Jump to content

Obsada 130x35x30 :D


ciipek
 Share

Recommended Posts

Witam .Jaką obsadę proponujecie do tego akwarium?? Myślałem za naradą kolegi z forum makok nad A,maylandi lub A.hueseri . Czy mógłbym trzymać je razem ?? i czekam na inne propozycje. pozdrowienia Cyprian

Link to comment
Share on other sites

No ja aulony, nawet małej, nie dał bym do akwa o wysokości 30 cm. Odlicz kilka cm na piach i kilka od góry bo nie nalejesz do pełna i wiele nie zostaje. Osobiście dałbym tam jednogatunkowo Melanochromis interruptus.

Link to comment
Share on other sites

ta aulona nie jest większa od paczki fajek... więc czemu nie - ale w tym akwa cokolwiek nie dasz to tylko jednogatunkowo ;)

Link to comment
Share on other sites

Ale jest dwa razy większa (wyższa;)) od melano tej samej długości :) No i pływa po całym akwa a nie buszuje w skałach i bezpośrednio nad nimi.

Link to comment
Share on other sites

Przy mbunie coś się będzie dziać w tym szkiełku, przy aulonach mógłby złapać doła :P


Jakbyś miał obycie z pielęgnicami malawijskimi, to poleciłbym demasoni do tego akwa.Jeśli nie masz, to interruptus jak polecił eljot, bądź nieśmiertelne saulosi...ewentualnie jeszcze M.sp.membe deep.

Link to comment
Share on other sites

Podacie jakieś przykłady za i przeciw aby były w nim A.hueseri lub a.Maylandi?? bo z niebieskimi i żółtymi rybami mi się troszkę znudziło (saulosi):D

Link to comment
Share on other sites

podobają się? jak tak to masz największe za :P

a jak nie, to masz największe przeciw :P


hihi co więcej chcesz usłyszeć? nikt przecież za Ciebie nie zdecyduje :D

Link to comment
Share on other sites

To może ja wypunktuję "przeciw", a co tam :)

1.Niski baniak

2.Mała głębia baniaka

3.Tylko dwie ładne ryby w akwa

4.No i nudaaaa :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Robson79
   Po prostu go zainstaluj. Ryb nie odławiaj, ponieważ będzie to dla nich większy stres, niż samo montowanie filtra i przeczyszczenie szyb. Kamieni nie ruszaj, gdyż wyparzanie ich niema najmniejszego sensu. Tym bardziej przy białym wapieniu, który zawsze będzie zachodził jakimś glonem i czyszczenie go co jakiś czas mija się z celem. Lepiej się do tego przyzwyczaić i obserwować jak ryby skubią glony ze skał... 
  • Andrzej Głuszyca
   Skoro producent dedykuje pod akwa to spokojnie da radę.
  • Piotr775
   U mnie tak jak u kolegi. Miałem przez 2 lata 375 l na szafce z 2 takimi nogami  po bokach i  było oki.
  • teller
   Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi! Kupiłem Aquael ultramax 1500. Będę go instalował od razu jak przyjdzie. Jak się do tego przygotować, żeby odbyło się to bezpiecznie dla domowników? Przenieść ryby na jeden dzień do innego zbiornika i dać filtrowi przefiltrować wodę? Muszę też doczyścić szybę i wyparzyć kamienie. Zapewne podmianka 40 litrów.  
  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.