Jump to content

240l planowanie obsady


Bezprym
 Share

Recommended Posts

Bezprym

Witam. po mozolnym temperowaniu żony( mam nadzieję,że zdania nie zmieni) postanowiłem zakupić akwarium o wymiarach 120x 40 x 50. W związku z tym postanowiłe zmienić obsadęna inną niż wcześniej planowałem,mianowicie:


-Labidochromis caerueles 1+4


-Melanochromis Maingano 1+4


-Metriaclima maingano 1+4


Proszę o ocenę powyższej obsady i o ewentualne poprawki.Zaznzczam że zależy mi na najbardziej na ostatnim gatunku a Yellowki mogę ewentualnie zastąpić sauloskami chociaż wolałbym bardziej Yellowki.

Link to comment
Share on other sites

Bezprym

Ups! nastąpiła pomyłka miało być:


-Metriaclima callainos 1+4 konkretnie cobalt zebra

Link to comment
Share on other sites

Perez666

Imho callainos jest zbyt duży do tego baniaka,co prawda w naturze osiąga 12cm ale w akwarium nawet 15.Mój samiec 12cm osiągnął po roku z małym hakiem.No i okropny z niego bandzior,nie tylko w obrębie własnego gatunku ale i poza nim.Mój samiec obrał sobie za terytorium cały baniak 150x50....

Nawiasem mówiąc,piękna ryba :wink:

Link to comment
Share on other sites

Bezprym

No i lipa a myślałemże do mego przyszłego zbiornika się nada a jakaś podobnie ubarwiona rybka jest?

Link to comment
Share on other sites

Bezprym

Sprawdzałem w tutejszej bazie ryb i socolofi także dorasta do 15 cm ,to jak w końcu jest.

Axelrodi chyba nie jest łatwo dostępna pozatym samiczka taka jakaś blada chyba że to uzależnione jest od oświetlenia.

Link to comment
Share on other sites

eljot

A ja odnośnie callainosa mam inne spostrzeżenia. Mój samiec po prawie dwóch latach miał ok 11-12 cm.

Agresja wewnątrzgatunkowa bardzo duża, natomiast totalnie olewał saulosi i yello które schodziły mu z drogi. Agresja względem innych gatunków tylko podczas tarła i ogranicza się do przepędzania z rewiru (w 240 pół akwa :) ) Imo w zestawieniu w którym będzie dominował będzie spokój, natomiast łuski się posypią gdy będzie miał godnego rywala.

Link to comment
Share on other sites

Perez666

Sorki zasugerowałem się rozmiarem osiąganym w naturze :P

Przeglądnąłem literaturę i niestety nic w tych kolorach przy nie dużych rozmiarach nie znalazłem :( Najbliżej była właśnie axelordi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pulpet
   Nie podkładaj nic pomiędzy plastikową podstawkę i szkło. Taki podkład wystarczy, wręcz niektórzy  producenci zbiorników wyłączają gwarancję, jeśli dołożysz coś innego. Trafiłeś na forum miłośników ryb z jeziora Malawi, więc obejmie cię tutaj ostracyzm towarzyski. Twoje ryby to zdecydowanie nie ten biotop. Choć jeśli chodzi o techniczne rozwiązania niczym się to nie różni. Ale fanatyczni wyznawcy jedynie słusznej akwarystyki będą mieli usta pełne wody, jeśli nie hodujesz gatunków którymi się.zajmujemy. A ja zachęcam cię do zapoznania się z zawartością naszego forum. Może kiedyś,  w przyszłości,  przy okazji większego akwarium zdecydujesz się na te najpiękniejsze na świecie ryby😉. Powodzenia.
  • Ludwik
   Czy ktoś jeszcze mógłby coś doradzić  w temacie ?
  • Kondikus
   Witam,   jeszcze raz dziękuję za pomoc.   Pływać w nim będą molinezje, gupiki i mieczyki.   Mam jednak jeszcze ważne pytanie. Zanim postawię akwarium na tej szafce tak myślę czy położyć plastikowy podkład a na niego 1 lub 2 warstwy podkładu pod panele o grubości 3-4mm. Czy bez tej podkładki plastikowej na 3 warstwy podkładu pod panele? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?    
  • darkon
   W związku ze zmianą moich akwarystycznych planów sprzedam trochę gratów przydatnuch w filtracji pompa Jebao Smart DC Pump 3500 falownik Jebao OW-25 Purolite A520E Purigen
  • Andrzej Głuszyca
   No właśnie..kolega nie napisał co tam będzie a skoro to forum Malawi to zakładam , że pyszczaki.
  • rafalniski
   Razem z filtrem będą pewnie jakieś media (gąbki, ceramika i inne) - zanim cokolwiek z nimi zrobisz porządnie je wypłucz a dopiero potem wkładaj do filtra - w ten sposób unikniesz pylenia! Ani na foto ani w opisie nie widać żebyś miał już jakąś ceramikę w akwarium (filtry mają chyba tylko gąbki?).  Jeżeli jednak posiadasz gdzieś ceramikę w obiegu to przełóż ją do nowego filtra. Jeżeli natomiast nie masz jeszcze żadnej ceramiki to przede wszystkim tą nową porządnie wypłucz! Możesz też na dzień lub dwa wrzucić ją do słoika/miski, zalać wodą z akwarium, dodać bakterie (np. Prodibio) i włożyć kostkę napowietrzającą na dno. W ten sposób część bakterii zagnieździ się już bezpośrednio w nowej ceramice.
  • Bartek_De
   ...pod warunkiem, że będą tam pływać pyszczaki w co wątpię. 
  • kazikx
   Cześć, spróbuj może ściągnąć oramowanie szafki, bo rzuca się w oczy, że zestaw szafka + akwarium jest dobrany przypadkowo.
  • Andrzej Głuszyca
   Może . Chyba  , że temperatura wody przekroczy 30C.  
  • Robson79
   Po prostu go zainstaluj. Ryb nie odławiaj, ponieważ będzie to dla nich większy stres, niż samo montowanie filtra i przeczyszczenie szyb. Kamieni nie ruszaj, gdyż wyparzanie ich niema najmniejszego sensu. Tym bardziej przy białym wapieniu, który zawsze będzie zachodził jakimś glonem i czyszczenie go co jakiś czas mija się z celem. Lepiej się do tego przyzwyczaić i obserwować jak ryby skubią glony ze skał... 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.