Skocz do zawartości

ustawienie obiegu wody w 450L


bajron1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie pojawił się u mnie problem z obiegiem wody tzn.wzdłuż przedniej-tylnej i bocznych szyb kupek nie ma jest idealnie czysto ale w miejscu gdzie jest czerwona kropka na rysunku(wiem widzieliście lepsze rysunki;-)).Notorycznie gromadzą się tam kupki tuż pod 2.czyli wylotem z biologa który jest skierowany po skosie na przednią szybe,1 czyli falownik(2500 l/h) jest ustawiony lekko po skosie w dól na przednią szybę a 3 to mechanik(1000l/h) i dmucha wzdłuż tylnej szyby po skosie w dół.I tak myślę czy mechanik nie jest za słaby by na końcu tego baniaka wprowadzić wodę w obieg????bo zmieniałem ustawienia kamieni i nic ciągle tam się kupki gromadziły....i teraz mam do wyboru wstawić obok mechanika falownik 3000 l/h który by dmuchał w tą samą stronę co mechanik(pobiera tylko 3 wat)lub wymienić mechanika na tego o przepływie 2000 l/h(ten pobiera aż 27 wat)zanim dokonam zakupów pragnę poznać wasze opinie.


Bo zapewne taki falownik

POMPA CYRKULACYJNA JVP-202 (12000l/h) (5133316437) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img14.allegroimg.pl/photos/400x300/51/33/31/64/5133316437@@AMEPARAM@@14@@AMEPARAM@@51/33/31/64@@AMEPARAM@@5133316437

będzie przegięciem???

post-13476-14695725162516_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w 432l aquaela 2000l/h i tuż obok niego właśnie falownik ale jvp 3000l/h skierowany lekko w dół i na tło i jakoś mi ogarnia, skierowanie go w tym samym kierunku co mechanik czyli powiedzmy na przednią szybę będzie notorycznie robił wyrwę w piachu co mnie osobiście wnerwia także ja mam jak napisałem, musisz po prostu pokombinować każde akwa i aranż w nim są inne:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w 432l aquaela 2000l/h i tuż obok niego właśnie falownik ale jvp 3000l/h skierowany lekko w dół i na tło i jakoś mi ogarnia, skierowanie go w tym samym kierunku co mechanik czyli powiedzmy na przednią szybę będzie notorycznie robił wyrwę w piachu co mnie osobiście wnerwia także ja mam jak napisałem, musisz po prostu pokombinować każde akwa i aranż w nim są inne:-)



Miałem idealną cyrkulacje dopóki pyszczaki nie skumały że mogą ryć w piachu.......


A powiedz lepiej kupić tego aquaela 2000 czy tez obok obecnego mechanika wstawić falownik 3000l/h?


Ja mam wszystko tak jak na rysunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jak pisałem w 1 poście ma tylko 1000l/h


...zbyt mały jak na 450 litrów a właściwie na tę długość akwa. Jak już to 2000 a i tak prawdopodobnie nie obędzie się bez falownika.

Doczytałem ,że falownik masz. Czasami wystarczy lekko źle ustawić łopatkę od cyrkulatora czy też wylotu z biologa i już wszystko się zmienia. Ale i tak cyrkulator 1000 jest zbyt mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zbyt mały jak na 450 litrów a właściwie na tę długość akwa. Jak już to 2000 a i tak prawdopodobnie nie obędzie się bez falownika.

Doczytałem ,że falownik masz. Czasami wystarczy lekko źle ustawić łopatkę od cyrkulatora czy też wylotu z biologa i już wszystko się zmienia. Ale i tak cyrkulator 1000 jest zbyt mały.



A koledzy 2000 l/h mechanik styknie czy lepiej mocniejszy???falownik mam 2500l/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup Aquael Turbo 2000 niż ten JVP. Miałem i strasznie hałasują (dwie sztuki miałem).

Kup sobie Aquael 2000 (sam cyrkulator lub wersję Turbo - obojętnie) a do tego gęsta gąbkę na allegro bo ta z zestawu jest za gruba.

Tu masz gąbkę przykładową:

WKŁAD FILTRACYJNY GĄBKA 20x10x10 cm PPI 45 (5768849866) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img15.allegroimg.pl/photos/400x300/57/68/84/98/5768849866@@AMEPARAM@@15@@AMEPARAM@@57/68/84/98@@AMEPARAM@@5768849866



Tylko otwór zmierz i podaj dobry bo nie pamiętam jaki ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup Aquael Turbo 2000 niż ten JVP. Miałem i strasznie hałasują (dwie sztuki miałem).

Kup sobie Aquael 2000 (sam cyrkulator lub wersję Turbo - obojętnie) a do tego gęsta gąbkę na allegro bo ta z zestawu jest za gruba.

Tu masz gąbkę przykładową:

WKŁAD FILTRACYJNY GĄBKA 20x10x10 cm PPI 45 (5768849866) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.


Tylko otwór zmierz i podaj dobry bo nie pamiętam jaki ma być.



A u Ciebie widzę dwa falowniki może u mnie też co np te 2500 l/h PLYS TEN AQUAEL 2000 plus ten falownik co już mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.