Skocz do zawartości

Skorupiaki w akwarium


body123

Rekomendowane odpowiedzi

Yaro masz tak mądre odpowiedzi że normalnie ciary po plecach mi idą tak jak z tym koniem . A ja się pytam poważnie bo jak byś trochę dłużej był akwarystą to byś wiedział że w pewnych biotopach występowanie krabów jest naturalne np. Tanganika ,Amazonia itd. Ja zaczynam przygodę z Malawią i dlatego może zadaję szokujące pytania a jak ktoś ma trochę wiedzy to rzetelnie na nie odpowiada.Ja mogę w zamian dużo ciekawych rzeczy opowiedzieć komuś kto by chciał hodować Paletki bo miałem je ponad 6 lat a wcześniej od dzieciństwa hodowałem różne badziewie łącznie ponad 25lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie najlepsze są dla piasku ślimaki i czy są one przy dobrej filtracji potrzebne.


Ślimaki sprawdzają się w dużych baniakach, ty posiadasz mały ja z resztą też i dlatego przy odrobinie pracy podczas co tygodniowych podmian tj. mieszaniu piasku ręką nic sie z nim złego stać nie może... Nie twiedzę, że nawet w małym akwa są nie użyteczne. Mogą na przyklad stanowić dodatek do diety pysiów, ale przy dzisiejszej różnorodności pokarmów jest to zbędne.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pewnych biotopach występowanie krabów jest naturalne np. Tanganika

tu akurat zgodzę się z kol. Body123

Wątpliwe żeby takie połączenie działało z rybami.

bodajże na KMT widzialem filmik z takiego polączenia i z opisow wynikalo ,że nie robią sobie szkody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak byś trochę dłużej był akwarystą to byś wiedział że w pewnych biotopach występowanie krabów jest naturalne np. Tanganika ,Amazonia itd.


Może i krótko zajmuję się akwarystyką, może i za mało się na tym znam = jednak przerabiałem łączenie i raków i krewetek i także krabów z rybami.

Gdybyś w swojej 25 letniej karierze starał się łączyć te zwierzęta jedne z drugimi - nie zadawał byś pytań jak laik. To że w naturze występują pewne zwierzęta tak jak i krab malawijski występuję w tym jeziorze to połączenie ich nie wpływa pozytywnie na nie.

Sorki w Amazonii również występują kraby ale ich też nie powinno się łączyć z rybami

dlaczego:

- kraby to padlinożercy - pokarm ryb im szkodzi

- kraby to nocne zwierzątka - przeszkadzają innym rybom ( jak i w naturze ale tam nie występują w takim zagęszczeniu)

- w środowisku naturalnym krab wychodzi na zawnątrz, więc hodowcy zapewniają im część lądową i wodną - wyobrażasz sobie to w naszym przypadku?

- gdybyś w życiu choć raz miał kraba spostrzegł byś jego terytorializm, przy naszych terytorialistach biedne są niestety nasze ryby, bo choć mogą starać się krabowi dokuczć to szczypce są dla nich bezwzględne, oczywiście gdybyś również miał tak obcykane z krabami jak i z sercem wołowym , to byś wiedział o czymś takim jak wylinka, gdy krab potrzebuje spokoju i jest prawie bezbronny - natomiast myślę że tak miękki dla pysiów że mógł by być dla nich pokarmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro czemu się tak puszysz na tym forum ja tylko zadałem pytanie a twoje odpowiedzi świadczą raczej o twojej niewiedzy w łączeniu ryb ze skorupiakami.

