Skocz do zawartości

Obsada do 375l-dwa gatunki


koper470

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie postawiłem baniaczek 375l: http://forum.klub-malawi.pl/zakladanie-akwa-375l-t17788.html


Czas na ustalenie obsady. Nastawiłem się na akwarium z dwoma gatunkami. Chciałbym aby te gatunki jak najmniej wchodziły sobie w drogę (wiem że to ciężka sprawa w tym biotopie). Moje rozumowanie jest następujące: jeden gatunek terytorialny a drugi nie, zajmujący toń. Fajnie by było aby z każdego gatunku był więcej niż jeden samiec.

Nasuwa mi się od razu następująca obsada: Saulosi i Acei. Tylko jest dwa ”ale”(nie przekreślam tej obsady). Po pierwsze Saulosi już miałem(w 126 litrach więc szału nie było), można by spróbować z czymś innym, a Acei wydają mi się za duże do 150cm. Nigdy ich nie widziałem dorosłych na „żywo” moją wiedzę opieram o internet.

Może coś fajnego doradzicie, proszę o wypowiedź ludzi mających doświadczenie praktyczne z danym gatunkiem a nie opartym na internecie. Z góry dziękuje za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że z wielosamcowością różnie bywa :) polecałbym gatunki z ładnymi samicami (aby nie okazało się że masz 2 ładne ryby w akwa ;))

Moje typy to : Labidochromis caeruleus znane, lubiane i wszędobylskie ; Cynotilapia sp. "hara" piękne, terytorialne i trudno dostępne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie masz za małego baniaka. Nie ma szłu ale wystarczy, mam redziki i acei w tym baniaczku i dają sobie radę. Także jak się podobają to decyduj się. Acei ma dwa ładne duże samce i cztery samiczki a red-redy też mam dwa samce cztery samiczki i też nie są małe ale jest spokój jedni drugim nie wchodzą w drogę a i wewnętrznie też jest spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o takim "zestawie": Labeotropheus trewavasae Thumbi West i

Pseudotropheus sp. "elongatus neon spot" (tylko jak wygląda samica??)?

Będzie im ze sobą "pasować"?


PS.: Acei i Red Redy bardzo mi się podobają ale będę się upierał że są trochę za duże do 150cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi dobrze, a wygląda jeszcze lepiej:)

Sam posiadam neon spoty i nie żałuję, samce są piękne, z samicami, że tak powiem jest trochę gorzej... Ale to co najbardziej mi się podoba u samic to ich skłonność do przebywania w ławicy(super to wygląda)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka samicy http://galeria.klub-malawi.pl/details.php?image_id=7124&mode=search


Ale to co najbardziej mi się podoba u samic to ich skłonność do przebywania w ławicy(super to wygląda)...

Oby jak najdłużej, z czasem jak to z kobietami bywa zaczną się kłócić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.