Jump to content

bloat czy pobicie???


bigb
 Share

Recommended Posts

Witam, po powrocie do domu zauważyłem, że jeden z 2 największych samców maingano jest spuchnięty, ma lekki wytrzeszcz oczu i przyspieszony oddech.

Pływa w miejscu, w miarę normalnie (poziomo, bez jakiś ekscesów) lub musi uciekać gdy goniony jest przez drugiego, odchodów nie zauważyłem ( będę obserwował).

Czy to moga być objawy pobicia czy objawy bloatu???

Parametry wody:

PH-8,0

KH-6

GH-11

NO2-0

NO3-10-20


Co robić??Nie wiem czy go wyławiać czy zostawić jeszcze na jeden dzień (nie mam drugiego akwarium).

Pozostałe ryby zachowują się standardowo, czyli głodne i płodne (dwie samice saulosi inkubują od 2 dni), nie widzę u nich podobnych objawów.

Link to comment
Share on other sites

kunta

Kiedyś kulfonowa mi tak napuchła - wyszło że posocznica - przeżyła 3 dni - leczenie Bactopurem.

Link to comment
Share on other sites

właśnie się nad tym zastanawiałem czy to aby nie posocznica.

Tylko, że tę chorobę ciężko zdiagnozować, ryba ma objawy zblizone: spuchnięcie i wytrzeszcz oczu, pozostałe objawy nie występują, problemów z pływaniem nie ma (musi czasem uciekać przed "prezesem akwarium").


Dodatkowo zaobserwowałem, że w akwarium dojrzały kolejne maingano i kolejne saulosi więc wzrosła agresja w akwarium.

W tym tygodniu czeka mnie redukcja.


Help!?

Co poradzicie?

Dzisiaj ryba dalej w takim samym stanie, nie pobiera pokarmu, wygląda jakby ją ktoś "zaczopował od tyłu".

Jedyne co mi teraz przychodzi mi na myśl to odłowienie, tylko nie mam do czego, jedyny większy zbiornik to wiaderko 10l. Nie wiem czy odłowienie do wiadra coś pomoże, może zaszkodzi.

Nie wiem już jak mam się zająć rybą.


Znowu post pod postem :evil: Perez666.

Link to comment
Share on other sites

slawek gorol

odłwić, dać grzałke, filter i zastosować leczenie. nic innego nie zrobisz.

Link to comment
Share on other sites

tylko czym leczyć??

i drugi problem, że dodatkowego sprzętu brak (grzałka i filtr)

Link to comment
Share on other sites

eljot

Gdzieś czytałem o próbach leczenia metronizadolem ale nie pamiętam gdzie i z jakim skutkiem :( Może mutra coś pomoże.

Link to comment
Share on other sites

właśnie się dodatkowo zastanawiam czym zastąpić brak filtr i grzałki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Bastian
   Dziękuje bardzo 👍 W przyszłym roku będę musiał zgłosić się w Pokrzywnej na rehabiltację w tak zacnym gronie 🍻👍
  • pulpet
   Jeśli chodzi o ryby z importu i oznaczenia F1 i dalej to faktycznie mało daje to informacji o pokoleniowosci i spokrewnieniu z rybami z odłowu.  Jest spory bałagan, zwłaszcza jeśli chodzi o ryby z Niemiec.  Ryba F1 z Niemiec może mieć dzikich przodków daleko w przeszłości. I w naszym rozumieniu może być F10. I to żadne oszustwo, po prostu różne systemy klasyfikacji, stosowane przez różnych hodowców. Wszystko subiektywnie prawidlowo, ale F1 z Niemiec bezmyślnie skopowiane przez sprzedawcę, może być kompletnie źle zinterpretowane przez kupującego w Polsce. Kiedyś o tym pisałem, ale temat nie chwycił, więc porzuciłem sprawę.
  • Bartek_De
   @Bastian Trzymaj się💪 I jak najszybszego powrotu do zdrowia I tak z przymrużeniem oka, coroczne spotkania w Pokrzywnej zapobiegają takim historiom Zapraszamy🍻
  • Bastian
   Bardzo dziękuje za dobre słowo 👍 Właśnie dzisiaj wyszedłem ze szpitala i już myślałem że przyniosę dodatkowy kamyczek do akwarium 😉 ale niestety nie udało się 🤥 (kamień nadal w nerkach). Nie ma jak wylądować na sor-ze w dniu odbioru zbiornika. Od jutra zaczynam aranżacje zbiornika
  • S_owa
   Ok, dzięki za informację. Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku. Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal. Oni mają sporo ryb z dobrych  niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem). Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi.
  • Vrzechu
   @S_owa muszę przyznać, że z ryb jestem bardzo zadowolony. Jest to pokolenie F1. Tzn. tak deklaruje hodowla, ale nie mam podstaw, żeby temu nie wierzyć  Obsada zakupiona w hodowli Tan - Mal. Śmiało mogę polecić.
  • S_owa
   Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny.  Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ?
  • Vrzechu
   @KapitanCzysty mówisz - masz  "Czarna Mamba"  oraz Kulfon  Labeotropheusy nie rzucają się bardzo w oczy bo są tylko 3 samice i 1 samiec, ale mają się dobrze i samice między sobą wykazują najwięcej agresji ze wszystkich moich podopiecznych. Mimo posiadania 3 Synodontisów uchowały się nawet 2 maluszki. Z moich obserwacji wynika, że samica trzymała w pyszczku większą ilość młodziaków, ale jak tylko jakieś jej uciekły to zostały pożarte. Te 2-3 sztuki nosiła tak długo, że już martwiłem się, że nie przeżyje bo bardzo schudła i wszystko trwało chyba 4 tygodnie. Wypuściła je jak były już naprawdę spore jak na narybek i dwa udaje mi się czasami dostrzec. Sama bardzo szybko wróciła do formy a następna już inkubuje  Jurny ten Kulfon    
  • KapitanCzysty
   Widać, że ryby dobrej jakości i chyba dobrze karmione 😉 . Sporo Ci urosły Acei i szerszenie i faktycznie, aż miło się na nie patrzy. Ciekaw jestem ujęcia z bliska tego "czarnucha" , intryguje mnie. 😄 Nie widzę natomiast Labeotropheusów, dalej je masz?  Całokształt bardzo mi się podoba.
  • Vrzechu
   Wygląda pięknie  Dopiero co zakładałem swój zbiornik a po przeczytaniu kilku postów tutaj, już tęsknie za zakładaniem nowego baniaka  Powodzenia na dalszym etapie  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.