Jump to content

Auratus w kotniku

devil102
 Share

Recommended Posts

Witam, dwa dni temu wpuściłem samice auratusa do kotnika wczoraj wypuściła młode i je zbiera do pyska potem znowu je wypuszcza i tak w kółko.

Pytanie jak długo powninna zostać w tym kotniku z młodymi i czy jak wypuści młode to mam je karmić czy na razie nie?

Czy jako pokarm może być natur food baby?

Samice mozesz przelozyc do glownego jak wypusci mlode na dobre.

Wrzuc jej troche pokarmu to powinna wypluc wszystkie, wtedy ja odlow i do glownego.

Mlode mozesz karmic tym samym co dorosle tyle tylko ze bardzo rozdrobnionym.

Perez666
Naturfood baby jak najbardziej tak

Chyba chodzi ci o rozmiar S, bo oznaczenie baby to ma Dainichi.

W pierwszych tygodniach karm je startymi na proszek płatkami i np.planktonem czy oczlikiem.Później możesz wprowadzić właśnie granulki NF w rozmiarze S.

dokładnie o ten NF biega :).

mam jeszcze pytanie, w piatek podmieniałem wodę w kotniku około 3l z akwarium ogólnego i NO2 było w porządku, dziś zobaczyłem że samica pływa koło powierzchni i wypuściła prawie wszystkie młode od razu ją przeołwiłem do ogólneg0, ale widzę że skrzela ma maksymalnie rozszeżone. Zbadałem na NO2 i wyszło prawie 0,4 - 0,6 wczoraj i dzis jak młode były poza pyskiem troszke je karmiłem parę okruszków, oczywiście zrobiłem juz podmiany jakieś 4-5 l.

Kotnik ma około 13 litrów jest grzałka, mały filtr z gabką i kamień nie ma podłoża, jak tam utrzymać parametry żeby nie było takich wachań dobowych parametrów, bo rozumiem że takich małych kubełków nie produkują :).

Jak duży masz ten kotnik?

Jeżeli masz w nim wodę z dojrzałego zbiornika to filtr z gąbką powinien załatwić sprawę.

Teraz możesz podmieniać kilka razy dziennie po 30-40% wody dopóki NO2 nie spadnie do wartości niewykrywalnej.

Jak często karmić te maluchy?

Zdecydowałem się w takim razie na karmienie spiruliną O.S.I., dopiero za 2 tyg. przejdę na NF.

13l to podmieaniaj wodę na tą z ogólnego

W życiu nigdy! Chyba, że bardzo często. Bo w najgorszym razie doprowadzisz do koncentracji NH3/NO2 w tym nowym mniejszym zbiorniku.Dojrzały filtr (opcja lux) lub podmiana na świeżą (trudno). Mówię po swoim przykładzie.