Jump to content

450l akwa w budowie


19bajoz20
 Share

Recommended Posts

19bajoz20

Z racji tego że jestem pierwszy raz na tym forum witam wszystkich.

Do rzeczy ... mam akwarium 450l z pokrywą lampami szafką filtrem zew. i wew. mam tło żwir itd...trzymam w nim obecnie paletki , skalary , glonojady i jedngo bojownika...no cóż spodobały mi się akwa i rybki malawi (pysie) potrzebuję informacji co do filtrów i jak dbać o wodę ale chcę otrzymać informacje szczegółowo jak się za to zabrać... chce też wiedzieć jakie rybki mogę na początek ugościć, ile tych rybek i czym je żywić....mam zamiar zrobić własne tło bo moje nie będzie pasowało do wystroju w stylu malawi ale nie wiem jak zrobić takie tło ...żwir który posiadam oczywiście też nie znajdzie miejsca w tym akwa ...znalazłem na jakimś forum wzmiankę o piasku z naszego morza i nie wiem czy to dobry pomysł choć interesujący....co do moich filtrów napiszę ich pełne nazwy jutro bo nie wiem czy będą się nadawały...pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jak podasz pełne nazwy filtrów to więcej powiemy:p Co do piachu to może być taki nawet budowlany. Dostaniesz go za grosze i nie ma co przepłacać za kwarcowe itp. Co do tła to zapraszam do działu DIY bo tam jest dość trochę przykładów opisanych co z czego i jak.

Link to comment
Share on other sites

piasek z plaży może być - najlepiej nawiany spod wydm - najczystszy jest


resztę - poszukaj na forum - było milion razy ;)

Link to comment
Share on other sites

Akwarium w sam raz dla pysków.

Co do filtrów ta jak wcześniej - podaj nazwy.

Na Twoim miejscu poświęciłbym kilka godzin i zaznajomił się z FAQ, przejrzał historię, bo to akwarium jest jednym z najczęściej opisywanych.

O różnych rodzajach tła również było dziesiątki razy.

Link to comment
Share on other sites

Perfekt007

Pamiętaj że pysie kochają kopać w piasku wiec nie może być go za mało. Byłem w wielkim szoku jak moje bawiły sie w piasku :)

Link to comment
Share on other sites

ja mam w swoim baniaku ok 120kg i jest to warstwa ok 8-9cm bez żadnych podkładek takich jak styropian czy pianka , i tobie tez proponuje tyle samo nie stracisz na wyglądzie akwa a nawet zyskasz no i pysie będą miały co robić.

Link to comment
Share on other sites

Perez666
a mam w swoim baniaku ok 120kg i jest to warstwa ok 8-9cm bez żadnych podkładek takich jak styropian czy pianka , i tobie tez proponuje tyle samo nie stracisz


Proszę cię, nie dawaj takich rad.Wystarczy, że pyszczak podkopie kamień, ten się osunie i nieszczęście gotowe.

bajoz, na dno styropian daj koniecznie, będziesz spał spokojniej.

Link to comment
Share on other sites

Perez, koledze Micgorowi się po prostu nic złego jeszcze nie przydarzyło ;) a i wyobraźni mało :P

Ja to np czekam kiedy moje potworki zaczną rzucać kamieniami... to dopiero będzie heca :D

Link to comment
Share on other sites

filtr zewnętrzny to HW304B mam takie dwa w tym jeden nie używany

filtr wewnętrzny to AQUAEL UNIFILTER 1000 UV

co do piasku to rozumie że pod piasek styropian , jak dużo tego piasku bo 8 cm to sporo i tyle chyba nie za bardzo ...muszę jeszcze sporo poczytać o tych rybach , nie wiedziałem że lubią rzucać kamieniami ani się bawić w piasku myślałem że w piasku robią tylko gniazda

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Andrzej Głuszyca
   Skoro producent dedykuje pod akwa to spokojnie da radę.
  • Piotr775
   U mnie tak jak u kolegi. Miałem przez 2 lata 375 l na szafce z 2 takimi nogami  po bokach i  było oki.
  • teller
   Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi! Kupiłem Aquael ultramax 1500. Będę go instalował od razu jak przyjdzie. Jak się do tego przygotować, żeby odbyło się to bezpiecznie dla domowników? Przenieść ryby na jeden dzień do innego zbiornika i dać filtrowi przefiltrować wodę? Muszę też doczyścić szybę i wyparzyć kamienie. Zapewne podmianka 40 litrów.  
  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.