Jump to content

osada 240l


Alistair
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim:) zakladam nowy zbiornik.Chciałbym aby maje pysie były jak najspokojniesze no i zeby czylo kolorowo:).Mój wybór padł na saulosi coral x 6 labidochromis sp perlmutt x 6, (ps. acei lub metriaclima zebra) x 6 -jedno z dwóch, maylandia livingstonii x 5.Ryby bedą młode i płci raczej nie odróżnie i tu moje pytanie : Czy kupic np z kazdego gatunku po 10 szt aby z czasem wybrac haremy? Jakie mają byc docelowe haremy 1+3 czy 2+3?

Link to comment
Share on other sites

np. :metriaclima zebra thumbi ale sie nie znam to moze doradzicie...?

Metriaclima sp. Zebra Chilumba to duża ryba i bardzo agresywna, i dla niej szerokość zbiornika powinna wynosić przynajmniej 150cm.


Może P.Saulosi Ciebie zainteresuje ?

Link to comment
Share on other sites

Metriaclima sp. Zebra Chilumba to duża ryba i bardzo agresywna


Kolega nie pytał o Chilumbę...


Nie wiem czy w Polsce dostaniesz gdzieś M.zebra Thumbi, poza tym rośnie zbyt duża.Do Twojega baniaczka max.3 gatunki niedużej mbuny

Link to comment
Share on other sites

Metriaclima sp. Zebra Chilumba to duża ryba i bardzo agresywna, i dla niej szerokość zbiornika powinna wynosić przynajmniej 150cm.


Może P.Saulosi Ciebie zainteresuje ?Interesuje bo napisałem "saulosi coral"

acei i zebra odpadły czyli sostaly 3 gat.Czytałem ze można przerybić zbiornik to wtedy agresja jest mniejsza...to moze jeszcze jakis jeden gatunek?

Link to comment
Share on other sites

Interesuje bo napisałem "saulosi coral"

acei i zebra odpadły czyli sostaly 3 gat.Czytałem ze można przerybić zbiornik to wtedy agresja jest mniejsza...to moze jeszcze jakis jeden gatunek?


Ostatnio też miałem kupić stadko saulosi coral, ale jak zobaczylem jedne i drugi to zdecydowałem się jednak na p.saulosi (nie coral), ponieważ mają dużo ładniejsze samce, a samice praktycznie identycznie wyglądają.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio też miałem kupić stadko saulosi coral, ale jak zobaczylem jedne i drugi to zdecydowałem się jednak na p.saulosi (nie coral), ponieważ mają dużo ładniejsze samce, a samice praktycznie identycznie wyglądają.[/QU

Myslalem, że różnią sie tylko samice...bede musiał porównać na żywo...

Link to comment
Share on other sites

Raczej kupie zwykle saulosi:) Czy mógłbym mieć z tylko saulosi i aulonocary fire fish? Da sie je połączyć.Wtedy były 4 kolory: niebieski,zółty,czerwony,łososiowy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
  • marcin73m
   Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
  • teller
   Dziękuję za odpowiedź. Ten parametr pewnie jest winą filtra paskowego, która ma taką skalę. Zaopatrzę się w lepszej jakości testy. Jak długo jeszcze może potrwać wysyp okrzemek? Czy nie mam wyjścia i co tydzień muszę wymywać wszystkie kamienie i czyścić szybę? Czy jest jakiś sposób, żeby temu zaradzić? Filtr przestaje funkcjonować, miałem na myśli, że zapycha się i przestaje wdmuchiwać powietrze do akwarium.  Podjąłem decyzję, żeby zaopatrzyć się w Aquael ultramax 1000. Zastanawiałem się też nad Aquael Turbo 1500, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć do utrzymania czystości wody na dłuższy czas.  
  • Bartek_De
   Nic nie musisz robić, wysyp okrzemek to normalne w świeżych akwariach. Martwi mnie natomiast wynik No2. Jesteś pewien, że 5? Może 0,5, a może 0,05? Osobiście nie widziałem testów ze skalą do 5 z tym parametrem. Doprecyzuj to i zaopatrz się w testy kropelkowe, paskowe są mało dokładne.  Co do filtracji to faktycznie jest mizerna i dlugo na tym nie pociągniesz. Dołożenie kubełka to konieczność w Twoim przypadku. Filtr moze stać na podłodze obok, jeśli Tobie to nie będzie przeszkadzać. Co masz na myśli pisząc, że filtr przestaję funkcjonować po kilku dniach?
  • teller
   Cześć wszystkim, założyłem miesiąc temu nowe akwarium z Malawi. Miałem do dyspozycji stary zbiornik 120 l. Około 10 dni od wpuszczenia domowników pojawił się rdzawy nalot na kamieniach, na szybie, w niektórych miejscach pod powierzchnią piasku. Wymiana 30% zbiornika co tydzień nie pomaga. Wciąż po kilku dniach pojawia się nalot, a filtr przestaje funkcjonować. Co może wyeliminować ten nalot i zachować czystą wodę na dłużej?   Parametry wody w momencie największego wysypu: NO3 - 50 NO2 - 5 GH - 8d KH - 20d pH - 8.0 Cl2 - 0.8 Chcę kupić nowy, bardziej wydajny filtr. Czy zewnętrzny może stać na ziemi obok akwarium? Niestety komoda ma zbyt niskie szuflady, żeby zmieścić go do środka. Bardzo proszę o pomoc.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @pulpet za tak wartościowy opis Twoich obserwacji i spostrzeżeń. Teraz już chyba nie ma wątpliwości co do płci danego osobnika. Poobserwowałem go dokładniej i jak się okazało pojawiła się u niego na płetwie odbytowej jedna, dość duża, chociaż jeszcze nie tak mocno wyraźna atrapa jajowa (myślę, że proces jeszcze trwa).  Mamy więc samca 😁👍. Wariat jest bardzo ruchliwy i ciężko mu zrobić wyraźne zdjęcie. Coś tam jednak na nim widać, patrząc przez szkło nie ma wątpliwości. Żaden z pozostałych 13 Saulosi nie ma jeszcze atrapy.    
  • marcin73m
   Jak ja kleiłem swojego narurowca, to zgrzewane rury miały mniejszą średnicę wewnętrzną. To też był jeden z argumentów na "nie".
  • marcin73m
   o masz, faktycznie umknęło mi to 🙈 dzięki za poprawkę 👍
  • Bartek_De
   To już też Chindongo😉
  • Bartek_De
   Na odchowanie, co by boruty u Ciebie nie było 😁
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.