Jump to content

jakie ryby dolozyc do obecnej obsady? POMOCY!!!


karkosik87
 Share

Recommended Posts

karkosik87

Witajcie,


Mam obecnie 100x40x50 200L, 2 filtry Aqua EL 650L/h Bio (drobna gąbka i ceramika w pojemniku) + Aqua EL unifilter 500L/h + napowietrzacz dziala w sumie 24/h , mysle nad kupnem kubelka ale narazie nie ma funduszy wiec musi starczyc to co jest.


Wystrój : Piasek kwarcowy + jakis z castoramy :) fajne wyglada, grota z wapieni, skala wulkaniczna z dwoma malymi anubiasami, kilka sztuk kryptokoryn, i jeden lotos red tiger, (lecz za bardzo go obgryzaja i do oddania bedzie)


Obsada :

2+3 Fire Fish 5cm, 5szt socolofi snow tez 5cm (plec nie do odroznienie) przynajmniej ja nie potrafie :/ ,

2szt gibicepsa lamparciego 6-8cm , jeden zbrojnik niebieski 3cm mam go odpoczatku szkoda bylo wyrzucic a tak to szyby sa czystsze,


Karmie je narazie od poniedzialku do soboty 2-razy dziennie mieszanka pokarmow, (rano spirulina 36% force tropical) a wieczorem (roznie biovit, ichtiovit, cichlid color granulat, tetra color, wodzien zywy,)


Fotki mozecie zobaczyc na : http://karkosik87.flog.pl/ ewentualne gg : 11864072


Prosze o pomoc w przy dolozeniu ryb do baniaka i ewentualnie do wychowania :)


Pozdrawiam Kamil

Link to comment
Share on other sites

sorki - chciałeś spytać co można z tego akwarium wyciągnąć?

Bo dołożyć to możesz tam tylko dwie żyletki, aby skrócić męczarnie ryb.

Link to comment
Share on other sites

bo organizowanie akwarium dla tych ryb, to nie tylko miejsce do pływania, ale to zorganizowanie im tak wystroju aby miały dla siebie terytorium do tarła, aby w razie pobicia mogły się gdzie schować i aby w czasie tarła samica również miała miejsce odosobnienia.

Link to comment
Share on other sites

Perez666

Jedynym gatunkiem który posiadasz z j.Malawi jest socolofi dla którego to akwa jest za małe.

Moja rada : oddaj wszystkie ryby i stwórz nową obsadę,max. 2 małe gatunki(np. saulosi 1/4 i maingano 1/3)

Na chwilę obecną w zbiorniku masz bardzo źle dobraną obsadę.Jeśli zależy ci na rybach to posłuchaj naszych rad :wink:

Link to comment
Share on other sites

karkosik87

Powiedz mi Perez666 kto cie uczyl wiedzy o pyszczakach? uklad jaki mi proponujesz nie przejdzie. poniewaz mialem juz taki i jeden samiec maingano najpierw zabil swoje 2 samice a potem samca saulosi!! wiec troche nie bardzo...

Link to comment
Share on other sites

a u wielu innych taka obsada funkcjonuje, może więc zamiast wytykać komuś błędy poszukasz ich u siebie?

Link to comment
Share on other sites

Perez666
Powiedz mi Perez666 kto cie uczyl wiedzy o pyszczakach? uklad jaki mi proponujesz nie przejdzie. poniewaz mialem juz taki i jeden samiec maingano najpierw zabil swoje 2 samice a potem samca saulosi!! wiec troche nie bardzo...


Przykro...to są pielęgnicowate a nie gupiki....

Ja ostatnio odłowiłem ledwo żyjące 2 samice msobo i co?I nie rezygnuje z hodowli pyszczaków bo wiem na co je stać,agresję mają w genach...jedne więcej,drugie mniej.Jak chcesz mieć sielankę to wpuść neonki :evil:

Link to comment
Share on other sites

karkosik87

nie przyszedlem sie tu klocic.

od samego poczatku yaro mnie bombarduje!!! ja chcialem poznac wasza opinie nie klocic sie. tylko szkoda ze tu same balwany sa a nie ludzie.

Fajna pomoc z waszej strony. ponizyc i obrazic a potem z dolowac ludzi to podstawa sukcesu.

Link to comment
Share on other sites

Perez666
nie przyszedlem sie tu klocic.

od samego poczatku yaro mnie bombarduje!!! ja chcialem poznac wasza opinie nie klocic sie. tylko szkoda ze tu same balwany sa a nie ludzie.

