Skocz do zawartości

osprzęt do 1050l


jedyneczka

Rekomendowane odpowiedzi

Eheim compact 5000+ i dość spory kubeł na biologię.


Jesteście niezawodni;) dzieki



Jeżeli zależy ci na filtracji tańszej w utrzymaniu to możesz zrobić panel filtracyjny ( pompa 2000l/h ) i druga pompa 2000l/h z gąbką .

Łącznie 4000l/h więc w takim akwarium powinno wystarczyć .

Ile ryb planujesz wpuścić do takiego akwarium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powoduje że twoja propozycja jest tańsza w utrzymaniu ? Tańsza w zakupie to rozumiem.


Pompa eheima pobiera prawie 90W , do tego kubeł 20-30W....

Razem około 120W .

Filtracja o której napisałem pobiera około 50-60W .

Więc 50% tego co zaproponował Perez .

Chyba tak prostych rzeczy tłumaczyć nie trzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eheim Compact 5000 plus pobiera 78W jeśli już...

imho Perez trochę przesadził proponując ją, jak sądzę, na mechanika...


tym niemniej Chamaeleo Twoja propozycja zabiera kawałek baniaka, przez co nie zawsze jest możliwa do zastosowania, bo to zależy od rozkładu całego pomieszczenia i ustawienia akwarium... i w mojej opinii 2000l/h w panelu w połączeniu ze słabym jak na ten baniak 2000l/h mechanikiem będzie powodować odkładanie się kup... ale czy to przeszkadza to już zależy od koleżanki ;)


ja proponuję dwa kubły - jeden bio, drugi silniejszy mechanik + jakieś cyrkulatorki... skoro nie może być sumpa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eheim Compact 5000 plus pobiera 78W jeśli już...

imho Perez trochę przesadził proponując ją, jak sądzę, na mechanika...


tym niemniej Chamaeleo Twoja propozycja zabiera kawałek baniaka, przez co nie zawsze jest możliwa do zastosowania, bo to zależy od rozkładu całego pomieszczenia i ustawienia akwarium... i w mojej opinii 2000l/h w panelu w połączeniu ze słabym jak na ten baniak 2000l/h mechanikiem będzie powodować odkładanie się kup... ale czy to przeszkadza to już zależy od koleżanki ;)


ja proponuję dwa kubły - jeden bio, drugi silniejszy mechanik + jakieś cyrkulatorki... skoro nie może być sumpa :P



Na stronie eheim jest podana moc 86W .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy ci na filtracji tańszej w utrzymaniu to możesz zrobić panel filtracyjny ( pompa 2000l/h ) i druga pompa 2000l/h z gąbką . Łącznie 4000l/h więc w takim akwarium powinno wystarczyć . Ile ryb planujesz wpuścić do takiego akwarium ?

Pompa eheima pobiera prawie 90W , do tego kubeł 20-30W.... Razem około 120W . Filtracja o której napisałem pobiera około 50-60W . Więc 50% tego co zaproponował Perez . Chyba tak prostych rzeczy tłumaczyć nie trzeba ?

Dalej nie podałeś jakie konkretnie głowice proponujesz więc twoje wyliczenie już takie oczywiste nie jest. Na cenę użytkowania nie składa się tylko pobór prądu ale również materiały filtracyjne. Ceramika jest znacznie trwalsza niż gąbki które musisz wymieniać częściej a dobre gąbki do filtracji bio nie kosztują 5 zł (do mechaniki wystarczy zwykła gąbka lub wata). Nie wspomnę o skuteczności i stabilności tych dwóch opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.