Jump to content

Melanochromis joanjohnsonae-Perła Z Likomy


rafik1
 Share

Recommended Posts

Chciałbym dowiedziec się więcej o tym pyszczaku.

Jak u niego z agresją,jaka dieta?

W necie jest mało a to co wyczytałem jest bardzo sprzeczne.

Link to comment
Share on other sites

Perez666

Już gdzieś o nim było...


W naturze samce osiągają 10cm,samice 8.

Początkowo był endemitem występującym nieopodal wyspy Likoma,ale został także introdukowany opodal wyspy Thumbi west.

Preferuje wyższe partie wolnego od osadów biotopu skalistego.

Żywi się bezkręgowcami,które podejmuje z porastającego skały peryfitonu.


BTN Ad Konings

Link to comment
Share on other sites

Ciekawy jestem czy ktoś KM miał je u siebie?I jakby wyglądało połączenie ich z saulosi w akwa 200l

Link to comment
Share on other sites

Bezprym
http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=15&t=9674&p=106036#p106036 Kolega Malpat twierdził ze ma takie zestawienie ale fotki nie pokazał :wink: więc nadal podtrzymuję swoje zdanie że połączenie jest ryzykowne.


Nie tylko kolega Malpat ale również kolega sengabay ma takie zestawienie.Ponadto o ile dobrze pamiętam te dwa gatunki występują razem w przykładowych obsadach na tym forum,oczywiście z paroma innymi gatunkami.Kolega Malpat musi je mieć skoro oferował mi narybek.

Link to comment
Share on other sites

eljot

Nie twierdzę że moje obawy są uzasadnione ale kolega Małpat miał wiele obsad wirtualnych,np twierdził że saulosi nie będą podchodzić do tarła gdy będą z maingano, co jest ewidentną ......

Link to comment
Share on other sites

Czy ten gatunek jest naprawdę taki mało spotykany?Cały czas czytam sprzeczne informacje.

Akwarium jest w trakcie dojrzewania,więc mam jeszcze troche czasu nad wyborem ryb.

Zastanawiam się nawet nad tym żeby wpuścić same 'perły'.Niewiem sam co zrobić.

Jakby miały być same w akwa to w jakim układzie?


P.s.

Znalazłem na KM propozycje obsad w którym były Pseudotropheus saulosi i Melanochromis joanjohnsonae co prawda w większym akwa ale jeszcze z dwoma innymi gatunkami.

@Harisimi też polecał komuś sauloski i perły do 100cm.akwarium.

A więc...

Link to comment
Share on other sites

Bezprym

Malpatowi obsadę maingano.saulosi ,joanjohsonae polecał dr.Pawlak z UMK więc taka obsada chyba spoko może funkcjonować.

Co do przeszkadzania saulosi w tarleprzez maingano to akurat na jednymz moich postów twierdził nijaki baenschi a nie Malpat. :wink: Rafik jesteś z Torunia wstąp do Muzeum przy UMK pogadaj z DR.Pawlakiem akurat mają te melanochromisy w ofercie,przy okazji poradzą ci co i jak.

Link to comment
Share on other sites

Malpatowi obsadę maingano.saulosi ,joanjohsonae polecał dr.Pawlak z UMK więc taka obsada chyba spoko może funkcjonować.

Co do przeszkadzania saulosi w tarleprzez maingano to akurat na jednymz moich postów twierdził nijaki baenschi a nie Malpat. :wink: Rafik jesteś z Torunia wstąp do Muzeum przy UMK pogadaj z DR.Pawlakiem akurat mają te melanochromisy w ofercie,przy okazji poradzą ci co i jak.


Mam dylemat co do obsady.Jest jeszcze czas na wybór.Saulosi to oklepane ryby ale super wyglądają w jednogatunkowyn akwa.Do tego M.joanjohnsonae ładne rybcie i mało spotykane...Ciężki wybór.Ale czy będąc razem nie będą problemu z z dietą.Z tego co czytałem to M.joanjohnsonae to bardziej w kierunku mięcha a P.saulosi w roślinne.

Jeśli p.Pawlak tak doradzał to nie sądzę żeby się mylił,słyszałem że ma niezły autorytet wśród malawistów.

