Jump to content

Start baniaka z wodą z dojrzałego akwarium


falcon
 Share

Recommended Posts

Na początku pragnę się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post.

Jestem na etapie startu baniaka. Baniak zalałem 9/9/11 w proporcjach 2/3 wody z akwarium dojrzałego (od znajomego ma rybki - Tanganika - mam nadzieje że to nie ma większego wpływu bo ja chcę Malawi) oraz 1/3 wodą odstałą z kranu dodałem również bakterie Tetra - SafeStart. Mam nadzieje że przyspieszy to start baniaka. Na razie używam tylko filtra zew Eheim 2224.

Dziś tj. 14/9/11zrobiłem testy Nutrafin

No2 niewykrywalne

No3 20 mg/l

Nh3 0mg/l

Gh 14,56

Kh 7,28

Ph 8

Mam pytanko czy wszystko dobrze u mnie przebiega? Jak długo muszę czekać z wpuszczeniem ryb? Wiem że tutaj potrzebna jest cierpliwość bo często czytam te forum:)

Link to comment
Share on other sites

Bez ryb, a właściwie dodania do akwarium jakiegoś źródła NH4+ nie zaobserwujesz testami niczego ciekawego. Woda z twojego akwarium nadaje się do hodowli ryb,pytanie jak szybko złoże nitryfikacyjne urośnie w tym Eheimie.Musisz wpuścić tam jakieś życie żeby się przekonać.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak napisał nabe. Możesz też poprosić znajomego aby dał ci trochę ceramiki z własnego kubła (wodę już masz ;)) w zamian za nową. Jeśli się zgodzi to możesz śmiało wpuszczać ryby.

Link to comment
Share on other sites

Raczej nikłe szanse są na to żeby dał mi trochę swojej ceramiki, bo na razie nie będzie czyścił filtrów, a on uważa że otwiera się je tylko wtedy gdy zachodzi potrzeba przeczyszczenia. A co do wpuszczenia tam życia to mogę wpuścić np 4 saulosi i wówczas obserwować parametry, czy może lepiej jeszcze się wstrzymać z wpuszczeniem ryb żeby bakterie się zadomowiły w filtrze i ewentualnie rozrosły? Ma to jakiś sens?

Link to comment
Share on other sites

Te jeśli te saulosi to młodzież, to bym wpuścił. Jeśli dorosłe to najpierw podepnij filtr na tydzień do akwa kolegi, niech sobie wstępnie dojrzeje (chyba trochę prądu ci użyczy za dodatkową filtrację ;))

Link to comment
Share on other sites

Mam najmniejsze z możliwych tj 80X35X40 112L, jak sobie poradzę na takim z hodowlą to kupie większe;)

Większe łatwiej utrzymać w czystości i więcej opcji na aranżację masz ;) i zrób tak jak Eljot12 napisał

Link to comment
Share on other sites

Większe łatwiej utrzymać w czystości


No nie wiem...natomiast zdecydowanie łatwiej utrzymać odpowiednie parametry, po prostu im więcej wody tym zbiornik stabilniejszy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pulpet
   Nie podkładaj nic pomiędzy plastikową podstawkę i szkło. Taki podkład wystarczy, wręcz niektórzy  producenci zbiorników wyłączają gwarancję, jeśli dołożysz coś innego. Trafiłeś na forum miłośników ryb z jeziora Malawi, więc obejmie cię tutaj ostracyzm towarzyski. Twoje ryby to zdecydowanie nie ten biotop. Choć jeśli chodzi o techniczne rozwiązania niczym się to nie różni. Ale fanatyczni wyznawcy jedynie słusznej akwarystyki będą mieli usta pełne wody, jeśli nie hodujesz gatunków którymi się.zajmujemy. A ja zachęcam cię do zapoznania się z zawartością naszego forum. Może kiedyś,  w przyszłości,  przy okazji większego akwarium zdecydujesz się na te najpiękniejsze na świecie ryby😉. Powodzenia.
  • Ludwik
   Czy ktoś jeszcze mógłby coś doradzić  w temacie ?
  • Kondikus
   Witam,   jeszcze raz dziękuję za pomoc.   Pływać w nim będą molinezje, gupiki i mieczyki.   Mam jednak jeszcze ważne pytanie. Zanim postawię akwarium na tej szafce tak myślę czy położyć plastikowy podkład a na niego 1 lub 2 warstwy podkładu pod panele o grubości 3-4mm. Czy bez tej podkładki plastikowej na 3 warstwy podkładu pod panele? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?    
  • darkon
   W związku ze zmianą moich akwarystycznych planów sprzedam trochę gratów przydatnuch w filtracji pompa Jebao Smart DC Pump 3500 falownik Jebao OW-25 Purolite A520E Purigen
  • Andrzej Głuszyca
   No właśnie..kolega nie napisał co tam będzie a skoro to forum Malawi to zakładam , że pyszczaki.
  • rafalniski
   Razem z filtrem będą pewnie jakieś media (gąbki, ceramika i inne) - zanim cokolwiek z nimi zrobisz porządnie je wypłucz a dopiero potem wkładaj do filtra - w ten sposób unikniesz pylenia! Ani na foto ani w opisie nie widać żebyś miał już jakąś ceramikę w akwarium (filtry mają chyba tylko gąbki?).  Jeżeli jednak posiadasz gdzieś ceramikę w obiegu to przełóż ją do nowego filtra. Jeżeli natomiast nie masz jeszcze żadnej ceramiki to przede wszystkim tą nową porządnie wypłucz! Możesz też na dzień lub dwa wrzucić ją do słoika/miski, zalać wodą z akwarium, dodać bakterie (np. Prodibio) i włożyć kostkę napowietrzającą na dno. W ten sposób część bakterii zagnieździ się już bezpośrednio w nowej ceramice.
  • Bartek_De
   ...pod warunkiem, że będą tam pływać pyszczaki w co wątpię. 
  • kazikx
   Cześć, spróbuj może ściągnąć oramowanie szafki, bo rzuca się w oczy, że zestaw szafka + akwarium jest dobrany przypadkowo.
  • Andrzej Głuszyca
   Może . Chyba  , że temperatura wody przekroczy 30C.  
  • Robson79
   Po prostu go zainstaluj. Ryb nie odławiaj, ponieważ będzie to dla nich większy stres, niż samo montowanie filtra i przeczyszczenie szyb. Kamieni nie ruszaj, gdyż wyparzanie ich niema najmniejszego sensu. Tym bardziej przy białym wapieniu, który zawsze będzie zachodził jakimś glonem i czyszczenie go co jakiś czas mija się z celem. Lepiej się do tego przyzwyczaić i obserwować jak ryby skubią glony ze skał... 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.