Skocz do zawartości

Filtracja biologiczna i mechaniczna 250 l


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie aktualnie zakładam akwarium 250 l i nie mam zbyt dużo pomysłów na filtrację . Myślę nad hw-302 1000 l/h jako kubeł i atmanie 203 jako mechanik, jednak kolega z tego forum mówił mi o samym kuble z serii hw tylko mocniejszym.

Proszę o rady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy małych akwariach z nieliczną obsadą kubeł da sobie radę natomiast w większych chcesz czy nie będziesz dodawał coś do środka (chyba że lubisz widok kupek lub obejdziesz się bez dekoracji). Rozdzielenie filtracji ma kilka zalet:

-Łatwiej ustawić cyrkulację i utrzymać porządek

-Kubeł nie jest narażony na częste otwieranie a co za tym idzie ma większą żywotność .

-W razie awarii akwarium "pociągnie" jakiś czas na 1 filtrze (filtracja bio zachodzi również w mechaniku)

-Szybkie pozbywanie się nieczystości (częste czyszczenie mechanika) pozwala utrzymywać NO3 na niższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Eljot czyli kubełek hw-302 1000 l/h i mechanik atman-203 dałaby radę w ściąganiu odchodów ?

Podobne zestawy sprawdzały się z powodzeniem u wielu klubowiczów. Ja przetestowałbym HW303 z większą, gęstą gąbką na ssaniu jako prefiltr i mechanik w jednym + cyrkulator (przepływ zależy od długości akwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem hw-303B a znajomym miesiąc temu do 240l poleciłem hw-304B - cały dolny koszyk waty sery nie na wcisk a reszta ceramika i wystarczy go otwierać raz na miesiąc. Ten drugi ma lepsza uszczelkę.

Przepływ ma o tyle lepszy że zamiata 240l bardzo ładnie. Imho wtedy nie potrzeba cyrkulatora. Ale może też być tak jak pisze Eljot - wybór należy do Ciebie.

--

Głowicę z gabką jako jedyny bio bym odpuścił, bo to raz że nie wygląda, a dwa że trzeba wiedzieć jak o to dbać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie własnie zastanawiam dlaczego polecacie jak największe kubły i zastosowanie ich jako filtracji biologiczno-mechanicznej? Tym bardziej, ze chińczyki nie mają regulacji przepływu, a skuteczność biologiczna zależy o wielkości złoża i przepływu, który powinien być możliwie jak najwolniejszy przez złoże. (uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków). W moim osobistym przekonaniu

Myślę nad hw-302 1000 l/h jako kubeł i atmanie 203 jako mechanik,

lepiej by sie sprawdziło, niż olbrzymi kubeł od wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie własnie zastanawiam dlaczego polecacie jak największe kubły i zastosowanie ich jako filtracji biologiczno-mechanicznej?


Nie generalizuj - zawsze pisałem że łączenie w jednym kubełku filtracji mechanicznej i biologicznej nie jest najlepszym pomysłem.

I pomimo tego, że nie nie wszyscy tak uważają, to jest nas kilku co tego nie polecają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.