Jump to content

saulosi - 3-4 inkubujące

magda8421
 Share

Recommended Posts

Witam.

Saulosi hoduję od 3 lat w 112l ale po raz pierwszy doczekałam się inkubujących samic...zawsze coś nie grało (liczebność, brak odpowiednich kryjówek etc. etc.)

Tym razem mam 10 saulosi. Jeden samiec Alfa plus jeden samiec, który od ponad pół roku udawał samicę (wydam go) i 8 samic.

Z czego 3-4 samice są inkubujące...ostatnio zauważyłam trzy malutkie sauloski pływające w dużym akwa. Nie wiem, która samica wypuściła. To ich pierwsze inkubacje (dostałam je w maju tego roku kiedy miały 3-4 cm) Moje pytanie brzmi...czy zaryzykować i choć jedną rybę odłowić do innego akwa ( 90l) ??

problemu z przygotowaniem akwa by nie było - przerzuciłabym jeden filtr z dużego akwa do 90 l. z odlaniem wody, resztę bym uzupełniła...ale czy warto? Czy pozwolić, aby młode "wypełzły" w dużym akwa? czekam na wasze porady.

PS2: czy łatwo odłowić samice inkubujące? Pytam, gdyż wielki problem miałam z odłowieniem samców z mojego akwa.

Pozdrawiam

Magda

chciałabym się doczekać maleństw a nie żeby były pokarmem...

tak jak pisałam mam drugie akwa puste 90 l - długie i niskie, mogłyby w nim życ. A resztę narybku obiecałam "opiekunce", która wzięła ode mnie 3 samce...rozwiązań jest sporo.

no to mam problem...mistrzem w odławianiu nie jestem albo kaszorek jest za duży/za mały ;) Do akwa 90l włożę filtr z dużego akwa i wleję 5-10 litrów wody, reszta to będzie woda odstawiona (właśnie wlałam do baniaków) czy dodać do tej wody co będzie w 90l akwa uzdatniacz(AquaSafe) ? Czy to nie zaszkodzi samiczce i...odłowic trzy inkubujące czy tylko jedną?

Prosząca o wielką wyrozumiałość - Magda

W związku z tym ,że cytujesz R. Przemyk to będę delikatny :)

Jakie wymiary ma to akwarium 90 l?

odłowic trzy inkubujące czy tylko jedną?

Różnie to bywa z agresją u inkubujących...

Odłów tylko jedną.

--

A odłów prowadx zawsze w tzw. półmroku. Mnie zawsze pomagało:)

• Dziękuję 1

Widzę,że z czasem kurczą się pyszczakaria :/

Nie bardzo rozumiem o co chodzi?

Jeśli o akwarium to...ogólne akwa mam 112 l.

a to dodatkowe stoi w drugim pokoju puste.