Skocz do zawartości

Zmiana obsady. Podstawy do adaptacji baniaka


Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem wiele akwarium na tym i na innych forach. Twoje najbardziej przypadło mi do gustu. Gratuluje aranżacji :) Po prostu nie miałem pojecia od czego zacząć przy układaniu kamieni. No i Twoje akwarium pomogło mi w tym :D


Masz racje zobaczę jak zaleje wodą i jak ryby wpuszczę. Co prawda zdaje mi sie ze jak byłem u znajomego który hoduje pyszczaki widziałem jak ryby bawią sie pływając pod prąd. Dlatego nie wiem jak ustawić cyrkulator. Czy na dole bocznej ścianki czy może troche wyżej nad najmniejszymi kamieniami tak żeby mogły sie bawić :)


Kurde w czwartek lub piątek muszę przyjąć rybki do akwarium. Jak lepiej zrobić z wodą. Przelać starą wodę po zmianie wystroju, pomieszać starą z nową czy może samą nową. Proszę o odpowiedz bo jestem w trakcie zabawy z baniakiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde w czwartek lub piątek muszę przyjąć rybki do akwarium. Jak lepiej zrobić z wodą. Przelać starą wodę po zmianie wystroju, pomieszać starą z nową czy może samą nową. Proszę o odpowiedz bo jestem w trakcie zabawy z baniakiem


Najważniejsza rzecz przed wpuszczeniem ryb to ustabilizowany baniak (cykl azotowy).Nie wiem dlaczego zamawiałeś ryby gdy nie masz spełnionego w/w warunku.


Ta stara woda to skąd?Po tym zbiorniku z neonami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens mieszanie ma wtedy jeśli chcesz w jakiś sposób wyrównać parametry z poprzedniego akwarium. Trzeba to jeszcze jakoś zmierzyć, masz odp. testy? Przed wpuszczeniem ryb i tak należy je aklimatyzować,doprowadzić do wyrównania pH itd. Najważniejsze imo to zapewnienie ciągłości pracy filtra biologicznego, aby ta przeprowadzka nie zakończyła się falstartem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak wyszło z tymi rybkami jak wyszło. Moj ziomek wyjeżdża za granice i musze je wcześniej przygarnąć niż było wcześniej ustalone

Tak woda od neonków ale z tego co sprawdzałem testem JBL paski to odpowiadała parametrom paszczaków chyba 7,2 ph miało.


To nie wiem mieszać ją czy dać samą świeżą? Jestem w trakcie układania kamieni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak woda po neonkach bedzie SI ale masz za male ph ,dostyp sody jodowanej az uzyskasz 7.5ph + i oczywiscie sode syp do wody na podmianke 1/4 litrazu zbiornika bedzie ok .

Proszę używać polskich znaków bo ciężko przeczytać, i chyba chodzi o sodę oczyszczoną :wink: eljot12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie proporcje sody do wody dać? Z tym że rybki są już wpuszczone.


Obsada:

2 yellow po 7-8cm. najprawdopodobniej samice plus jedna mniejsza gdzies 5cm.

4 red blue tez gdzies po 7-8 cm i też samice same ;/

1 Copadichromis borlei cadango tak około 15cm.


Jak wymienię świetlówki to wrzucę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.