Kilka lat hodowałem w symbiozie ryby z krewetkami co do krabów to nie mam żadnego doświadczenia ale wiem że są w sprzedaży kraby z Tanganiki bo spotkałem się z nimi w sklepach sieciowych.Dlatego zadałem proste pytanie na które widzę nie wszyscy potrafią normalnie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej. Kupiłem przeloty przez szkło jak na foto. Zasys oraz wylot chce zrobić w dnie akwa. Wystarczy to skręcić dobrze czy dać dodatkowo np. silikon akwarystyczny ? Dzięki
    • Ja kleiłem PVC do szyby na tył i dno  Soudal Silirub Cleanroom Trzymało bez problemów. Ma konsystencję bardziej kleistą niż silikon. Niestety długo schnie i jest tylko biały kolor Jak teraz odrywałem tło to trzymało całkiem nieźle po 5 latach. Wg producenta Trwale elastyczny uszczelniacz na bazie silikonu o utwardzeniu neutralnym (alkoxy) o długim czasie naskórkowania. Klasyfiko-wany jako materiał budowlany o minimalnej emisji substancji lot-nych - EC1 Plus R. Niewrażliwy na grzyby i bakterie - zawiera nowoczesny środek konserwują-cy pirytionian cynku ZnP. Spełnia wymagania FDA (code 21 §177.2600), posiada certyfikat IANESCO (bezpośredni kontakt z żywnością) oraz aprobatę I.K.I. (fizyczna bariera przeciwko mikroorganizmom). Do-skonała przyczepność do podłoży po-rowatych i nieporowatych m.in. do muru, cegły, betonu, drewna, aluminium, w tym również pokrytego malarskimi powłokami proszkowymi, szkła i powierzchni szkliwio-nych, PCV i akrylu. Nie stosować na PE, PP, teflonie, bitumach i innych podłożach antyadhezyjnych. Odporny na działanie warunków atmosferycznych i promienie UV. Zastosowanie: - wszelkie uszczelnienia i fugi elastyczne w pomieszczeniach czystych i steryl-nych typu "cleanroom": salach zabiego-wych, laboratoriach, kuchniach i jadal-niach w szpitalach i przemyśle farma-ceutycznym, - uszczelnienia w pomieszczeniach pro-dukcyjnych i magazynowych, chłodniach i mroźniach w przemyśle gastronomicz-nym i spożywczym, - elastyczne uszczelnienia odporne na działanie czynników atmosferycznych (deszcz, mróz, promieniowanie UV), np. fugi w fasadach budynków z prefabryka-tów betonowych, paneli HPL itp. - fugi ościeżnic drzwiowych i okiennych w pomieszczeniach sanitarnych, spoino-wanie płyt, paneli i urządzeń poliwęgla-nowych i poliakrylatowych itp.
    • Jest też Soudal Silirub 2, o którym w specyfikacji pisze, że zarówno do porowatych i nieporowatych. Nie stosowałem, piszą, że to uszczelniacz, a nie klej-uszczelniacz. Choć w karcie, na końcu piszą również coś takiego ... Nie stosować w miejscach narażonych na stały kontakt z wodą. I bądź tu mądry. 🤔 Albo zrobić coś takiego: kleksy z Silirub 2, a dookoła "aureolki" z Silirub AQ. 😆 Może to jest wyjście. F0035345_0001.pdf
    • @TomekT chyba jednak nie taka padaka. Właśnie przed chwilą był u mnie szklarz w związku z tym moim baniakiem. Pytałem przy okazji o ten moduł. Stwierdził, że klejenie czegoś takiego tylko i wyłącznie silikonem akwarystycznym bo inne kleje przy stałym kontakcie z wodą się nie sprawdzą. Soudal Silirub Aq to wg producenta właśnie silikon do konstrukcji szklanych więc myślę, że jest szansa na realizację jednak wklejania tego tła.  Z drugiej strony właśnie doczytałem również na stronie Soudal "[...] Doskonała przyczepność do szkła i innych powierzchni nieporowatych. [...]" 😕
    • No właśnie się zastanawiam, czy padaka bezapelacyjnie. U Jarka był niewłaściwy klej, za długi czas między nałożeniem kleju/dociśnięciem i za gruba spoina - pamiętam, że to opisywał. Marcin z kolei pisał, że spoina była możliwie cienka, no ale widać klej felerny.
    • Silirub aq firmy soudal.  Tło jest podzielone na 6 puzzli - akwarium 230x65 grubość tła w najgrubszym miejscu 20cm
    • Czyli po prostu padaka... @jaras a czym kleiłeś obecne tło i jaki jest mniej więcej jego największy element?
    • U mnie też moduł był dodatkowo wklejony pod wzmocnienie wzdłużne. Pomogło to tylko tyle, że odklejając się i unosząc do góry, moduł obrócił się jakby wokół górnej krawędzi, przez co być może siła z jaką wyskoczył była nieco zmniejszona.  
    • Jasne, chodziło mi o dodatkowe zabezpieczenie, nie zamiast wklejenia oczywiście. Pewnie, magnes musiałby być zatopiony na "zero" z klejonym do szyby tyłem modułu.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.