Jump to content

Zaparkowany Yellow


mdhlodz
 Share

Recommended Posts

mdhlodz

Akwarium 240l. Zalane miesiąc temu. Pierwsze 3 tygodnie były problemy z parametrami. Jednego z yellow, którego dotyczy wątek mam od ok 2 tygodni. Ma 4cm, je ładnie, nie jest napuchnięty, nie ma przebarwień, nie jest jakoś wyróżniająco się płochliwy. Nie chowa się, nie ma nitkowatych odchodów, oddycha normalnie, nie jest ganiany przez inne ryby ale jest jakimś leniem. Wciąż leży na piachu zaparkowany przy przedniej szybie lub na środku akwarium. Czy on cierpi na jakąś chorobę czy nic mu się nie chce? Czasem się przepłynie ale potem wraca na jedno z swoich 2 ulubionych miejsc.Parametry wody:

No2 - 0,01

No3 - 5

Nh4 - 0,05

Ph - 7,6


obsada:

6 sztuk yellow ( 4szt 4-5cm, 2szt 6cm)

5 sztuk pulpican ( wszystkie 3cm)

5 sztuk maingano ( 1szt 4cm, 2szt 6cm, 2szt 8-9cm)

Link to comment
Share on other sites

eljot

Normalne to nie jest może to być skutek podtrucia azotanami. IMO trzeba czekać może dojdzie do pełni sił.

Link to comment
Share on other sites

mdhlodz

No zobaczymy co będzie dalej.


Obecnie karmie 2 razy dziennie po jednej szczypcie. Rano Veggie FX a wieczorem Tropical Malawi i zawsze je więc mam nadzieje, że nabierze sił.

Link to comment
Share on other sites

eljot

Yello powinien dostawać sporo mięska więc może podaj mu jakąś mrożonkę (dietetycznie dla wszystkich bezpieczne: oczlik, dafnia ) :wink: )

Link to comment
Share on other sites

Ja mam jedną taką zebrę - już od maleńkości przysiadała sobie tu i ówdzie raz na kamieniu innym razem na piasku.

Pływa tylko do żarcia i "przeskakując" z miejsca na miejsce.

Wygląda to tak jakby nie do końca nauczyła się pływać (może nie wszystkie ryby muszą być dobrymi pływakami).

Niestety wg mnie wygląda to na jakąś wadę bo jest już dużo mniejsza od pozostałych.

Cały czas miałem nadzieję że sprawa sama się wyjaśni - znaczy inne ryby się nią zajmą ale znając antyżyczeniowe nastawienie ryb będzie żyła ona bardzo długo i chyba tylko jej inkubacja zmusi mnie do podjęcia drastycznych kroków...

Link to comment
Share on other sites

mdhlodz

Ja tego yellow kupiłem wraz z dwoma innymi i tamte normalnie się zachowują. Ogólnie kupiłem je na giełdzie po 3zł szt i w domu zobaczyłem, że maja takie ciemniejsze rengi i wydaje mi się, że słaba hodowla. Ogólnie to nie będę jej zmuszał do pływania. Nie będę ingerował niech to się naturalnie układa mam nadzieje tylko, że to nie jakaś choroba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pablomas
   Niemcom nie ufaj 😁 A tak serio handlowcy na maxa wykorzystują niewiedzę kupującego i wszytko w temacie , coś się dobrze sprzedaje to czemu nie.
  • pulpet
   To nie do końca tak. Tu jeden z niemieckich kolegów fajnie opisuje, skąd biorą się nieścisłości i nieporozumienia jeśli chodzi o oznaczenie pokoleń.  https://www.malawi-germany.de/index.php/wissenswertes/512-f1-vs-wfnz-die-generationenssysteme.html To co robią z tym sprzedawcy może być wynikiem niewiedzy i nieznajomości zagadnienia. Może nie każdy sprzedawca/importer wie o istnieniu  dwóch klasyfikacji używających oznaczeń Fx i wtedy w dobrej wierze sprzedaje ryby sklasyfikowane wg stopnia pokrewieństwa jako ryby sklasyfikowane pod względem domieszki "dzikiej krwi". Nie zawsze musi to być oszustwo.
  • tom77
   Moim zdaniem oszustwo. Mogą być nieścisłości i różne rozumienia jak nazywać ryby z hodowli przyjeziorowych, ale jeśli ktoś przywozi/zamawia ryby z Afryki i potem nazywa ryby w drugim lub jeszcze późniejszym pokoleniu terminem "F1" to ewidentnie oszukuje. F1 to tylko pierwsze pokolenie, czyli rodzice z odłowu, tarło w akwarium (w niewoli). Zdaję sobie sprawę, że część sprzedawców może oszukiwać, ale jeżeli my malawiści hobbyści zaczniemy to akceptować wtedy błyskawicznie "pieniądz gorszy wyprze lepszy" i przyzwoitej jakości ryb będzie jak na lekarstwo (patrz los saulosi lub oryginalnego S.fryeri)
  • Bastian
   Dziękuje bardzo 👍 W przyszłym roku będę musiał zgłosić się w Pokrzywnej na rehabiltację w tak zacnym gronie 🍻👍
  • pulpet
   Jeśli chodzi o ryby z importu i oznaczenia F1 i dalej to faktycznie mało daje to informacji o pokoleniowosci i spokrewnieniu z rybami z odłowu.  Jest spory bałagan, zwłaszcza jeśli chodzi o ryby z Niemiec.  Ryba F1 z Niemiec może mieć dzikich przodków daleko w przeszłości. I w naszym rozumieniu może być F10. I to żadne oszustwo, po prostu różne systemy klasyfikacji, stosowane przez różnych hodowców. Wszystko subiektywnie prawidlowo, ale F1 z Niemiec bezmyślnie skopowiane przez sprzedawcę, może być kompletnie źle zinterpretowane przez kupującego w Polsce. Kiedyś o tym pisałem, ale temat nie chwycił, więc porzuciłem sprawę.
  • Bartek_De
   @Bastian Trzymaj się💪 I jak najszybszego powrotu do zdrowia I tak z przymrużeniem oka, coroczne spotkania w Pokrzywnej zapobiegają takim historiom Zapraszamy🍻
  • Bastian
   Bardzo dziękuje za dobre słowo 👍 Właśnie dzisiaj wyszedłem ze szpitala i już myślałem że przyniosę dodatkowy kamyczek do akwarium 😉 ale niestety nie udało się 🤥 (kamień nadal w nerkach). Nie ma jak wylądować na sor-ze w dniu odbioru zbiornika. Od jutra zaczynam aranżacje zbiornika
  • S_owa
   Ok, dzięki za informację. Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku. Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal. Oni mają sporo ryb z dobrych  niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem). Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi.
  • Vrzechu
   @S_owa muszę przyznać, że z ryb jestem bardzo zadowolony. Jest to pokolenie F1. Tzn. tak deklaruje hodowla, ale nie mam podstaw, żeby temu nie wierzyć  Obsada zakupiona w hodowli Tan - Mal. Śmiało mogę polecić.
  • S_owa
   Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny.  Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ?
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.