dasz. Tylko te usuwają chlor a amoniak oraz przyszłe azotyny NO2 neutralizują dla ryb ale nie dla bakterii nitryfikacyjnych. Jak zacznie ruszać nitryfikacja i rosnąć NO2 to liczy się wszystko co obniża amoniak i NO2 dla ryb.


3/ Po 5 minutach od wlania uzdatniacza możesz lać bakterie, ja polecam albo Prodibio Biodigest albo Seachem Stability.


Po tych zabiegach robisz pomiary wody pH ,temp, NO3, NH4 i NO2 i dopiero możesz wpuścić ryby.

Jeśłi jest ich mało i są małe to może będzie OK tak czy siak ryzyk fizyk na twoją odpowiedzialność ale będę pomagał jak potrafię.

Życzę powodzenia.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że ryby cenne i trudne do dostania więc jak kolega się poleca to radzę skwapliwie skorzystać. Wody nie bierz bo jest bezwartościowa nitryfikacyjnie.

Najlepiej grys albo ceramika a gdyby jeszcze 1 cm piasku z wierzchu z baniaka to byłby luksus.

Wystarczy jak to będzie wilgotne i bez wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O...!!! nawet nie wiedziałem, że już temat jest wydzielony i stąd brak moich odpowiedzi.


Kado moim zdaniem żle robisz.

1/ Czy nie masz nawet małego chodzącego baniaczka - wszystko nówka ze sklepu?



niestety wszystko nówka :/


2/ Absolutnie nie Azoo Aquaguard tylko albo Seachem Prime albo Kordon AmQuel jako nowoczesny uzdatniacz - to akurat jest w tym momencie najważniejsze co dasz.


niestety wszystko już kupione, przy okazji zobaczy się jak zadziała ... dziękuję Decco, w razie problemów na pewno będę tłukł się do Ciebie :)

.............................................................................


oferowałem się z akwarium, ale wody, piasku z baniaka czy ceramiki z akwarium tego Ci u mnie dostatek, a daleko nie masz...będzie bezpieczniej na pewno


dziękuję za pomoc, miałem się odezwać, ale kolega miał pusty baniaczek...co do piasku z akwa to jakby nie było dla ciebie problemem, wziąłbym ze dwa kilo wierzchniej warstwy ...napiszę do Ciebie na pw :)

.......................................................................................................


Niezależnie od parametrów wody - zrób rybom jak najdłuższą aklimatyzację.

Powodzenia.



Bakterie musisz lać od razu. One potrzebują dużo czasu aby zadomowić się na złożu.


Dziekuję , tak też zrobię


.....................................................................................................................


cdn. jak już zacznę działać , czyli pewnie w sobotę :)

-- dołączony post:


3/ Po 5 minutach od wlania uzdatniacza możesz lać bakterie, ja polecam albo Prodibio Biodigest albo Seachem Stability.




dokupiłem Seachem Stability i Seachem Prime ... te wcześniejsze przydadzą się na normalny start głównego baniaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dokupiłem Seachem Stability i Seachem Prime ... te wcześniejsze przydadzą się na normalny start głównego baniaka :)



Zdecydowanie lepiej teraz ale i tak oprzyj to wszystko jak deklarował crav na jego piasku z baniaka i choć 1-2 litrach grysu czy czegokolwiek z dojrzałego filtra. Po to warto pojechać nawet i 100km - wierz mi i zobacz u Marcina - nawet nie drgnęło z przenosinami tak wykonanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające jest to, że pomimo tak dużej liczebności klubowiczów i użytkowników oraz ich lokalizacji na terenie całej Polski - brakuje odwagi zwrócenia się potrzebujących ( w opisywanym tu temacie ) o natychmiastową pomoc.

Wystarczyłby jeden wpis na forum, a jestem pewien, że wielu z nas zadeklarowałoby i żwir, i media ze swoich ustabilizowanych zbiorników.

Nie trzeba wydawać kasy na wątpliwie działające startery, uzdatniacze i masę innej chemii.

Tym bardziej, jeśli ktoś z nas znajdzie się w sytuacji podobnej do tej, którą przerabia teraz Kado.

  • Dziękuję 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.