Link to comment
Share on other sites

Bezprym

Ja też planuję taką obsadę i właśnie mam zamiar w rybcie zaopatrzyć się właśnie u Pawlaka więc się jeszcze u niego upewnię.Mam jeszcze kilka innych obsad w odwodzie więc jakby co to zmienię po dokładnym rozeznaniu się. Joanjohsonae wprawdzie widziałem tylko na zdjęciach ale bardzo mi się spodobały.Planowałem początkowo do saulosi dorzucić callainos ale jest duża rozbieżność dotycząca osiąganych wymiarów między tym co można znależć w necie a opiniami na tym forum.


P.S. Rafik czy joanjohsonae naprawdę tak pięknie prezentują się na żywo( zarówno samce ja i samiczki)?.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Bastian
   Dziękuje bardzo 👍 W przyszłym roku będę musiał zgłosić się w Pokrzywnej na rehabiltację w tak zacnym gronie 🍻👍
  • pulpet
   Jeśli chodzi o ryby z importu i oznaczenia F1 i dalej to faktycznie mało daje to informacji o pokoleniowosci i spokrewnieniu z rybami z odłowu.  Jest spory bałagan, zwłaszcza jeśli chodzi o ryby z Niemiec.  Ryba F1 z Niemiec może mieć dzikich przodków daleko w przeszłości. I w naszym rozumieniu może być F10. I to żadne oszustwo, po prostu różne systemy klasyfikacji, stosowane przez różnych hodowców. Wszystko subiektywnie prawidlowo, ale F1 z Niemiec bezmyślnie skopowiane przez sprzedawcę, może być kompletnie źle zinterpretowane przez kupującego w Polsce. Kiedyś o tym pisałem, ale temat nie chwycił, więc porzuciłem sprawę.
  • Bartek_De
   @Bastian Trzymaj się💪 I jak najszybszego powrotu do zdrowia I tak z przymrużeniem oka, coroczne spotkania w Pokrzywnej zapobiegają takim historiom Zapraszamy🍻
  • Bastian
   Bardzo dziękuje za dobre słowo 👍 Właśnie dzisiaj wyszedłem ze szpitala i już myślałem że przyniosę dodatkowy kamyczek do akwarium 😉 ale niestety nie udało się 🤥 (kamień nadal w nerkach). Nie ma jak wylądować na sor-ze w dniu odbioru zbiornika. Od jutra zaczynam aranżacje zbiornika
  • S_owa
   Ok, dzięki za informację. Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku. Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal. Oni mają sporo ryb z dobrych  niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem). Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi.
  • Vrzechu
   @S_owa muszę przyznać, że z ryb jestem bardzo zadowolony. Jest to pokolenie F1. Tzn. tak deklaruje hodowla, ale nie mam podstaw, żeby temu nie wierzyć  Obsada zakupiona w hodowli Tan - Mal. Śmiało mogę polecić.
  • S_owa
   Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny.  Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ?
  • Vrzechu
   @KapitanCzysty mówisz - masz  "Czarna Mamba"  oraz Kulfon  Labeotropheusy nie rzucają się bardzo w oczy bo są tylko 3 samice i 1 samiec, ale mają się dobrze i samice między sobą wykazują najwięcej agresji ze wszystkich moich podopiecznych. Mimo posiadania 3 Synodontisów uchowały się nawet 2 maluszki. Z moich obserwacji wynika, że samica trzymała w pyszczku większą ilość młodziaków, ale jak tylko jakieś jej uciekły to zostały pożarte. Te 2-3 sztuki nosiła tak długo, że już martwiłem się, że nie przeżyje bo bardzo schudła i wszystko trwało chyba 4 tygodnie. Wypuściła je jak były już naprawdę spore jak na narybek i dwa udaje mi się czasami dostrzec. Sama bardzo szybko wróciła do formy a następna już inkubuje  Jurny ten Kulfon    
  • KapitanCzysty
   Widać, że ryby dobrej jakości i chyba dobrze karmione 😉 . Sporo Ci urosły Acei i szerszenie i faktycznie, aż miło się na nie patrzy. Ciekaw jestem ujęcia z bliska tego "czarnucha" , intryguje mnie. 😄 Nie widzę natomiast Labeotropheusów, dalej je masz?  Całokształt bardzo mi się podoba.
  • Vrzechu
   Wygląda pięknie  Dopiero co zakładałem swój zbiornik a po przeczytaniu kilku postów tutaj, już tęsknie za zakładaniem nowego baniaka  Powodzenia na dalszym etapie  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.