Jump to content

Filtr wewnętrzny 126l


LAMA
 Share

Recommended Posts

Witam ,od kilku miesięcy jestem posiadaczem 126l akwarium.Dopiero od przedwczoraj w akwarium pływa 15 małych Saulosi (oczywiście będzie ich 1+4).Od kiedy posiadam akwarium jako biolog pracuje jbl e900,teraz muszę jeszcze jak najszybciej kupić filtr wewnętrzny i tu rodzi się pytanie jaki wybrać .Zastanawiałem się nad aquaelem unifiltr 1000 i od niedawna aqua szutem turbo 750 . Nie wiem , który filtr jest lepszy .Nie wiem czy aquael nie ma zbyt dużego przepływu bo nie orientuje się w tym jeszcze ,ale można go na pewno zmniejszyć wiec tragedii nie będzie ,gdy będzie za mocny . Jedyną jego wadą jest wielkość i tu właśnie przychodzi pora na aqua szuta . U niego z kolei nie wiem czy 750 poradzi sobie z wybieraniem kupek ,ponieważ mam w akwa duże skały i w drugą stronę jako ,że nie miałem nigdy do czynienia z filtrem wewnętrznym to nie wiem czy spadek wydajności będzie tak duży jak w przypadku mojego biologa czy może będzie prawie niewidoczny i zrobi pralkę a w informacjach o aqua szucie nie ma ani podanych wymiarów ani tego czy może być regulowany jedyne co wiem to to ze ma niski pobór energii .Proszę więc o pomoc w wyborze . Jeszcze drugie pytanko odnośnie samych rybek czy jest szansa ,że Saulosi z rozmytą atrapą jajową może być samiczką czy jeszcze mus się wyklaruje i będzie okrągła , bo jak tak to będe miał prawdopodobnie wszystkie samce .Nie wiem czy napisałem zrozumiale ,ale proszę o odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

Wymienionych filtrów nigdy nie miałem więc nie podpowiem.

W dziale sprzęt znajdziesz wiele opinii na temat obydwu.

Jeśli chodzi o atrapy jajowe, samiczki też je mają. Musiałbyś mieć niebywałe (nie)szczęście żeby na 15 ryb trafić 15 samców.

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi w takim razie wybiorę aqua szuta , a co do rybek to zostalły mi jeszcze co najmniej 4 nie wybarwione w nich moja nadzieja .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.