Jump to content

180 saulosi i rdzawy


devil102
 Share

Recommended Posts

Mam już w od 4 miesięcy 7 saulosi i 6 drzawych w baniaku 180l.

W stadzie saulosi mam 2 100% samce jeden jeszcze nie wiem i 4-5 samic, w rdzawych wydaje mi się pod względem szybkości jak rosną 2-3 samce i 3 samice.

Pytanie czy w takim baniaku mogę tą obsadę zostawić czy powoli muszę się przygotowywać do redukcji, zanim dorosną i zaczną się same redukować?

Link to comment
Share on other sites

ciasno im będzie, ale znów nie jest tragicznie, i redukcji nie jest tak bardzo konieczna. Ale jak już byś coś miał redukować to w rdzawych samce do 1 , i saulosi 1 samiec, zostaje ci 10 pysków i na 1 rybkę przypada 18l wody i myślę ze będzie git

Link to comment
Share on other sites

Perez666
zostaje ci 10 pysków i na 1 rybkę przypada 18l wody i myślę ze będzie git


Jak to policzyłeś?

Ja sądzę, że wody ma ok.120l, czyli przeliczając na rybę trochę za mało...

8 ryb to wszystko co możesz mieć w tym szkiełku.

Link to comment
Share on other sites

Ok mogę je zredukować do 1+3 mam 2 samce saulosi i 5 samic.

Rdzawych na razie nie jestem w stanie rozróżnić płci.

Czy w takim razie mogę je przełożyć do wiekszego baniaka 450l?

Gdzie mam już 6 hongi 5 acei 3 autarusy i 4 redy, czy dodatkowe 3 saulosi i 2 rdzawe mogą tam byc?

Czy nie będzie przerybienia?

Link to comment
Share on other sites

Ok mogę je zredukować do 1+3 mam 2 samce saulosi i 5 samic.

Rdzawych na razie nie jestem w stanie rozróżnić płci.

Czy w takim razie mogę je przełożyć do wiekszego baniaka 450l?

Gdzie mam już 6 hongi 5 acei 3 autarusy i 4 redy, czy dodatkowe 3 saulosi i 2 rdzawe mogą tam byc?Sam się przekonaj ,wpuść ryby i obserwuj...Ryby wbrew pozorom lepiej się w ławicy czują choć wielu pewnie temu zaprzeczy..

Link to comment
Share on other sites

Nie zachowasz proporcji haremowych, dodatkowo masz już tam 4 gatunki.

Ja bym ich już tam nie upychał...Perez tez ma trochę racji w tym co napisał Ci...Ja bym zostawił na Twoim miejscu dwa gatunki w większych haremach to lepiej już będzie wyglądać jak taka zupa rybna..Choć jak pisałem ,jak nie sprawdzisz sam to się nie przekonasz co będzie....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
  • Bartek_De
   Na Twoim miejscu bralbym 1500, bo roznica w cenie niewielka, albo dołóż 2 stówki i weź 2000. Nadfiltracja nie zaszkodzi, a jak zechcesz w przyszłości zmienić akwa na większe to zaoszczedzisz na kupnie nowego filtra.
  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
  • marcin73m
   Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
  • teller
   Dziękuję za odpowiedź. Ten parametr pewnie jest winą filtra paskowego, która ma taką skalę. Zaopatrzę się w lepszej jakości testy. Jak długo jeszcze może potrwać wysyp okrzemek? Czy nie mam wyjścia i co tydzień muszę wymywać wszystkie kamienie i czyścić szybę? Czy jest jakiś sposób, żeby temu zaradzić? Filtr przestaje funkcjonować, miałem na myśli, że zapycha się i przestaje wdmuchiwać powietrze do akwarium.  Podjąłem decyzję, żeby zaopatrzyć się w Aquael ultramax 1000. Zastanawiałem się też nad Aquael Turbo 1500, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć do utrzymania czystości wody na dłuższy czas.  
  • Bartek_De
   Nic nie musisz robić, wysyp okrzemek to normalne w świeżych akwariach. Martwi mnie natomiast wynik No2. Jesteś pewien, że 5? Może 0,5, a może 0,05? Osobiście nie widziałem testów ze skalą do 5 z tym parametrem. Doprecyzuj to i zaopatrz się w testy kropelkowe, paskowe są mało dokładne.  Co do filtracji to faktycznie jest mizerna i dlugo na tym nie pociągniesz. Dołożenie kubełka to konieczność w Twoim przypadku. Filtr moze stać na podłodze obok, jeśli Tobie to nie będzie przeszkadzać. Co masz na myśli pisząc, że filtr przestaję funkcjonować po kilku dniach?
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.