Jump to content

zmiana hierarchii co 12h


kisor
 Share

Recommended Posts

Mam aktualnie ciekawą sytuację w akwarium. 3 samce są duże i mają aspiracje przywódcze: 13cm maison i 2 samce phaeos 12cm i 11cm. W ciągu dnia, gdy w akwarium włączone jest światło, w ok. 80% akwarium rządzi maison, pozostałe 20% ma mniejszy samiec phaeosa, który jest od ok. 2miesięcy w akwarium. Trzeci samiec, który pływa u mnie od prawie 2 tygodni, jest ganiany i bity jak tylko wychyli się z zakamarka w prawym końcu akwarium.

Natomiast gdy tylko gaśnie światło (nawet jeśli w dzień się to zrobi), 2 dominanty jak zbite psy chowają się w lewym końcu akwarium, obok siebie, a zdominowany dotąd 12cm phaeos rządzi całym baniakiem, lejąc nawet maisona, który w ogóle się nie broni! I taka sytuacja jest od tygodnia. Rano zapala się światło i wszystko wraca do "normy". Ciekawe jak długo tak będzie. Mieliście podobnie kiedyś?

Link to comment
Share on other sites

Podobnie było z moimi ps. elongatusem mpanga - ale trwało to z miesiąc i niestety pewnego dnia, gdy samiec alfa znów rządził nie dał szans mniejszemu. Ale dotyczyło to tylko tych dwóch ryb inne miały swoje rewiry i nie brały udziału w tych przepychankach.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co pamietam Harisimi opisywal podobny przypadek ale u niego to dzialo sie przy udziale dwoch samcow saulosi (jak mnie pamiec nie myli) - ojca i syna.

U mnie agresja zdecydowanie rosnie po wylaczeniu swiatla i dzieja sie rzeczy najrozniejsze ale jako takiej powtarzajacej sie sytuacji nie zauwazylem - bo i ryby mam mlode wiec aspiracje przywodcze mniejsze jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.