Skocz do zawartości

420l chyba okrzemki


pawelmisiek

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem swiatlo ma tez na to wplyw, ale roznie z tym bywa. Osobiscie swiece duzo i mocno i glony rosna aczkolwiek nie az tak jakbym tego sobie zyczyl i sa to tylko krasnorosty.

Nigdy nie udalo mi sie jeszcze wyhodowac zielenic.Ostatnio zaczalem juz nawet nawozic i zobacze co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam temat ponieważ Akwarium mam już miesiąc i nadal po 3-4 dniach białe kamienie są pokryte brązowym nalotem, na szybach też tego dużo. Co prawda po umyciu przy podmiance widać zielone zabarwienie jak się brązowy nalot starło także myślę że to normalne zielone glony , ale nie wiem co zrobić z tymi okrzemkami. Czy dalej je usuwać przy podmiankach i czekać , aż same ustąpią czy może macie jakieś inne pomysły ? Chyba że dodać 1 świetlówke 30W , dodam , że mam 4x36W w tym 2x marine glo i 2x daylight z firmy sera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc dla zbiornika to tak naprawdę nic. Może zamknął się cykl azotowy, ale jeszcze daleka droga do tego, aby zbiornik całkowicie dojrzał. Proponuję uzbroić się w cierpliwość. Wyjdzie to na dobre zarówno Tobie, jak i Twoim rybom. Czyszczenie kamieni wiąże się z ingerencją w zbiornik, a to nie służy naszym podopiecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega przez 9 miesięcy miał tylko okrzemki. Raz na półtora miesiąca delikatnie czyścił, aby sprawdzić, czy nadal się pojawiają. No i tak jak napisałem po 9 miesiącach jak ręką odjął przestały się pojawiać i bardzo powolutku narastały krasnorosty. Wg mojej wiedzy jak długo i jak intensywnie będą one gościć w twoim zbiorniku to zależy od ... zbiornika. Nie ma co się przejmować, tylko czekać, aż im się znudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ażeby wspomóc rozrost glonów proponuję nawóz mikroelementowy np.

MIKROplus Intermagu jest nawozem ogrodniczym, który po rozcieńczeniu jest bardzo dobrym nawozem akwarystycznym, ze względu na bardzo dobrze zbilansowane składniki.


Skład MIKROplus %vol %mas gr/l

bor (B) 0,28 0,2 2,8

miedź (Cu) 0,15 0,1 1,5

żelazo (Fe) 2,40 2,0 24,0

mangan (Mn) 1,00 0,8 10,0

molibden (Mo) 0,06 0,05 0,6

cynk (Zn) 0,35 0,3 3,5


Skoncentrowany MIKROplus rozcieńcza się do celów akwarystycznych w stosunku 1:9, np. 100 ml nawozu i 900ml wody demineralizowanej. W ten sposób przygotowany nawóz dodajemy do akwarium. Standardowa dzienna dawka to 2-4 ml/100 l wody. Daje to stężenie żelaza w zakresie 0,3 - 0,6 mg/l.

Jakiś czas temu pojawił się na rynku nowy produkt Intermagu, dedykowany do akwarium. Jest to praktycznie ten sam nawóz co MIKROplus, tylko rozcieńczony. No i cena jego jest już wyższa. Producent wie, że MIKRO i MIKROplus jest stosowany do celów akwarystycznych po rozcieńczeniu wodą (taka informacja była podana na stronie producenta), to przygotował produkt specjalnie dla akwarystów.


ETYKIETA FLORAMIX ROŚLINY WODNE

Nawóz płynny dla roślin wodnych

Nawóz powstały ze zmieszania typów nawozów oznaczonych znakiem „NAWÓZ WE”: D.5.1 roztwór siarczanu magnezu; E.2.1 mieszanina mikroskładników pokarmowych.

Składniki pokarmowe wyrażone w % (m/m):

tlenek magnezu (MgO) 0,95;

bor (B) 0,027;

miedź (Cu) 0,014;

żelazo (Fe) 0,230;

mangan (Mn) 0,095;

molibden (Mo) 0,005;

cynk (Zn) 0,033.


Składniki pokarmowe wyrażone w (g/l):

tlenek magnezu (MgO) 10,0;

bor (B) 0,28;

miedz (Cu) 0,15;

żelazo (Fe) 2,40;

mangan (Mn) 1,00;

molibden (Mo) 0,05;

cynk (Zn) 0,35.


Wszystkie składniki są rozpuszczalne w wodzie. Cu, Fe, Mn i Zn schelatowane przez HEEDTA.

Nawóz zawiera pełen zestaw mikroelementów dzięki którym można w sposób optymalny dostosować nawożenie roślin.

Czynnik chelatujący HEEDTA gwarantuje szybką i skuteczną przyswajalność mikroelementów w szczególności żelaza.

Dzięki odpowiednim formom pierwiastków rośliny pobierają je przez liście i łodygi gwarantując intensywnie zielony kolor nawet wtedy gdy w akwarium, oczku wodnym nie ma odpowiedniej ilości światła.

Regularne stosowanie nawozu FLORAMIX Rośliny Wodne zapewnia intensywny wzrost oraz prawidłowy rozwój roślin wodnych.

Nawóz jest bezpieczny dla ryb.


INSTRUKCJA STOSOWANIA

Oczka wodne: 20 ml nawozu dozować na 1000 litrów wody - stosować co 2 tygodnie

Akwaria: 2 ml nawozu dozować na 100 litrów wody - stosować co tydzień

Przez pierwszych kilka tygodni stosować połowę tej dawki i obserwować akwarium.

Później dawkę można zwiększyć.

Dokładną dawkę nawozu należy dobierać stosowanie do parametrów wody i liczby posadzonych roślin, ponieważ każde akwarium jest inne i panują w nim różne warunki.

Wskazana jest cotygodniowa podmiana ok. 25% wody.


Instrukcja przechowywania i transportu

Nawóz przechowywać w temp. od 0 OC do +30 OC. Przy rozlaniu ciecz zebrać, a powierzchnię spłukać wodą. Powstały roztwór wykorzystać do nawożenia. Chronić przed dziećmi.

Nie spożywać - w razie spożycia wypić ok. 0,5 l wody i skontaktować się z lekarzem. W przypadku zanieczyszczenia oczu - przepłukać dużą ilością wody i skontaktować się z lekarzem. Przestrzegać zasad higieny.

Masa netto: 525g


Cena nawozu u dystrybutora ok. 5-7 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.