Jump to content

Glon


ŁUKASZ SZIN
 Share

Recommended Posts

ŁUKASZ SZIN

Coś zaatakowało mi Anubiasy i nie wiem jak mogę się tego pozbyć co byście mi proponowali :?:

Już próbowałem preparatami na glony ale nic .

Czy ktoś już się może z czymś taki spotkał :?: Jak się tego pozbyć .p4126180.jpg


Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

wyrzucić

niestety częsty przypadek w naszych akwariach

Link to comment
Share on other sites

ŁUKASZ SZIN
wyrzucić

niestety częsty przypadek w naszych akwariachOd czego to się dzieje :?: roślina rośnie ale jak wypuszcza nowe liście po paru dniach to coś narasta :(

Link to comment
Share on other sites

ŁUKASZ SZIN
nieodpowiednie warunki, dla anubiasa.


Coś więcej możesz powiedzieć na ten temat :?:

Czy można to jakoś wyleczyć :?:

Link to comment
Share on other sites

zastanów się czy chcesz mieć idealne warunki dla rośliny czy dla ryb?

jedyną rzeczą jaką bym spróbował to zapewnił tej roślinie lepsze warunki świetlne, nie bawił bym się parametrami wody bo tym zabiegiem pogorszysz środowisko ryb.

Jednak z tej rośliny wątpię abyś coś wyciągnął.

Link to comment
Share on other sites

ŁUKASZ SZIN

yaro


OK, rozumiem że nie ma sensu leczyć tej rośłiny. Ryby ważniejsze .

Link to comment
Share on other sites

nawet nie chodzi o leczenie tej - daje jej nikłe szanse na poprawienie swojego wyglądu.

Jednak jeśli byś chciał kupić drugą to musisz mocniej ją doświetlać- taki zabieg nie zaszkodzi rybom.

Link to comment
Share on other sites

ŁUKASZ SZIN
.

Jednak jeśli byś chciał kupić drugą to musisz mocniej ją doświetlać- taki zabieg nie zaszkodzi rybom.OK, dziękuję za pomoc .


Mam jeszcze jedno pytanie, ten glon zauważyłem że tn glon też mi zaatakował wylot wody z głowicy oraz z rury wylotowej z kubełka :( jak się pozbyć tego badziewia z akwarum :?:


Istnieje takie coś jak edycja postów proszę kolegi...Perez666

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pablomas
   Niemcom nie ufaj 😁 A tak serio handlowcy na maxa wykorzystują niewiedzę kupującego i wszytko w temacie , coś się dobrze sprzedaje to czemu nie.
  • pulpet
   To nie do końca tak. Tu jeden z niemieckich kolegów fajnie opisuje, skąd biorą się nieścisłości i nieporozumienia jeśli chodzi o oznaczenie pokoleń.  https://www.malawi-germany.de/index.php/wissenswertes/512-f1-vs-wfnz-die-generationenssysteme.html To co robią z tym sprzedawcy może być wynikiem niewiedzy i nieznajomości zagadnienia. Może nie każdy sprzedawca/importer wie o istnieniu  dwóch klasyfikacji używających oznaczeń Fx i wtedy w dobrej wierze sprzedaje ryby sklasyfikowane wg stopnia pokrewieństwa jako ryby sklasyfikowane pod względem domieszki "dzikiej krwi". Nie zawsze musi to być oszustwo.
  • tom77
   Moim zdaniem oszustwo. Mogą być nieścisłości i różne rozumienia jak nazywać ryby z hodowli przyjeziorowych, ale jeśli ktoś przywozi/zamawia ryby z Afryki i potem nazywa ryby w drugim lub jeszcze późniejszym pokoleniu terminem "F1" to ewidentnie oszukuje. F1 to tylko pierwsze pokolenie, czyli rodzice z odłowu, tarło w akwarium (w niewoli). Zdaję sobie sprawę, że część sprzedawców może oszukiwać, ale jeżeli my malawiści hobbyści zaczniemy to akceptować wtedy błyskawicznie "pieniądz gorszy wyprze lepszy" i przyzwoitej jakości ryb będzie jak na lekarstwo (patrz los saulosi lub oryginalnego S.fryeri)
  • Bastian
   Dziękuje bardzo 👍 W przyszłym roku będę musiał zgłosić się w Pokrzywnej na rehabiltację w tak zacnym gronie 🍻👍
  • pulpet
   Jeśli chodzi o ryby z importu i oznaczenia F1 i dalej to faktycznie mało daje to informacji o pokoleniowosci i spokrewnieniu z rybami z odłowu.  Jest spory bałagan, zwłaszcza jeśli chodzi o ryby z Niemiec.  Ryba F1 z Niemiec może mieć dzikich przodków daleko w przeszłości. I w naszym rozumieniu może być F10. I to żadne oszustwo, po prostu różne systemy klasyfikacji, stosowane przez różnych hodowców. Wszystko subiektywnie prawidlowo, ale F1 z Niemiec bezmyślnie skopowiane przez sprzedawcę, może być kompletnie źle zinterpretowane przez kupującego w Polsce. Kiedyś o tym pisałem, ale temat nie chwycił, więc porzuciłem sprawę.
  • Bartek_De
   @Bastian Trzymaj się💪 I jak najszybszego powrotu do zdrowia I tak z przymrużeniem oka, coroczne spotkania w Pokrzywnej zapobiegają takim historiom Zapraszamy🍻
  • Bastian
   Bardzo dziękuje za dobre słowo 👍 Właśnie dzisiaj wyszedłem ze szpitala i już myślałem że przyniosę dodatkowy kamyczek do akwarium 😉 ale niestety nie udało się 🤥 (kamień nadal w nerkach). Nie ma jak wylądować na sor-ze w dniu odbioru zbiornika. Od jutra zaczynam aranżacje zbiornika
  • S_owa
   Ok, dzięki za informację. Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku. Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal. Oni mają sporo ryb z dobrych  niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem). Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi.
  • Vrzechu
   @S_owa muszę przyznać, że z ryb jestem bardzo zadowolony. Jest to pokolenie F1. Tzn. tak deklaruje hodowla, ale nie mam podstaw, żeby temu nie wierzyć  Obsada zakupiona w hodowli Tan - Mal. Śmiało mogę polecić.
  • S_owa
   Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny.  Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ?
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.