Jump to content

filtr wewnętrzny nie działa prawidłowo


gregorr
 Share

Recommended Posts

Witam


Jakis czas temu uruchomiłem akwarium na dzień dzisiejszy mam w nim 6 yellow. Teraz kwestia filtra; posiadam 2 filtry jeden wewnetrzny 1200l/h oraz zewnetrzny 1400l/h. Na Filtr zewnetrzny założony mam pre-filtr a spray-bar ustawiony jest tak aby woda wzbużona była wzdłuż akwarium. Natomiast filtr wewnetrzny ustawiony jest po drugiej stronie akwarium i spray bar ustawiony jest na przednią ściankę. Zauważyłem, że filtr zewnętrzny wszystko zbiera i cały syf zostaje na pre-filtrze natomiast filtr wewnętrzny wogóle nic nie zbiera nawet widze jak latają obok niego dość spore kawałki odchodów a on nic. Gąbki są czyste i sprawdzałem i nic nie jest zatkane bo nawet woda z spray bar leci bardzo dużym strumieniem. Czy powinienem wymienić ten filtr wewnętrzny? Czy to że ryby ciągle siedzą prze rurce od zewnętrznego ma wpływ że to on wszystko zasysa? Rozumiem, że filtr zew ma wiekszy przepływ ale nadal filtr wew ma wiekszą powieszchnie zasysania. hymm nie wiem co robić. Co myślicie o Fluval U4 może on bedzie bardziej zasysał co? bo ten moj to taki wynalazek :

http://www.allpondsolutions.co.uk/1200l-h-aquarium-internal-filter.html

a może kupić drugi filtr zewnętrzny o przepływie 1200/1400 l/h co? ale do środka włożyć tylko watę i gąbki? Nie wiem już co robić ehh...

Z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Sypnij do akwa trochę pokruszonych płatków, zobaczysz jak woda krąży i wtedy kombinuj tak aby drobiny były zaciągane przez wewnętrzny (skoro dmucha to i musi zasysać)

Link to comment
Share on other sites

no niestety zrobilem tak jak mówileś i prad wody jest dobry wszystko leci w strone wewnętrzego ale pózniej się zatrzymuje i zawraca zaczyna wirować itp. i wciąga tylko górna część tego filtra ale naprawde nie wielkie ilości syfu. ;( po za tym nie jest on zbyt praktyczny jak próbuje go wyjąć to mam straszne problemy nie mogę go odczepić od szyby a jak go tylko poruszam to to co zostało wciągnięte to wylatuje :( chyba musze zmienić go na inny chciałem zaoszczędzić i mi nie wyszło :( zastanawiam się nad tym fulval u4 on jest praktyczny w obsłudzę i dość wydajny. Jak myślicie? a może jakiś inny pomysł?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
  • Bartek_De
   Na Twoim miejscu bralbym 1500, bo roznica w cenie niewielka, albo dołóż 2 stówki i weź 2000. Nadfiltracja nie zaszkodzi, a jak zechcesz w przyszłości zmienić akwa na większe to zaoszczedzisz na kupnie nowego filtra.
  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
  • marcin73m
   Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.