Jump to content

Jaki to gatunek i płeć? Pomocy


Kris777
 Share

Recommended Posts

Po pierwsze to są pyszczaki nie puszczaki.

Po drugie te ryby to nie złote rybki, które wrzuca sie do stawu by było kolorowo - Ryby te trzyma sie w haremach a nie tak jak popadnie.

Po trzecie ile masz tych ryb i w jakim akwarium?

Link to comment
Share on other sites

Literówka: Pyszczaki.

Pyszczaki są adoptowane od znajomych - wyjechali za chlebem(inny wątek).

Jest ich tylko tyle ile na foto (5szt). Baniak mam 120l i tylko te 5 pyszczaków. Kiedyś miałem rybki i na tych standardowych to się znam.

Gatunki pyszczaków i ich dymorfizm płciowy to dla mnie nowość - więc pytam na forum - może lepiej je oddać? Ale komu bo zoologiczny to 90% = śmierć (np: sprzedadzą nic niewiedzącemu dzieciakowi).

Link to comment
Share on other sites

w twoim akwarium i w takim układzie wcale im lepiej nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Ci bardzo za wyczerpująca wypowiedz. Za dalsze już podziękuję ;)

Czy jest na sali jakiś "lekarz" ?


Pozdrawiam


Niewymownie "yaro"


hehe:cool:

--

Szanowni Państwo.


Od osób wypowiadających się na forach wymaga się zwyczajowo ogłady i wyrozumiałości gdyż każdy z nas kiedyś zasięgał informacji w internecie.

A niby skąd ją miał posiadać np. google? no przecież to jest tylko skrypt i przeszukuje jedynie dane wypisywane przez nas wszystkich.


Nie wydaje mi się stosowne zachowanie w stylu Pana "yaro" niezależnie od stażu i wiedzy jaki posiada.

Nikt nie może uzurpować sobie władzy do bezczelności w imię lepszej informacji. Bo to jest prostactwo.


Mam nadzieję że nigdy więcej Pan "yaro" nie będzie zabierał głosu w sprawach na które nie ma nic sensownego do powiedzenia.


Z poważaniem


Kris.


P.S.

Takim zachowaniem niszczymy samych siebie (zarówno nadawca jak i odbiorca). Nie posunę się do dalszej refleksji z uwagi na początkujący wiek na tym forum.:confused:

--

w twoim akwarium i w takim układzie wcale im lepiej nie będzie.

Najlepiej to im będzie w Afryce :) W naturalnym zbiorniku. A nie w Twoim Akwa. Więc trzymaj się roli doradcy a nie obrońcy praw. Bo to jest dwulicowość.

Link to comment
Share on other sites

Kriss, po pierwsze i najważniejsze - google i znalezienie za jego pomocą tego forum nie zwalnia Cię z przeczytania regulaminu i nim Ci moderatorzy ten wątek zamkną, zresztą słusznie, powiem tylko że do identyfikacji ryb służy tutaj galeria i dział niezidentyfikowane. A tego typu tematy sa zamykane.


W baniaku masz tzw malawi mix - czyli mieszankę w mojej opinii przynajmniej 3 gatunków. I yaro ma rację w jednym - cokolwiek sie z nimi nie stanie, to są z góry skazane na wegetację... bo celem najwyższym wszelkich gatunków zwierząt jest nie bycie, a rozmnażanie się. Natomiast celem akwarysty posiadającego maalawi jest jak sądzę ohlądanie w miarę wiernie odwzorowanego biotopu i zapewnienie rybom możliwości rozwoju i spełnienia swoich postawowych żądz.

Niestety Ty tego nie zapewnisz, mając 1 yellowka, 1 być może ssauloska i 3 w moejej opinii bastardy. Bez wyraźnego układu haremowego, bez znajomości historii pozyskania ryb itd. W malawi występuje 800 odmian puszczaków - po zdjęciu rozpoznac z pewnością można tylko 1.


Najważniejsze pytanie jjakie powienieneś sobie zadac to nie to czy yaro jest uprzejmy tylko jaki masz plan PO zidentyfikowaniu ryb które pokazałeś.

Bo z Twojej wypowiedzi odnoszę wrażeenie że nie jesteś gotowy poznać prawdę typu: "nadają się do eutanazji, a jak zwolnisz akwa to zacznij ponowanie zgodnie zze sztuką" :P

Link to comment
Share on other sites

Witam.


Dziekuję za odpowiedz na moje pytanie.

Tak jak pisałem wcześniej - mam je z adopcji i właśnie dlatego zasięgam języka u specjalistów aby takowy plan naprawczy stworzyć.

Będę musiał zatem pozostawić jeden gatunek w proporcji 1+3.

Powiedzcie mi tylko który jest który (nadałem numerki na zdjęciu).


Faktycznie regulaminu nie przeczytałem i tutaj "mea culpa". - postaram się dzisiaj to nadrobić.


Pozdrawiam

Kris777:grin:

Link to comment
Share on other sites

Nr 4 to labidochromis caeruleus yello to jedyne co pewne, najprawdopodobniej samiec.

Nr 2 może to być saulosi ale nie musi jest sporo żółtych samic.

pozostałe ?

Jak chcesz spytać o poprawną obsadę do twojego akwa otwórz nowy temat .

Fotki możesz jeszcze wkleić do galerii tu http://www.klub-malawi.pl/index.php/galeria/?g2_itemId=122468

Temat zamykam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Andrzej Głuszyca
   Skoro producent dedykuje pod akwa to spokojnie da radę.
  • Piotr775
   U mnie tak jak u kolegi. Miałem przez 2 lata 375 l na szafce z 2 takimi nogami  po bokach i  było oki.
  • teller
   Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi! Kupiłem Aquael ultramax 1500. Będę go instalował od razu jak przyjdzie. Jak się do tego przygotować, żeby odbyło się to bezpiecznie dla domowników? Przenieść ryby na jeden dzień do innego zbiornika i dać filtrowi przefiltrować wodę? Muszę też doczyścić szybę i wyparzyć kamienie. Zapewne podmianka 40 litrów.  
  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.