Skocz do zawartości

Osprzęt do 375l zbiornika


Manatti

Rekomendowane odpowiedzi

ost. pytanie czy do takiego akwarium 150x50x50 wkłądac dwa wewnetrzne filtry?? Pewnie sprawdze u siebie jak jest z cyrkulacja itp. ale pytam wcześniej jak praktykujecie. 2 wewnetrze czy jeden (at 203) aquael pewnie wteyd sprzedam czy dolozyc jeszcze 2 do niego i zrobic po przeciwnych stronach po 1 filterku?? gdzie i jak wtedy schowac takie filrty?? tylko za kamieniami??


i jeszcze jedna pytanie z coiekawości...


czy próbował/testował ktos zastosowanie 2 filtrów zewnetrznych w akwarium?? np. unimax 500 (1 bio i 1 mechanik) w sumkie dało by to po 4 wloty i 4 wyloty więc mozna fajnie cyrkulacje ustawic tylko czy nie bedzie za duzo rurek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy próbował/testował ktos zastosowanie 2 filtrów zewnetrznych w akwarium?? np. unimax 500 (1 bio i 1 mechanik) w sumkie dało by to po 4 wloty i 4 wyloty więc mozna fajnie cyrkulacje ustawic tylko czy nie bedzie za duzo rurek ??

Tu nie chodzi o ilość rurek tylko o przepływ który w kuble może być zbyt mały aby posprzątać dno. W takim rozwiązaniu pewnie nie obyłoby się bez cyrkulatora, no i częste otwieranie kubła raczej nie służy jego żywotności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyb abede pierwszy ale... zadałem klesiowi pytanie na innej aukcji takiej samej pompy czy ma dostepne gąbki (na pudełku jest 4 czy 5 rodzajów akcesoriów) i napisał ze jeszcze nie dostepne sa tylko stare :) wiec nie wiem co o tym myslec bo nowosc bez osprzetu??? ale pewnie i tak przetrstuje bo nascie lat temu tez na aquael jechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie otwierając nowego tematu jeszcze jedno pytanko dot. osprzetu/filtracji.


udalo mi sie za przysłowiowe piwko dokupic jeszcze na gwarancji kubełek unimaxa 250. w moim akwa bede weic miał unimaxa 500 i 250 plus unifilter 1000 oraz tą pompe nowość aquael 2000l/h. pytanie dotyczy unimaxów. czy w 500 umiescic tylko ceramikex3 (4) i moze jeden grys koralowy plus purigen a w uni250 ceramike x2 , zeolit, grys plus Aquael PhosMAX i AQUAEL NITROMAX. Czy rozmieścic to bardziej równomiernie??


do kazdego dołozyć ceramikex2, zeolit, grys plus jakos te dodatki są w woreczkach wiec problemu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez ku temu bym sie skałniał tylko do 500 wrzuce jeszcze purigen on tez na dłuzej starcza. a 250 zrobie tak jak piszsz, tylko tez trzeba tam jakas ceramike dorzucic czy tylko zywica??



ps. moze glupie pytanie ale nie krytykujcie te bio bale do do czegos sie nadają?? chodzi mi o akwarystyke,że kot sie tym bedzie bawił to weim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.