Jump to content

Narożne - czas na zmiany, piasek, tło oraz cyrkulacja wody

elPablo
 Share

Recommended Posts

Witam

Nadszedł czas na zmiany w akwa. Niestety nie uda mi się przejść na akwa prostokątne, więc chcę zagospodarować obecne.

Obecnie wymieniam piasek na 'plażowy' (dosłownie z plaży). Później przechodzę do zrobienia tła, tak aby zamaskować filtry, grzałki itp. Obecnie czytam o różnych wersjach i chyba zdecyduje się, na PCV oklejone łupkiem.

Pierwsze co, to chciałbym się upewnić odnośnie filtracji, obecnie jest taka:

61ca57f8290d793dmed.png

Deszczownia jest skierowana pod taflą i napowietrza. Grzałka razem z wlotem jest w rogu. Obok jest filtr wew Turbo 750 z gąbką. Nie ma problemów z widocznymi kupami na środku. Odnośnie tła, myślałem, żeby zrobić je płaskie z miejscem na ssawki filtra/grzałki oraz deszczowni. A na środku jakiś ciekawy kamol. Prosiłbym o sugestie odnośnie tła lub ciekawej aranżacji.

dzieki!

eljot

Jak podoba ci się tło z łupka to produkuj :) tylko lepiej przyklej go silikonem do pleksi bo silikon niezbyt dobrze trzyma się PCV.

Na pewno coś wyprodukuje :) Tylko co ?!? :D Przeźroczystą pleksi mam do dyspozycji w ilości bliżej nieograniczonej. Tylko zastanawia mnie czy nie lepiej kupić czarną.

Czy cyrkulacja wody może zostać?

pozdr

eljot

Cyrkulacja jak ci się aktualnie sprawdza to zostaw tak jak jest.

Jak całą pleksę zamierzasz okleić łupkiem to szkoda kasy na czarną.

Osobiście jak miałbym robić tło, to napaćkał bym coś ciekawego pianką na pleksi i pokrył cr.

Ja bym pomalował szyby czarnym matem,a w narożniku z osprzętem zrobił coś w rodzaju komina z kawałka czarnej pleksi zeby to wszystko schować,ponawiercał bym w tym dziury u dołu dla cyrkulacji,wystarczy zmatować papierem 3000 i nie odruznia się w wodzie od farby.Tanio,szybko i efekt super :wink:

a podaj może wymiary tego akwarium bo to też w jakiś sposób eliminuje niektóre pomysły odnośnie tła

Witam

Wymiary : ramiona 80cm, szerokość 120cm.

Obecnie wymieniłem cały piach z kwarcowego na taki jak na plaży :) Efekt jest super. Mam pleksi i teraz pozostaje kwestia tła

misiek80

Jeśli chodzi o klejenie łupków do spienionego PCV, to u mnie takie tło trzyma się mocno. Kleiłem łupki o grubości około 0,5-1,5 cm do PCV o grubości 3 mm. Na tło o wymiarach 72x42 cm + dwie maskownice poszło mi 2,5 tuby silikonu akwarystycznego Tytan.

Jakbyś robił takie tło, to radzę zrobić duże otwory w kominie, a sam komin zrobić nieco większy - może kiedyś zmienisz filtr i głupio by było, gdyby się tam nie zmieścił. Trzymam kciuki.

Cześć

Dołożyłem stary filtr aquaela, aby trochę mieszał w akwa, bo po wyciągnięciu większości kamieni i zostawieniu kilku na środku, zaczęło być widać co nieco na piasku ;)

Obecnie jest tak:

e22cd48195dcf8ae.png

Z żoną zdecydowaliśmy się na ciemne kamienie na ścianach bocznych akwarium. Kamol w środku - zobaczymy co wyjdzie :)

Ciężko jest w narożnym urządzić coś ciekawego, ale w Waszą pomocą myślę że coś uda się zrobić. Nowy filtr jest tymczasowo zamontowany na razie na szybie od przodu, tak że widzę przyssawki czy się nie odklejają ;) i sprawdzam czy dobrze miesza wodę. Zrobię w pleksy miejsce na niego. Szkoda, że nie mogę odwrócić wylotu z niego na bok. Jeśli cyrkulacja się spisze, to kupię coś z regulowanym kontem wylotu

BTW: misiek80, masz może zdjęcie tej kontrukcji?

• 3 weeks later...

Aby odświeżyć temat.... :)

eljot12 dzięki za kamole! Trzy idealnie pasują do mojej koncepcji - do koncepcji żony jeszcze nie... jeszcze ;)

Wracając do tematu, widziałem u eljot12`a czarne PCV jako tło, i też tak zrobię. Mam pytanie, czy najlepiej zamaskować deszczownie, zrobić jakąś małą konstrukcję, czy też wymienić na zwykły wylot z Fluvala. Deszczownia jest 5cm pod taflą, zgodnie z zasadą K-M "żadnych bąbelek". To raz.

Dwa. Chciałbym zamaskować filtr wew, który jest w prawym rogu. Znalazłem drugiego Turbo, tylko 550 i cyrkulacja sprawdza się idealnie. Obecnie, tylko dla testów, zamontowany był na przedniej szybie, gdyż nie ma regulowanego kąta wylotu i dmucha na wprost. Mógłbym go dać na boczną szybę i ślusarze w pracy znaleźli by mi kątownik z PCV. Tylko czym to przyczepić - śrubami z PCV (zrobią ślusarze :) ) czy czymś przykleić?

dzieki!