Jump to content

Samica kopie dołek?


flaczak
 Share

Recommended Posts

Moja największa samica saulosi kopie dołek pod kamieniem czy to normalne?

Pytam bo pierwszy raz się z taką rzeczą spotkałem.Inne moje samice tak nie robią.

Link to comment
Share on other sites

paputek25

...kopie dołek , bo jej ciasno :( w tej 112L, z demasoni, yellow, ornatusami i innymi

Link to comment
Share on other sites

martin_84

paputek...a moze liczy ze sie dokopie do 2 wiekszego baniaka :D bez urazy flaczak ale juz kilka osob Ci pisalo na temat tej obsady.

Link to comment
Share on other sites

Na razie jakiś im starcza ryby czują się dobrze.A w przyszłości będzie 375l ale nie wiem ile to jeszcze potrwa czy rok czy pięć.

Link to comment
Share on other sites

w przyszłości będzie 375l ale nie wiem ile to jeszcze potrwa czy rok czy pięć.

Jak długo da się wytrzymać chodząć w za ciasnych butach? Sam sobie odpowiedz na to pytanie. Jak dla mnie niepoważne potraktowanie tematu, jakiś tam dołek to powinno być najmniejsze zmartwienie.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
...kopie dołek , bo jej ciasno :( w tej 112L, z demasoni, yellow, ornatusami i innymi

Kopanie dołków jest normalną rzeczą i nie chodzi to o to czy ryby mają ciasno czy też nie ale jeżeli kolega ma taką obsadę to naprawdę przesada

Link to comment
Share on other sites

elozox
...kopie dołek , bo jej ciasno :( w tej 112L, z demasoni, yellow, ornatusami i innymi

Kopanie dołków jest normalną rzeczą i nie chodzi to o to czy ryby mają ciasno czy też nie ale jeżeli kolega ma taką obsadę to naprawdę przesadaEryk -Paputek pisal z pewna aluzja do posiadacza 112l kotnika dla w/w obsady , pewnie jest swiadomy ze pyszczaki kopia dolki i jest to norma w przeciwienstwie do autora watku, ktory to posiadaną obsadą i glupimi pytaniami udowadnia brak elementarnej wiedzy i szacunku do posiadanych ryb :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pulpet
   Nie podkładaj nic pomiędzy plastikową podstawkę i szkło. Taki podkład wystarczy, wręcz niektórzy  producenci zbiorników wyłączają gwarancję, jeśli dołożysz coś innego. Trafiłeś na forum miłośników ryb z jeziora Malawi, więc obejmie cię tutaj ostracyzm towarzyski. Twoje ryby to zdecydowanie nie ten biotop. Choć jeśli chodzi o techniczne rozwiązania niczym się to nie różni. Ale fanatyczni wyznawcy jedynie słusznej akwarystyki będą mieli usta pełne wody, jeśli nie hodujesz gatunków którymi się.zajmujemy. A ja zachęcam cię do zapoznania się z zawartością naszego forum. Może kiedyś,  w przyszłości,  przy okazji większego akwarium zdecydujesz się na te najpiękniejsze na świecie ryby😉. Powodzenia.
  • Ludwik
   Czy ktoś jeszcze mógłby coś doradzić  w temacie ?
  • Kondikus
   Witam,   jeszcze raz dziękuję za pomoc.   Pływać w nim będą molinezje, gupiki i mieczyki.   Mam jednak jeszcze ważne pytanie. Zanim postawię akwarium na tej szafce tak myślę czy położyć plastikowy podkład a na niego 1 lub 2 warstwy podkładu pod panele o grubości 3-4mm. Czy bez tej podkładki plastikowej na 3 warstwy podkładu pod panele? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?    
  • darkon
   W związku ze zmianą moich akwarystycznych planów sprzedam trochę gratów przydatnuch w filtracji pompa Jebao Smart DC Pump 3500 falownik Jebao OW-25 Purolite A520E Purigen
  • Andrzej Głuszyca
   No właśnie..kolega nie napisał co tam będzie a skoro to forum Malawi to zakładam , że pyszczaki.
  • rafalniski
   Razem z filtrem będą pewnie jakieś media (gąbki, ceramika i inne) - zanim cokolwiek z nimi zrobisz porządnie je wypłucz a dopiero potem wkładaj do filtra - w ten sposób unikniesz pylenia! Ani na foto ani w opisie nie widać żebyś miał już jakąś ceramikę w akwarium (filtry mają chyba tylko gąbki?).  Jeżeli jednak posiadasz gdzieś ceramikę w obiegu to przełóż ją do nowego filtra. Jeżeli natomiast nie masz jeszcze żadnej ceramiki to przede wszystkim tą nową porządnie wypłucz! Możesz też na dzień lub dwa wrzucić ją do słoika/miski, zalać wodą z akwarium, dodać bakterie (np. Prodibio) i włożyć kostkę napowietrzającą na dno. W ten sposób część bakterii zagnieździ się już bezpośrednio w nowej ceramice.
  • Bartek_De
   ...pod warunkiem, że będą tam pływać pyszczaki w co wątpię. 
  • kazikx
   Cześć, spróbuj może ściągnąć oramowanie szafki, bo rzuca się w oczy, że zestaw szafka + akwarium jest dobrany przypadkowo.
  • Andrzej Głuszyca
   Może . Chyba  , że temperatura wody przekroczy 30C.  
  • Robson79
   Po prostu go zainstaluj. Ryb nie odławiaj, ponieważ będzie to dla nich większy stres, niż samo montowanie filtra i przeczyszczenie szyb. Kamieni nie ruszaj, gdyż wyparzanie ich niema najmniejszego sensu. Tym bardziej przy białym wapieniu, który zawsze będzie zachodził jakimś glonem i czyszczenie go co jakiś czas mija się z celem. Lepiej się do tego przyzwyczaić i obserwować jak ryby skubią glony ze skał... 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.