Skocz do zawartości

220l i aulonocara jacobfreibergi otter point


bigb

Rekomendowane odpowiedzi

Zapominasz że Adek specem od akwarystyki nie jest, do 250l poleca Protomelasa sp. steveni taiwan 16cm w naturze, Mylochromis sp.lateristriga 22cm i Copadochromis verduyni 14cm.Więc sam widzisz... ;)

Msobo hetero w naturze osiąga 13cm więc w akwa te 2 więcej urośnie.


Ja bym poszedł w Cynotilapie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Edka w tej starej książce, gdzie trzymał jednogatunkowo... wielu ludzi komponuje obsadę z kilku gatunków (no,żeby nie było nudno w szkle!) a potem wyciera sobie buzię autorytetem Ada.Żeby uściślić - jest niekwestionowanym specem od systematyki,zachowania pyszczaków w naturze itd. Ale czasem mam dziwne wrażenie,że wpuścił ten swój odłów do akwa jakie miał pod ręką, nie zdechły - jest dobrze, zostały opisane w książce. To nie jest jakaś krytyka, stwierdzam tylko naginanie faktów i zaklinanie rzeczywistości niektórych osób, szczególnie nowych malawistów, którym wiele rzeczy "się wydaje". O, tutaj komuś się wydaje,że można aulonocara w 112l.

Znowu zabrzmiało jak krytykanctwo? Może niepotrzebnie.Jest wiele dróg. Ale zawsze będzę radził zakładać większe akwa niż te "na styk" - wiem,że potem ten ktoś nie pożałuje.

MateuszT, zresztą sam wspomina w ww linku swoich bojach z aulonkami w 200 literach.Ten temat jest to znalezienia na forum. Generalnie: nie polecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądając książkę Ada sam się zdziwiłem.

Może uda mi się znaleźć jakąś mała odmianę Aulonocar ale jak znam moje szczęście to będzie trudna do kupienia.

O Cynotilapiach będę musiał poczytać :D

Dalej liczę na ciekawe propozycje :D


a co myślicie o :

- aulonocara sp. rubin red - 2 samce i 5 samic,

- labidochromis caeruleus 'yellow" - 1 samiec i 4 samice.


Generalnie ta obsada jest z serwisu Klubu Malawi


Zastanawiam się nad podobną obsadą.

Jest ktos na forum kto trzyma mbunę z auloncarami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A. rubin rosnie zdecydowania za duza do takiego akwa.Mialem ja w 375 w ukladzie 2+3 i tylko jeden samiec byl pieknie wybarwiony.Drugi byl tylko "cieniem' i nie mogl sie nawet wychylic z jednego z rogow akwa, bo inaczej "dominant' juz byl przy nim i pokazywal kto tu rzadzi.

Watpie zebys utrzymal 2 samce w mniejszym akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie zastanawiam się nad połączeniem tych dwóch grup a przykład był skopiowany z artykułu.

Generalnie zastanawiam się nadAulonocara hueseri,maulana, baenschi

[/url]Szukam aulonek o mniejszych rozmiarach i chyba raczej jednosamcowo, chociaz przy 2 samcach 1 zawsze będzie pieknie wybarwiony.

Zastanawiam się nad dorzyceniem do tego jednego gatunku mbuny np. rdzawego, yellowka lub czegoś innego, spokojnego.


Qrcze mętlik w głowie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego akwa mogę polecić ze swoich doświadczeń jednogatunkowo jedynie:

aulonocara hueseri

lub

aulonocara maylandii


Choć nie gwarantuje to utrzymania >1 samca.


Tak trzymam je w 240l z saulosi, na razie 8 miesięczne saulosi i młode 4 mies. aulonki, ale widzę że są zbyt spokojne ii uległe nawet w stosunku do saulosi, czyli w takim akwa nie polecam mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak trzymam je w 240l z saulosi, na razie 8 miesięczne saulosi i młode 4 mies. aulonki, ale widzę że są zbyt spokojne ii uległe nawet w stosunku do saulosi, czyli w takim akwa nie polecam mieszać.



Genralnie mam mętlik w głowie ale chyba masz rację mieszać w tak małym zbiorniku aulonek z mbuna chyba nie ma sensu.

Znowu jednogatunkowe 1+4 z aulonkami chyba nie podejdzie, trzeba by się przyzwyczaić, to faktu, że samice aulonek sa piękne na swój sposób.


Małżonka proponuje jednogatunkowe metriaclima msobo heteropticus, membe deep ewentualnie coś z rodzaju Pseudotropheus sp. elongatus lub Melanochromis auratus. Względy kolorystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.