Skocz do zawartości

Obsada [300 l]


baptista88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Jestem w trakcie zakładania akwarium 300 litrów z tłem strukturalnym wewnętrznym także ubędzie trochę litrów.

Chodzi o to że ja bym chciał postawić na typowe malawi- pyszczaki...natomiast narzeczona chciałaby coś bardziej rozmaitego i ciężko nam się na coś zdecydować. Myślałem o takim połączeniu:


1 + 3 salousi

1 + 3 salousi coral

2 x pielęgnica Salvini (wiem że inny biotop ale narzeczona jest uparta na tę pielęnicę)

1 x giętkoząb cętkowany lub malawijski

1 x zbrojnik gibiceps

1 x zbrojnik złoty


No i narzeczona chciałaby także ze 4 bocje wspaniałe... wiem że to także inny biotop ale widziałem nieraz pyszczaki z bocjami, bardziej się boję o to że Salvini by bocję załatwiła.


Podoba nam sie także szydlik, ale on w twardej wodzie padnie od razu więc nawet go nie uwzględniam.


Wiem teże że to akwa dla bocji jest nieco za małe ale może w dalszej przyszłości zakupilibyśmy większy zbiornik.


Proszę o sugestie ale takie naciągane ;) bo wiem że to nie do końca pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Saulosi zwykłe z Saulosi coral mogą się krzyżować więc raczej zdecyduj się na inny rodzaj o podobnych kolorach pasujący żywieniowo.Co do mieszania różnych biotopów występuje tu różnica w parametrach wody potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania ryb i na dłuższą metę nie wyjdzie im to na zdrowie Obejrzyj z narzeczoną bazę ryb poszperaj w internecie na pewno znajdziecie pyszczaki które wpadną wam w gusta a jest z czego wybierać ograniczeniem tylko jest wielkość baniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja druga ,,połówka"pragnie mieć ,,Mało ale Kolorowo..."

Wydaje mi się że nieźle zakombinowałem,aczkolwiek jak piszesz wszystkie mają poprzeczne pasiaczki-pyszczaczki.

--

Czy ktoś z szanownych Malawistów posiada takowe w jednym baniaku?

--

Zaproponowała mi kobieta moja kochana w kropki,w paski i czyste...Krótko i na temat...Ale się uśmiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak , to M.estherae OB morph, Ps. saulosi.

W kropki , w paski i czyste:)

Żółto , granatowo, pomarańczowo.


i narzeczoną jeszcze postaraj się jakoś upchnąć w baniaku i będziesz miał komplet fajnych rybek :D


Ja osobiście w swoim baniaku mam prawie , że identyczny układ kolorów i wygląda to dosyć fajnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tej obsadzie bedziesz mial 3 ladne ryby poniewaz samice u wszystkich sa bure, pozatym elongatusy moga sie krzyzowac.

Akurat samice tej "odmiany" hongi wcale nie są takie brzydkie a i samice Chailosi to jedne z ładniejszych u elongatusów, jedyne "paskudy" to Mpangi ;)

Czy te elongatusy będą się krzyżować, IMO sprawa wątpliwa samice różnią się znacznie więc wątpię aby samce się pomyliły :) (oczywiście przy zachowaniu odpowiednich proporcji samic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.