Jump to content

kilka pytań z prośbą o odpowiedź


camaron
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam w 200 l stadko yellow 7 sztuk i c. afra likoma też 7 - jakoś tak wyszło :-). Żółtki są większe, od 5 do 7 cm, afry to jeszcze dzieciaki od 3 do 5 cm. Pupile rosną a yellowy już się wybarwiają. I w związku z tym mam kilka pytań:

1. Jakie układy powinienem zostawić po redukcji?Fotki usunąłem. Z identyfikacją zapraszam do galerii - niezidentyfikowane. Gorol

Link to comment
Share on other sites

MARCEPAN

Miałem kiedyś Afry i wyglądały dokładnie tak samo jak te Twoje na zdjęciu. Wszystkie samiczki takie były jak już dorosły. Twoje są za małe, żeby jeszcze rozróżnić płeć. W naturze pyszczaki przeczesują glony w poszukiwaniu drobnych skorupiaków. Nie dziw się, że skubią kamienie. Mimo, że są mięsożerne, ja swoim wrzucałem od czasu do czasu spirulinę, szpinak i rozdrobniony groszek. Ty też lubisz schaboszczaka z sałatą ;) Możesz też kupić im specjalny pokarm mięsny z czosnkiem na lepsze trawienie. Co do zdjęcia trzeciego, to ten na pierwszym planie to stuprocentowy samiec dominant. Co do dwóch pozostałych, niech się wypowiedzą bardziej doświadczenie Malawiści. Jak dla mnie, ta po lewej, ta na błękitnym tle, to samiczka.

Yellowka, którego kiedyś miałem posądzałem o to, że jest samcem. Miał atrapy, lekko zaczernione płetwy i uznałem, że jest zdominowanym samcem. Jakież było moje zdziwienie, gdy pewnego dnia zauważyłem w jego (jej) pysku ikrę. Można się pomylić.

Link to comment
Share on other sites

Dobre, Marcepan :D

Dziękuję za odpowiedź. Bedę spokojnie czekał, niech rosną na zdrowie. I tak mam kupę ubawu z nimi codziennie.


Gorol, A gdzie te zdjęcia. Jakoś nie mogę ich znaleźć.

Link to comment
Share on other sites

Marcepan,

Ta po lewej właśnie złapała za pysk samca, no może odwrotnie, ale przepychają sie na grotą z wapienia. :o

To ona może jednak też jest "on"?

Link to comment
Share on other sites

Cynotilapia afra "red top" Likoma. Nie jest nowy, ale to już powinieneś dawno wiedzieć

Link to comment
Share on other sites

MARCEPAN
Marcepan,

Ta po lewej właśnie złapała za pysk samca, no może odwrotnie, ale przepychają sie na grotą z wapienia. :o

To ona może jednak też jest "on"?Nie ma zdjęć, trudno wyrokować :( Wrzuć je w odpowiedni dział, tam Ci pomogą.

Link to comment
Share on other sites

Cynotilapia afra "red top" Likoma ten znam,mialem nastepnym razem pisz pelne nazwy.

Link to comment
Share on other sites

slawek gorol

Temat zrobił się wielkim OT.

Wskazałem koledze dział, z którego należy skorzystać,jednak tego nie uczynił, ciągnąć bezsensownie ów wątek.

Zamykam. Gorol.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Andrzej Głuszyca
   Skoro producent dedykuje pod akwa to spokojnie da radę.
  • Piotr775
   U mnie tak jak u kolegi. Miałem przez 2 lata 375 l na szafce z 2 takimi nogami  po bokach i  było oki.
  • teller
   Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi! Kupiłem Aquael ultramax 1500. Będę go instalował od razu jak przyjdzie. Jak się do tego przygotować, żeby odbyło się to bezpiecznie dla domowników? Przenieść ryby na jeden dzień do innego zbiornika i dać filtrowi przefiltrować wodę? Muszę też doczyścić szybę i wyparzyć kamienie. Zapewne podmianka 40 litrów.  
  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.