Skocz do zawartości

co lepsze ,co się nadaje!?


qba29

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobry wybór, łatwiej takie akwa utrzymać w porządku...



Nie prawda. Mnie wody oznacza częstsze podmiany i mniej stabilny zbiornik.

Zasada jest jedna, czym większy zbiornik tym lepiej. Więc słaby ten argument.


Przy HQi warto jest brać wyższy zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda. Mnie wody oznacza częstsze podmiany i mniej stabilny zbiornik.

Zasada jest jedna, czym większy zbiornik tym lepiej. Więc słaby ten argument.


Nie miałem na myśli parametrów, a czystość zbiornika...

Jeżeli zbiornik będzie na pewnej wysokości to nawet te 10cm różnicy między 40, a 50cm będzie duuużym ułatwieniem w jego czyszczeniu... I tak na przykład dochodzę do wnisoku, ze jeżeli w przyszłosci będę miał akwa o długosci 200cm to jego wysokość nie przekroczy 40cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich wielkich landarach może pojawić się śmieszny problem: trudno dosięgnąć do tylnej szyby żeby wyczyścić :) Czy więcej dna do sprzątania? Zależy od cyrkulacji w akwa, tak samo w dużym jak i w małym zbiorniku. Parametry wody są oczywiscie stabilniejsze w tym większym, tu żadnych wątpliwości nie ma. Wysokość baniaka ma wpływ na dobre doświetlenie dna ale HQI wypada tutaj lepiej niż cokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie napisałem, że nie można mieć HQi przy 40cm. Ale IMHO 50-60 czy nawet 70cm daje:

- dużo lepszy efekt wizualny, znacznie ciekawiej światło się rozchodzi, lepiej widać "smugi" światła

- nie ma efektu "ostrej lampy" przy dnie (co można zredukować podnosząc lampę od lustra wody ale to znowu nie zawsze fajnie wygląda).

- wyższy zbiornik oznacza więcej wody, a chyba tego tłumaczyć nie trzeba

- większa możliwość aranżacji

Dochodzi jeszcze efekt ogrzewania wody od lamp HQi.


Oczywiście są to moje przemyślenia i nie każdy musi się z tym zgadzać. Ale z drugiej strony czy jest różnica w czyszczeniu 40 a 50cm? Bez przesady, 120cm wzrostu nie mamy... Więc ten argument do mnie nie trafia po prostu biorąc pod uwagę iż te 10cm to brutto 60L wody czyli o 25% więcej....


Mając do wyboru 40cm czy 50cm, wziąłbym 60cm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na taborecik i jazda :)

Ja miałem 60 głębokości i 70cm wysokości i tragedii nie było... owszem kamyki układało się ciężko ale przecież nie robisz tego raz w tygodniu. Z czyszczeniem nie było problemów.


Ale przy metrze głębokości jak napisałeś, czy będzie 40 czy 50cm wysokości to i tak będzie ciężko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie napisałem, że nie można mieć HQi przy 40cm. Ale IMHO 50-60 czy nawet 70cm daje:

- dużo lepszy efekt wizualny, znacznie ciekawiej światło się rozchodzi, lepiej widać "smugi" światła



Ciekawe to co piszesz.Miałeś/masz porównanie między 40 a 60cm wysokości akwa?Ja mam i stwierdzam że lepiej HQI wygląda przy niższym akwa.


nie ma efektu "ostrej lampy" przy dnie (co można zredukować podnosząc lampę od lustra wody ale to znowu nie zawsze fajnie wygląda).


No właśnie, podnosisz lampę i po problemie.Przy okazji podnoszenia, oświetlasz cały baniak.


większa możliwość aranżacji


Tu się już całkowicie nie zgodzę.Gdyby chodziło o głębię to tak, ale wysokość w przypadku aranżacji nic nam nie daje.Nawet utrudnia bo musimy szukać wysokich i ciężkich skał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie patrze na wysokość baniaka pod kątem nie mocy wysprzątania tylko wizulanie wydaje mi się ładniejsze (długie i niskie chyba o to też chodzi w malawi)...jasne że im większe tym lepsze pod kątem utrzymania parametrów ,ale nawet w 112l nie miałem z tym problemów ( chodz akwa nie powalało wyglądem) :)) podmiany robiłem raz w tygodniu .. zorientuje sie dziś co i jak z tą HQI..

czyli przy wymiarach 120x50x40 jakiej powinny być mocy żarniki żeby nie było za jasno a fajnie..!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.