Jump to content

220l i aulonocara jacobfreibergi otter point


bigb
 Share

Recommended Posts

Witam,

tak się zastanawiam nad drugim zbiornikiem w moim domu.

w tej chwili mam 240 litrów z saulosi i maingano.

Zastanawiam się czy aulonocara jacobfreibergi otter point będzie się dobrze czuła w zbiorniku 220l, długość 120cm?Jak myslicie da się jednogatunkowe i w jakiej ilości?

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie dałoby radę;). Jednogatunkowe: 1/4 samice lub 2/6 samic.


Chociaż co do odczuć aulonki mogę mieć wątpliwości:P

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie dałoby radę:wink:. Jednogatunkowe: 1/4 samice lub 2/6 samic.


Chociaż co do odczuć aulonki mogę mieć wątpliwości:PDlatego się ciągle zastanawiam, mam w głowie jednogatunkowe 1/4 tylko mam takie same wątpliwości co do odczuć auloncary.

Najgorsza jest wielka chęć posiadania tej ryby i brak możliwości posiadania większego lokum dla ryb.

Link to comment
Share on other sites

danielj

Za małe to akwarium , to duże i silne ryby , u mnie pływały w 840l i 2metrach długości.

Samiec miał ok 15 cm , po prostu nie będzie miał miejsca się wypływać.

Jeśli już aulonki do takiego baniaka , to jakieś małe , np. maleri.

Link to comment
Share on other sites

Ok, w takim razie jakich szukać, chodzi mi o podobne ubarwienie jak jacobfreibergi otter point ??

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Wracam do tematu, chęć posiadania kolejnego akwarium jest wielka, jednak chcę tymrazem mieć ryby ciekawe, akwarium jednogatunkowe i ryby przynajmniej F1.


Wracam do tematu aulonocar jednak nie wykluczam innych ryb np. Metriaclima.

Z aulonek zastanawiam się nad maulana F1 lub stuartgranti Ngara F1Oczywiście jednogatunkowo, tylko jaka liczba.


Druga opcja to Metriaclima sp. " msobo heteropictus " Lundo Island F1.


Ech, mętlik w głowie.

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się że msobo heteropictus może być za duży na ten baniak.

Co do aulon, to za ciekawe to one nie są...coś jak paletki :P

Link to comment
Share on other sites

Co do aulon, to za ciekawe to one nie są...coś jak paletki :razz:

No bez przesady, aż tak źle nima, choć do ADHD jakie ma mbuna pewnie im brakuje.

Wiem jedno szukam do tego zbiornika ryb ciekawszych od klasyków typu saulosi, maingano, rdzawy itd.Obawiam się że msobo heteropictus może być za duży na ten baniak.


Według Ada 220 jest git.


Jak zwykle liczę na ciekawe propozycje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
  • Bartek_De
   Na Twoim miejscu bralbym 1500, bo roznica w cenie niewielka, albo dołóż 2 stówki i weź 2000. Nadfiltracja nie zaszkodzi, a jak zechcesz w przyszłości zmienić akwa na większe to zaoszczedzisz na kupnie nowego filtra.
  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
  • marcin73m
   Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
  • teller
   Dziękuję za odpowiedź. Ten parametr pewnie jest winą filtra paskowego, która ma taką skalę. Zaopatrzę się w lepszej jakości testy. Jak długo jeszcze może potrwać wysyp okrzemek? Czy nie mam wyjścia i co tydzień muszę wymywać wszystkie kamienie i czyścić szybę? Czy jest jakiś sposób, żeby temu zaradzić? Filtr przestaje funkcjonować, miałem na myśli, że zapycha się i przestaje wdmuchiwać powietrze do akwarium.  Podjąłem decyzję, żeby zaopatrzyć się w Aquael ultramax 1000. Zastanawiałem się też nad Aquael Turbo 1500, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć do utrzymania czystości wody na dłuższy czas.  
  • Bartek_De
   Nic nie musisz robić, wysyp okrzemek to normalne w świeżych akwariach. Martwi mnie natomiast wynik No2. Jesteś pewien, że 5? Może 0,5, a może 0,05? Osobiście nie widziałem testów ze skalą do 5 z tym parametrem. Doprecyzuj to i zaopatrz się w testy kropelkowe, paskowe są mało dokładne.  Co do filtracji to faktycznie jest mizerna i dlugo na tym nie pociągniesz. Dołożenie kubełka to konieczność w Twoim przypadku. Filtr moze stać na podłodze obok, jeśli Tobie to nie będzie przeszkadzać. Co masz na myśli pisząc, że filtr przestaję funkcjonować po kilku dniach?
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.