Skocz do zawartości

Użytkownicy filtrów JBL


mirsto

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników filtrów JBL. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak przepływa w tym kubełka woda? Bo na zdjęciu tego filtra widać, że woda wpływa bokiem od góry przez pierwszy, następnie dziwnym sposobem omija kosze 2,3,4 i dopiero od spod jest zasysana i wypływa przez środek pierwszego kosza do rurek. Czy w tym 2 koszu od góry jest coś co będzie powodowało, że woda omija dolne kosze? Jeśli nie to efekt może być taki, że woda wlatuje bokiem przez pierwszy kosz, w drugim się miesza i wylatuje środkiem przez pierwszy kosz. Wtedy 3 i 4 kosz byłby w ogóle nie wykorzystany! Proszę o opinie użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy koszyk, a wlasciwie jego boczne czesci sa tzw.prefiltrami.Woda wplywa do kubelka bokami i poniewaz koszyki nachodza na siebie, to jest ona zasysana od spodu dolnego koszyka i przechodzi przez wszystkie pozostale koszyki od dolu do gory.

Uzywa e1500 od ponad dwoch lat i jest tak jak powinno byc, widze po zanieczyszczeniu wkladow w koszykach.

Jedynym problemem jaki mozesz miec, to wiem ze w niektorych modelach (o ile dobrze pamietam to w 900) glowica nie byla calkowicei szczelna z pierwszym koszykiem i wtedy czesc wody dyla bezposrednio zasysana do wylotu.

Mozna to rozwiazac na dwa sposoby.pierwszy to przeciecie wezyka (takiego jak do napowietrzania) wzdluz i zalozenie go na pierwszym koszyku na plastik oddzielajacy poszczegolne komory

addf45b056340f07.jpg

lub uzycie silikonu.

tak jak mowilem mam go od ponad 2 lat i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uszczelka nie ma już problemu bo od jakiegoś czasu, po zgłaszaniu tego problemu producent zrobił oryginalne uszczelki i teraz wszystkie filtry z nowej partii już je mają. Ja mam jednak dalej wątpliwości co do przepływu: czy woda wpływająca do filtra omija również pierwszy z góry kosz? Jeśli tak to przy założeniu, że kosze są szczelne - nie ma problemu. Ale jeśli wpływa przez boki pierwszego kosza z góry to przecież ta brudna woda wpływa do 2 kosza od góry i zostaje automatycznie wyciągnięta do akwarium. Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno to miec miejsca, bo kosze zachodza na siebie i jedyna droga jest wejscie od dolu ostatniego koszykia i w gore, porzez wszystkie koszyki.Tak jak mowilem u mnie widzialem ze woda przeplywa przez wszystkie kosze po stopniu zabrudzenia wkladow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dalej się nie rozumiemy:) Jeśli dobrze widzę na obrazku, woda wpływa do filtra przez boczne gąbki w koszu pierwszym od góry. Gąbki te znajdują się bezpośrednio nad 2 koszem od góry wobec czego woda przepływa przez te gąbki i wpada do kosza niżej z którego jeśli tak jest może od razu zostać wyssana spowrotem do góry i do akwarium. No chyba, że jest tam jakiś patent, że woda leci przez pierwszy kosz (boczne gąbki) a potem jakoś skręca i omija kosze 2,3,4 lecąc w dół kubła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, rozumiem.

Przyjzyj sie koszykom.Na obrazku tego nie zobaczysz :wink::mrgreen: .Pierwszy jest najszerszy i woda wplywa do filtra przez boczne jego czesci(nie jest to wylot wielkosci calwej gabki bocznej,jak ci sie wydaje).

Pozostale koszyki sa wezsze i nie dochodza do scianek kubla.Ta wlasnie szpara woda jest tloczona na sam dol i wciagane od dolu poprzez wszystkie kosze do gory.

Wszystko dziala tak jak powinno, uwierz mi na slowo :wink::mrgreen: .Mam ten filtr juz troche czasu i swoje zadanie spelnia znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz wszystko wydaje się być jasne i zrozumiałe. Dziękuję za wytłumaczenie. Zastanawiam się teraz który filtr wybrać:

1. HW-302 1000l/h, 18W

2. JBL e900 900l/h, 15W

Chcę wzmocnić filtrację w 375l gdzie pracuje już Eheim 2228 i Atman At-203.

Jak myślicie - który będzie mocniejszy i lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Eheim jest zasypany Substrat Pro i ceramiką. Ale chce zmienić i włożyć do niego całość oryginalnych wkładów czyli byłby biologiczno-mechaniczny i dobrze zbierałby syfki pływające czasem w toni. Dodatkowy kubełek byłby wypełniony zeolitem, purigenem i watą - aby dodatkowo czyścił i krystalizował wodę. Poza tym zwiększy mi przepływ wzdłuż przedniej szyby aby większe syfki leciały do gąbki głowicy. I teraz mam dylemat czy warto brać Jbl e900 czy wystarczy tańszy HW 302. A tak w ogóle to kusi mnie żeby wyrzucić głowicę i kupić Jbl e1500 lub HM 303b z lampą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.