Jump to content

Moje Malawi 126 l - 7 gatunków


Alojzy
 Share

Recommended Posts

Oto moje malawi 126 l - 7 gatunków - 7 miesięcy - 1 yellow już nosi ikre, rybki pięknie się wybarwiają i dogadują (zdjęcie robione telefonem wieczorem - przez to woda wydaje się trochę mętna, a jest przejrzysta). Filtr wewnętrzny Aquael Fan 2. Podmiana wody 30 l tygodniowo. Temperatura 25-27 C.


Obsada:

Yellow - 2+2

Socolofi - 2+2

Saulosi - 2+2

Maingano - 1+2

Hongi - 2+2

Red red - 2+2

Afra Likoma - 2+2


1150952b41a10bebmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jeśli komuś się podoba moje akwarium to chętnie bym przeczytał słowa pochwały, bo trochę się napracowałem przygotowując ten biotop, słowa krytyki również przyjmę. Na dnie mam styropian przysypany 5-6 cm drobnym żwirkiem porządnie przepłukanym. Na nim są wapienie, piaskowce i jakieś skałki kupione w ogrodniczym za 80 gr za kg. Rośnie też anubias, a tło jest strukturalne, wystawione na zewnątrz, żeby miejsca nie zabierało.

Link to comment
Share on other sites

Założyłeś temat w dziale obsada więc o obsadzie - totalna pomyłka to akwarium nadaje się na jednogatunkowe i to dla małej mbuny (nie wspominając o złym doborze pod względem żywieniowym i "haremowym")

:(

Link to comment
Share on other sites

Casper Hare

Chyba zrobiłeś coś nie tak ... Za dużo gatunków razem ja sam planuje w 180 l zbiorniku trzymać tylko saulosi a ty masz tego pełno :) Taki misz masz nie wiem co będzie później bo napewno będą walczyc o rewiry pomyś jeszcze nad obsadą może da się jeszcze coś zwrócic.

Pozdrawiam Casper Hare

Link to comment
Share on other sites

Kolego w twoim akwarium powinieneś mieć jeden gatunek, maksymalnie dwa mniejsze spokojne gatunki. Część twoich ryb to całkowici jarosze, część lubi przegryźć mięso i nie powinny być w jednym baniaku. Ilość ryb powinna się zamknąć na 8 sztukach (i tak mnie zaraz skrytykują że za dużo). Filtracja powinna być około 1000 litrów na godzinę nic mniej, a fan 2 to popierdółka a nie filtr.

Ryby masz młode dlatego jeszcze jakoś to wygląda, ale niedługo przestanie a ty będziesz wyławiał zwłoki podopiecznych.


Ogólnie widać że się starałeś i wydałeś na to kupę pieniędzy, niestety trochę w złej kolejności podszedłeś do tematu.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za opinie. Hodowca u którego kupowałem mówił, że taka obsada jest ok (w sumie na początku polecał 15-20 sztuk na ten zbiornik), mówił, że 2+2 też wystarczy, bo on od 15 lat tym się zajmuje i zna temat - tak mi tłumaczył. Mieszka 5 km ode mnie i często u niego jestem. Inny hodowca do którego dzwoniłem też polecał 15-20 sztuk. W sklepach w których byłem mówili o 10 l na jedną rybkę. A które gatunki byście mi proponowali zostawić, a które oddać. Które do siebie nie pasują żywieniowo? Na zimę będę chciał założyć baniak 720 l.

Link to comment
Share on other sites

Sir_Yaro

Swoja droga to ciekawe jakie rozmiary, przy tak poteżnym przerybieniu, beda w stanie osiagnac ryby. Wg zrodel w internecie powinny byc skarłowacone....

Link to comment
Share on other sites

Casper Hare

Zostaw sobie saulosi :) Bynajmniej ja bym tak zrobił i powiększ z lekka ich liczbę :) Nie wiem do ilu może do 6,8 ?

Link to comment
Share on other sites

Rybki rosną bardzo dobrze i szybko, nawet szybciej niż u kolegi w 375 l, który nie ma takiego przerybienia. Mają koło 6-7 cm. Daje im spirulinę 36% Artemię, Wodzień, skorupiaki z czosnkiem, ochotkę. Pokarm 3-4 razy dziennie. mrożonki co drugi dzień na obiadek.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.