Fajna pomoc z waszej strony. ponizyc i obrazic a potem z dolowac ludzi to podstawa sukcesu.Moją opinię ci już napisałem

Jedynym gatunkiem który posiadasz z j.Malawi jest socolofi dla którego to akwa jest za małe.

Moja rada : oddaj wszystkie ryby i stwórz nową obsadę,max. 2 małe gatunki(np. saulosi 1/4 i maingano 1/3)

Na chwilę obecną w zbiorniku masz bardzo źle dobraną obsadę.Jeśli zależy ci na rybach to posłuchaj naszych rad :wink:I co?Nie spodobała ci się...

Napisaliśmy że masz złą obsadę,za dużo ryb a ty prosisz o radę co do tego jeszcze dołożyć...bez przesady.


A za nazwanie nas "bałwanami" dostajesz ostrzeżenie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pulpet
   Moja opinia jest oparta na dwuletniej obserwacji  tych ryb. Czysto subiektywna i wynika z własnych doświadczeń. Ponieważ akurat dobranie grupy Saulosi było najtrudniejsze to w skrócie co mi wyszło z obserwacji. Na początku wszystko żółte 😁 ale, nie do końca. W sytuacjach stresujących (transport, nagła zmiana temperatury, inne stresory) część  ryb blaknie, dostaje delikatnie szarego/niebieskiego odcienia z delikatnie widocznymi pasami. To samce i wcale nie znaczy, że się natychmiast i jednocześnie wybarwią. Znika czynnik strsujacy, ryby nie do odróżnienia od reszty stada. Potem kolejny wyznacznik, atrapa jajowa, jak ją widać 100 procent samiec, nawet jak się niemrawo wybarwia. Przyjdzie pora. Brak atrapy o niczym nie świadczy, u mojego rekordzisty pojawiła się po ponad roku. Żółty, identyczny z samicami z tego zarybienia. Najpierw przebarwienie na płetwie odbytowej  i potem się wybarwil ślicznie , ale atrapa była pierwsza. Wszystkie ryby, które dostawały pasów, czarnych przebarwień płetwy grzbietowej, ale bez błękitnych przebarwień pojawiających się  na początku w okolicach głowy i bez atrapy jajowej przy okazji, okazały się potem samicami, bo inkubowały. Te podbarwione samice wykazywały podwyższoną agresje, terytorializm i często zachowywania, które mylnie interpretowałem jako "samcze" Takie moje obserwacje.
  • KapitanCzysty
   Wszystko możliwe, chociaż na 95% jestem pewny, że to on był partnerem do tańca pierwszej inkubującej samicy. Często bywa w miejscu gdzie w sierpniu była zaganiana, a później inkubowała już nie dziewnica, największa samica Saulosi. Dzisiaj, chwilę tańczył przy innej partnerce i próbował ją zachęcić aby popłynęła za nim. Z drugiej strony jakiś czas temu widziałem na forum jak ktoś wrzucił filmik z tarła, gdzie samica wyglądała jak wybarwiający się samiec z czarnymi pasami i płetwami. To mnie trochę zaskoczyło, ale we współczesnym świecie przesiąkniętym kulturą Gender nie wszystko co wydaje się czarne jest czarne, a co białe jest białe... 😂
  • pulpet
   Wróżka nie jestem, ale dla mnie to raczej dominującą samica. Brak niebieskich poblasków, przynajmniej na fotch ich nie widać i ani śladu atrapy jajowej. Obie te cechy  podczas wybarwiania u moich były widoczna. U mnie tak wyglądały gniewne królewny. Też długo myślałem.ze to samce będą.  Oczywiście subiektywnie i mogę się mylić. Płeć u młodych Saulosi ciężko wyczuć.
  • KapitanCzysty
   W końcu udało się zrobić kilka zdjęć młodocianemu Saulosi, proces "dojrzewania" postępuje, a osobnik staje się dominantem w obrębie swojego gatunku. Pasy biegnące z góry na dół widoczne już są cały czas: Początek wybarwiania - 06.09.2022   Obecnie Zaobserwowałem jeszcze minimum dwa osobniki, zaczynające pokazywać swoje męstwo, ale proces u nich przebiega wolniej jest mniej widoczny. Co mnie jednak najbardziej obecnie zaskakuje i cieszy to największy samiec Perlmuttów. Jeżeli jest w odpowiednim "humorze" jest po prostu piękny... Perłowy tułów, który mieni się to tu to tam w odcieniach niebieskiego brokatu i te bajecznie złote płetwy o różnych wzorach, gdzie grzbietowa ma tyle odcieni, że można byłoby na nią patrzyć i patrzyć 😁. Powiem Wam tak, żona miała czutkę, w pierwszy dzień po wpuszczeniu wybrała sobie go jako ulubieńca, ma kobita oko 😃.  