Jump to content

Fluval FX5 - zapowietrzony


koper470
 Share

Recommended Posts

Mam problem z FX5. Cały czas (raz mniej, raz bardziej)wypuszcza malutkie bąbelki powietrza. Problem ten bardzo często opisywany jest na różnych forach, ale nigdzie nie podają rozwiązania problemu, ewentualnie jakieś drobne nieszczelności. Z mojego doświadczenia z filtrami kubełkowymi takie objawy występują przy nieszczelności i zasysaniu powietrza z zewnątrz. U siebie sprawdziłem wszystkie łączenia i uszczelki, wszystko wygląda w porządku. Może ktoś ma jakiś pomysł, a może ten typ tak ma, oby nie.

Link to comment
Share on other sites

Pytałem, bo przy mocno zabrudzonych prefiltrach, a co za tym idzie zmniejszeniem przepływu, u mnie występowało takie zjawisko. Nie masz gdzieś zagiętego węża na wlocie?

Link to comment
Share on other sites

węże są z łagodnym zwisem jak w książce pisał. Zastanawia mnie inna rzecz. U mnie filtr stoi obok akwarium a nie centralnie pod, wąż zasysający ma długość ok 1m a oddający wodę ma ok 1,7m, może to ma jakieś znaczenie

Link to comment
Share on other sites

na tym zdjęciu widać jak stoi filtr https://picasaweb.google.com/116335004001599066562/Akwa375?authkey=Gv1sRgCPKrmeX6gKDy5QE#5655951937875155746


Po prawej mam rurę zasysającą a po lewej wylew. Jedyne rowiązanie jakie widzę to wylew przenieść też na prawą stronę, tylko mam nadzieję że będzie wtedy taki obieg wody jak teraz. Jak przytnę rurę a nic to nie zmieni to lipa.

Link to comment
Share on other sites

Myślałem, że filtr stoi wyżej. Co prawda nie miałem FX5 ale w takim położeniu jak widać na zdjęciu wszystko powinno być ok.

A może jest coś nie tak z dolnym zaworem oczyszczającym?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pulpet
   Nie podkładaj nic pomiędzy plastikową podstawkę i szkło. Taki podkład wystarczy, wręcz niektórzy  producenci zbiorników wyłączają gwarancję, jeśli dołożysz coś innego. Trafiłeś na forum miłośników ryb z jeziora Malawi, więc obejmie cię tutaj ostracyzm towarzyski. Twoje ryby to zdecydowanie nie ten biotop. Choć jeśli chodzi o techniczne rozwiązania niczym się to nie różni. Ale fanatyczni wyznawcy jedynie słusznej akwarystyki będą mieli usta pełne wody, jeśli nie hodujesz gatunków którymi się.zajmujemy. A ja zachęcam cię do zapoznania się z zawartością naszego forum. Może kiedyś,  w przyszłości,  przy okazji większego akwarium zdecydujesz się na te najpiękniejsze na świecie ryby😉. Powodzenia.
  • Ludwik
   Czy ktoś jeszcze mógłby coś doradzić  w temacie ?
  • Kondikus
   Witam,   jeszcze raz dziękuję za pomoc.   Pływać w nim będą molinezje, gupiki i mieczyki.   Mam jednak jeszcze ważne pytanie. Zanim postawię akwarium na tej szafce tak myślę czy położyć plastikowy podkład a na niego 1 lub 2 warstwy podkładu pod panele o grubości 3-4mm. Czy bez tej podkładki plastikowej na 3 warstwy podkładu pod panele? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?    
  • darkon
   W związku ze zmianą moich akwarystycznych planów sprzedam trochę gratów przydatnuch w filtracji pompa Jebao Smart DC Pump 3500 falownik Jebao OW-25 Purolite A520E Purigen
  • Andrzej Głuszyca
   No właśnie..kolega nie napisał co tam będzie a skoro to forum Malawi to zakładam , że pyszczaki.
  • rafalniski
   Razem z filtrem będą pewnie jakieś media (gąbki, ceramika i inne) - zanim cokolwiek z nimi zrobisz porządnie je wypłucz a dopiero potem wkładaj do filtra - w ten sposób unikniesz pylenia! Ani na foto ani w opisie nie widać żebyś miał już jakąś ceramikę w akwarium (filtry mają chyba tylko gąbki?).  Jeżeli jednak posiadasz gdzieś ceramikę w obiegu to przełóż ją do nowego filtra. Jeżeli natomiast nie masz jeszcze żadnej ceramiki to przede wszystkim tą nową porządnie wypłucz! Możesz też na dzień lub dwa wrzucić ją do słoika/miski, zalać wodą z akwarium, dodać bakterie (np. Prodibio) i włożyć kostkę napowietrzającą na dno. W ten sposób część bakterii zagnieździ się już bezpośrednio w nowej ceramice.
  • Bartek_De
   ...pod warunkiem, że będą tam pływać pyszczaki w co wątpię. 
  • kazikx
   Cześć, spróbuj może ściągnąć oramowanie szafki, bo rzuca się w oczy, że zestaw szafka + akwarium jest dobrany przypadkowo.
  • Andrzej Głuszyca
   Może . Chyba  , że temperatura wody przekroczy 30C.  
  • Robson79
   Po prostu go zainstaluj. Ryb nie odławiaj, ponieważ będzie to dla nich większy stres, niż samo montowanie filtra i przeczyszczenie szyb. Kamieni nie ruszaj, gdyż wyparzanie ich niema najmniejszego sensu. Tym bardziej przy białym wapieniu, który zawsze będzie zachodził jakimś glonem i czyszczenie go co jakiś czas mija się z celem. Lepiej się do tego przyzwyczaić i obserwować jak ryby skubią glony ze skał... 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.