Jump to content

Budowa narurowca do 450L

kamil_rc
 Share

Recommended Posts

Chciałbym przedstawic ciag dalszy(opis zakładania itd. jest tu) bojów z moja 450l akwarium. Trochę się naczytałem w tym temacie i doszedłem do wniosku ze każdy ma inna instalacje i wiadomo chwali swoje. Napęd wiadomo, pompa C.O. i w sumie tyle konkretów... NO może jeszcze średnica rur 3/4"... Nie doszukałem się przewagi nad połączeniem równoległym/szeregowym filtrów. Mam zamiar zastosować 4 korpusy w takiej kolejności;Najpierw wkład siatkowy 50/80 mik, następnie pompa, 2 wkłady połączone równolegle 50mik i na końcu i tu sie rodzi pytanie, myślałem o 10mik ew 20mik (do testów może dam nawet 5mik), Oczywiście zawór na wlocie i wylocie do filtra(nie widzę sensu zakładać na każdym korpusie po 2 zawory ponieważ są to koszta jednego zaworu 15zł a 8x15zł i juz nam trochę daje). I oczywiście za pompa zawór spustu wody. Wiec teraz słucham sugestii na temat mojego filtra. A tak poza tym to szczęśliwego nowego roku:D

Myślałem żeby siatkowy dać po to aby większe syfy w nim zostały,a mniej niz 50mik na wyjściu żeby była czystsza woda...

U mnie przed pompa mam korpus bez wkladu.

Poczatkowo mialem wklad diy czyli rurke po wkladzie z nawinieta na to jedna warstwa takij niby wlokniny akwarystycznej (ni to wata, ni gabka - zielone ustrojstwo o grubosci ok 1cm) i dawalo rade.

W koncu kiedys sie przytkalo i przystopowalo caly system.

Wywalilem to i "tymczasowo" nic nie wkladalem.

Tymczas trwa juz kilka dobrych miesiecy i wszystkie stale elementy wciagane przez filtracje zalegaja na dnie tego pustego korpusa.

Jeszcze nie widzialem aby sie cokolwiek dalej przedostalo wiec jak dla mnie to wystarczy.

Co do reszty to mam za pompa dwa rownolegle korpusy z gabkami i jest spoko.

Zakupie ten siatkowy wkład lecz go trochę przerobie tak aby więcej "śmieci"przepuszczał, w ostateczności zostawię pusty korpus. Cos mi się wydaje ze będę musiał z wkładami eksperymentować.

witam.nie zostawiaj wkładu przed pompą pustego,daj sznurkowy 100,ponieważ cały brud będzie ci szedł na pompę,wkłady za pompą będą ci się szybciej zapychały,raz źle dokręciłem pierwszy wkład i w drugim wkładzie za pompą znalazłem jedno młode,nie wiem ile poszatkowała pompa ale dzisiaj w pierwszym wkładzie znalazłem 5 młodych.

To co - Ty masz niezabezpieczoną rurę na wlocie w akwa?

Ja mam standardowy Fluval'owski wlot i jak na razie żednych młodych nie spotykałem - może to pompa załatwia sprawę - nie wiem?

Perez666
wlot mam za tłem strukturalnym,w tle jest otwór zabezpieczony siatką.

To po co ci ten narurowiec? Chyba, że jako biolog, bo jako mechanik to bezsensu go było chować za tłem.

dlaczego bez sensu.sprawdza sie i to bardzo dobrze.zaraz za otworami w tle jest rura ssąca i bardzo dobrze zasysa wszystkie nieczystości,podejrzewam ,że lepiej i estetyczniej niż rura położona na piasku.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• pulpet
      Nie podkładaj nic pomiędzy plastikową podstawkę i szkło. Taki podkład wystarczy, wręcz niektórzy  producenci zbiorników wyłączają gwarancję, jeśli dołożysz coś innego. Trafiłeś na forum miłośników ryb z jeziora Malawi, więc obejmie cię tutaj ostracyzm towarzyski. Twoje ryby to zdecydowanie nie ten biotop. Choć jeśli chodzi o techniczne rozwiązania niczym się to nie różni. Ale fanatyczni wyznawcy jedynie słusznej akwarystyki będą mieli usta pełne wody, jeśli nie hodujesz gatunków którymi się.zajmujemy. A ja zachęcam cię do zapoznania się z zawartością naszego forum. Może kiedyś,  w przyszłości,  przy okazji większego akwarium zdecydujesz się na te najpiękniejsze na świecie ryby😉. Powodzenia.
    • Ludwik
      Czy ktoś jeszcze mógłby coś doradzić  w temacie ?
    • Kondikus
      Witam,   jeszcze raz dziękuję za pomoc.   Pływać w nim będą molinezje, gupiki i mieczyki.   Mam jednak jeszcze ważne pytanie. Zanim postawię akwarium na tej szafce tak myślę czy położyć plastikowy podkład a na niego 1 lub 2 warstwy podkładu pod panele o grubości 3-4mm. Czy bez tej podkładki plastikowej na 3 warstwy podkładu pod panele? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?    
    • darkon
      W związku ze zmianą moich akwarystycznych planów sprzedam trochę gratów przydatnuch w filtracji pompa Jebao Smart DC Pump 3500 falownik Jebao OW-25 Purolite A520E Purigen
    • Andrzej Głuszyca
      No właśnie..kolega nie napisał co tam będzie a skoro to forum Malawi to zakładam , że pyszczaki.
    • rafalniski
      Razem z filtrem będą pewnie jakieś media (gąbki, ceramika i inne) - zanim cokolwiek z nimi zrobisz porządnie je wypłucz a dopiero potem wkładaj do filtra - w ten sposób unikniesz pylenia! Ani na foto ani w opisie nie widać żebyś miał już jakąś ceramikę w akwarium (filtry mają chyba tylko gąbki?).  Jeżeli jednak posiadasz gdzieś ceramikę w obiegu to przełóż ją do nowego filtra. Jeżeli natomiast nie masz jeszcze żadnej ceramiki to przede wszystkim tą nową porządnie wypłucz! Możesz też na dzień lub dwa wrzucić ją do słoika/miski, zalać wodą z akwarium, dodać bakterie (np. Prodibio) i włożyć kostkę napowietrzającą na dno. W ten sposób część bakterii zagnieździ się już bezpośrednio w nowej ceramice.
    • Bartek_De
      ...pod warunkiem, że będą tam pływać pyszczaki w co wątpię. 
    • kazikx
      Cześć, spróbuj może ściągnąć oramowanie szafki, bo rzuca się w oczy, że zestaw szafka + akwarium jest dobrany przypadkowo.
    • Andrzej Głuszyca
      Może . Chyba  , że temperatura wody przekroczy 30C.  
    • Robson79
      Po prostu go zainstaluj. Ryb nie odławiaj, ponieważ będzie to dla nich większy stres, niż samo montowanie filtra i przeczyszczenie szyb. Kamieni nie ruszaj, gdyż wyparzanie ich niema najmniejszego sensu. Tym bardziej przy białym wapieniu, który zawsze będzie zachodził jakimś glonem i czyszczenie go co jakiś czas mija się z celem. Lepiej się do tego przyzwyczaić i obserwować jak ryby skubią glony ze skał... 
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.