W dodatku ma chłop charakter, pomimo tego, że jest sporo mniejszy i ma bardziej smukłą budowę, to w  swoim koncie skutecznie przepędza dużo cięższego i większego samca Metraclimy, który obecnie zdominował największe samce Hary (jeden mu ulega, a drugi wycofuje się w grotę i przebywa w tylnej części gruzowiska. Z drugiej strony, obydwie Hary przepędzają "Perłowca". Takie to skomplikowane relacje i zależności mają miejsce w moim baniaku 😉 Na koniec wspominany samiec M. E. Minos Reef, zawodnik wagi ciężkiej 🤣🤣🤣  
  • pulpet
   A moje niestety polować nie chcą. Krótki moment, może coś, a potem pożeracze granulatu. Pływają dwa, jeden chyba skundlony i oba już powoli do wydania, bo się zrobiły największe z obsady i coraz częściej widzę, że zaczynają koty drzeć z innymi rybami. Drugi coś tam może i regulował populację między 7 a 10 cm, ale urósł błyskawicznie i przestał polować Hardcore nie ma, ale robią się agresywne i terytorialne. A narybek szwenda im się przed nosem i nic się nie dzieje. Wolą powojować z dominującymi samcami tak dla sportu. Ogólnie byłem zachwycony może z miesiąc skutecznością. Potem szara rzeczywistość i chmara rdzawych małolatów wszędzie. A Nimbo pływają, bo śliczne.
  • Bartek_De
   Tak sobie teraz pomyślałem, że jeśli różnica wielkości będzie znaczna, to mógłbym go wziąć do siebie żeby nie został zabity, bo ten Artura to jednak kawał ryby.
  • Mróz
   Ewaluacja Nimbo v.2. Już za kilka dni nadchodzi czas opuszczenia zbiornika przez mojego drugiego Nimbochromisa.  Nasuwa mi się wniosek, że gdy obecny powędruje do zbiornika @aurban6, jego miejsce z pewnością zastąpi kolejny. Przypominając sobie lukę, między pierwszym a drugim Nimbo, stwierdzam że te ryby świetnie kontrolują populację. W okresie kilku miesiecy bez drapieżnika, młode Caeruleusów były dosłownie wszędzie w ilościach niezliczonych.  Obserwuję też, że oby dwa osobniki były dużo bardziej aktywne jeśli chodzi o polowanie na przecinki, kiedy miały rozmiar do 10cm. Podczas gdy livingstoni jest w baniaku, widzę okazjonalnie dwie-trzy sztuki maluchów yellowów, które nigdy długo nie utrzymują się w baniaku.  Podglądowo filmik jak to teraz wygląda: 20220924_205616.mp4  
  • pulpet
   https://aquahaus-gaus.de/p/pseudotropheus-saulosi Google nie bolą 😉
  • kazikx
   Cześć, póki akwaponika młoda, zastanów się nad roślinami w skrzynkach. Każdą z nich wsadziłbym do osobnej, dziurawej osłonki, a te oczywiście z powrotem do skrzynki. W razie potrzeby będziesz mógł łatwo wyciągnąć daną roślinę.
  • ŁukaszKoka
   @Nath_147 @Pikczer napisałem w jeden dzień, ale de facto nie wiem dokładnie, kiedy się wydarzyła katastrofa ekologiczna. Nie było nas 5 dni, a teściowa zorientowała się w dniu powrotu, kiedy ryby już albo były śnięte, albo pływały pod taflą, łapiąc oddechy. Po powrocie odkryliśmy olbrzymią ilość granulek na dnie. Teściowa z początku się nie przyznała ani do tego, że w ogóle nakarmiła, ani, że podczas karmienia się potknęła i "się jej być może wsypało". Przyznała się, ale tylko żonie, dopiero jak zacząłem chodzić z wyrzutami sumienia, że być może popełniłem jakiś błąd przed wyjazdem, chociaż zbiornik funkcjonuje od półtora roku a od około 6 miesięcy był już w zasadzie stabilny, bez problemów, bez dalszych strat w obsadzie, bez glonów, nawet mimo lekkiego przerybienia przy braku napowietrzacza. Być może gdyby on był, udało by się uratować zwierzęta. Trudno teraz gdybać. @kazikx pewnie, bardzo chętnie wezmę namiary na priv. @egon44 poproszę o zdjęcia, może się dogadamy ☺️ @pulpet jestem pantoflem, więc dla żony wszystko 😅😆, mają stronę internetową?    
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.