Jump to content

moduły -skałki Diy - zapraszam do komentowania

paputek25
 Share

Recommended Posts

paputek25

Zapraszam do komentowania - prototypu -modułu wykonanego z żywic . Docelowo chciałbym zabudować podobnymi modułami zbiornik 960L (200x80gł x60wysokość ). Wykluczono tutaj użycie ciężkiego kamienia naturalnego, a kamieni chce by była cała masa :)

Foto przedstawia próby "technologi" , proszę o wszelkie uwagi odnośnie struktury , kształtu -ów, ewentualnie jakieś podopowiedzi , może ktoś na forum budował podobne ?. Prototyp niestety błyszczy się jak psu wajca, gdyż miałem tylko farbę o jedwabistym połysku, ale będzie to z pewnością MAT. Licze na Waszą pomoc przy wykonaniu ...

dsc03370m.jpg

Uploaded with ImageShack.us

skakah.jpg

• Dziękuję 1

Bezprym

Dla mnie też extra. :shock: Kształt modelujesz jaki chcesz bez zbednego wysilku.Czekam na efekt końcowy :)

No to zabłysnąłeś :) - BTN mają się czego obawiać :P

Jak dla mnie bomba - jak duże to jest?

Czy "odbijałeś" strukturę od naturalnych kamieni czy też masz jakąś inną metodę???

paputek25

Chłopaki cieszę się, że "prototyp" się podoba , prototyp wykonany w wielkości 30cm długości na 20cm h ,który służył mi do opatentowania technologi, choć nie ukrywam, iż w dalszym ciągu liczę na jakieś wskazówki odnośnie naszej pracy . Nad właściwymi skałkami bardziej popracujemy :)

Co do "technologi" powstrzymam się jeszcze do momentu ,aż uda mi się "wyprodukować" największą skałkę około 90cm x45cm, która obecnie jest wykonywana i potwierdzi możliwości produkcyjne. :) Dodam jedynie ,że z 15 różnych kombinacji na bazie żywic epoksydowych, pigmentów żywic , i różnych utwardzaczy w tym elastyczny PAC, udało mi się dojść do jakiegoś konsensusu :)

Modele wykonywane są z gliny ręcznie przez moją Girl-Snycerkę , faktura kamienia uzyskana ręcznie. Formę - uzyskujemy z gipsu. To tak po skrócie :)

• 2 weeks later...

To koszt takiego biurowca jednolitego z kryjówkami dla 20 pysiów i miejscem na tarło ile by wyniósł? :D

paputek25

Yaro zamierzałem pokazać i opisać , ale na razie porażka na całej linii, prawie tydzień przygotowywaliśmy największą skałkę centymetr po centymetrze i na nieszczęście zalaliśmy to jakimś wadliwym gipsem, który nie chciał związać , wczoraj odbyło się wydrapywanie gipsu z gliny, to tak nawiasem z frontu robót ... relacja

Ten tydzień mam bardzo ciężki w pracy, więc z robotą ruszę najprawdopodobniej dopiero za tydzień,..... ale najważniejsze ... nie poddajemy się !

Próby w dalszym ciągu na mniejszych skałkach :)- tu widoczna skałka denna, ala serpentynit :)

skaka1.jpg

skaka2.jpg

skalka3.jpg

Tutaj pracę nad największą skałką ale to już przeszlość , było mineło ...

skakaduzaprba.jpg

Sir_Yaro

nie wiem co tu sugerowac. wyglada swietnie. nic dodac nic ujac.

jedynie przy malowaniu tej czarnej skalki sprobowałbym uzyc mnimalnie wiecej kolorow/odcieni.