Jump to content

Rozwiązanie z filtracji narurowej w kubełku


tyshek
 Share

Recommended Posts

Nie znalazłem podobnego tematu wiec zapytam ;)


W związku z tym że nie do końca jestem zadowolony z czystości w moim akwa postanowiłem wspomóc mechanika i zainstalowałem przed kubełkiem korpus narurowy. W korpusie znajduje sie wkład sznurkowy 50 mik.Pytanie-czy warto zrobić wyciąg wody z baniaka tak jak w filtracji narurowej tzn. nawiercona rurka pcv 20 mm ułożona wzdłuż całej długości bocznej szyby ? Dodam że na przeciw mam zainstalowany cyrkulator.


Wyciąg wody z akwa chce zrobić z rurki pcv 20 mm,do tego kolanka i zaślepka coś takiego :


rurka-->http://www.aquario.pl/hydraulika/612-rura-pcv-20mm-1m.html

kolanka-->http://www.aquario.pl/hydraulika/616-kolanko-pcv-90st-20mm.html

zaślepka -->http://www.aquario.pl/hydraulika/632-zaslepka-pcv-20mm.html


Fajnie że te komponenty są w kolorze czarnym,dzięki za ewentualne odpowiedzi.


baniak 180 l,120*37*40

obsada 2+7 saulosi

Link to comment
Share on other sites

W sumie koszt takiego rozwiązanie jest niewielki więc warto spróbować, choć przy tym przepływie na cuda bym nie liczył.

Link to comment
Share on other sites

Wynika z tego że mechanika i cyrkulator masz na tej samej szybie?

Pewnie dlatego nie masz odpowiedniego obiegu wody...

Link to comment
Share on other sites

No właśnie,wykonanie takiego odciągu to koszt paru złotych,więc spróbuje.Zrobię to w taki sposób żebym mógł powrócić do poprzedniego stanu.

Nie,cyrkulator mam na przeciw mechanika (głowica AquaSzut 750+gąbka) skierowany w dół.Kupska ładnie sie zbierają w przeciwnym rogu akwa,tylko coś słabo je mechanik zasysa.Dlatego własnie pomyślałem żeby wykorzystać korpus naruruowy a i przy okazji wyjdzie z tego pre-filtr do kubła.

Link to comment
Share on other sites

Ok,mam już wszystko poskładane jeżeli chodzi o ten nowatorski :pwyciąg,natomiast nie wiem jakim grubym wiertłem nawiercić otwory i w jakiej ilości w poziomej rurce,gdzieś na forum wyczytałem kiedyś że 4mm będzie OK.Podpowiedzcie również pod jakim kątem mają być te otwory i w jakiej ilości żeby kupki ładnie się wciągały :wink:Poniżej foto 1,2 lub 3 ? czy wszystkie na raz ? Dodam że rurka ma długość 25 cmm,fota niżej.malawi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Andrzej Głuszyca
   Skoro producent dedykuje pod akwa to spokojnie da radę.
  • Piotr775
   U mnie tak jak u kolegi. Miałem przez 2 lata 375 l na szafce z 2 takimi nogami  po bokach i  było oki.
  • teller
   Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi! Kupiłem Aquael ultramax 1500. Będę go instalował od razu jak przyjdzie. Jak się do tego przygotować, żeby odbyło się to bezpiecznie dla domowników? Przenieść ryby na jeden dzień do innego zbiornika i dać filtrowi przefiltrować wodę? Muszę też doczyścić szybę i wyparzyć kamienie. Zapewne podmianka 40 litrów.  
  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.