Skocz do zawartości

Usuwanie grybych rys z szyb akwarium


Gość pemergency

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pemergency
Fotki tego tak nie oddadzą ale tak ze słowem harcerza ;) na prawdę jest idealnie ?


Harisimi jeśli się bardzo przyjrzysz to możesz dostrzec w jednym miejscu delikatne przerysowania od krawędzi koła polerskiego, ale to moja wina, za mocno docisnąłem w tym miejscu. Niestety skończyły mi się koła ścierne żeby to wyrównać, więc tak już zostawiłem.


Gwarantuje Ci, że nie byłbyś w stanie powiedzieć, które części szyby były polerowane. Po zalaniu wodą obraz nie jest zniekształcany i nawet miejsce porysowane krawędzią koła jest kompletnie niewidoczne. Sam byłem zdziwiony efektem, ale jest na prawdę świetny.


Nie mam powodu czegoś zachwalać, jeśliby to nie działało. Prawdopodobnie jeśli czyścilibyśmy tylko i wyłącznie tlenkiem ceru, to soczewka byłaby widoczna. Zwiększenie promienia polerowanej powierzchni przy każdej zmianie gradacji papieru, powoduje że tego efektu całkowicie nie widać.


Poniżej zamieszczam film, jak dokładnie przebiegało moje polerowanie. Film oczywiście nie jest mojego autorstwa, ale w 100% oddaje sposób polerowania. Moje koła polerskie były o połowę mniejsze od użytych na filmie.


GlassRenu Scratched Glass Repair Demo - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa. W moim przypadku rysy są jakieś mikro ale znając życie z czasem powstaną a w takim baniaku i w takiej lokalizacji jakiej mam szkło nie kwapiłbym się z wymianą. Twoja metoda może okazać się bardzo przydatna. Dzięki za podzielenie się swoim doświadczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency
Świetna sprawa. W moim przypadku rysy są jakieś mikro ale znając życie z czasem powstaną a w takim baniaku i w takiej lokalizacji jakiej mam szkło nie kwapiłbym się z wymianą. Twoja metoda może okazać się bardzo przydatna. Dzięki za podzielenie się swoim doświadczeniem


Ja swoją najgrubszą rysę miałem w centralnej części przedniej szyby. Nawet dla "patrzących przez szybę" rysa byłaby nie do zaakceptowania. Teraz nie ma po niej śladu, nawet najmniejszego... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość pemergency
ile kosztuje taki zestaw i gdzie go kupić?


tak naprawdę to "zestaw" można kupić wszędzie... np w castoramie


1. mała wiertarka (żeby weszła do akwarium) minimum 2000 obrotów

2. papiery ścierne 320,600,1200

3. filc

4. tlenek ceru (cerox - allegro)


i na koniec coś do czego ten paper ścierny przyczepimy (jakiś uchwyt polerski)


zamiast wiertarki można użyć polerki.


A gotowy zestaw na ebay za Ł35 + wiertarka z toolstation (w moim przypadku) za Ł27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.