Jump to content

zaszkodzilo by to rybom


mariusz1987pl
 Share

Recommended Posts

mariusz1987pl

Mam pytanie zaszkodziło by rybom jak bym dal na dno wkład filtus Zeos głównie chodzi mi o to czy zaszkodzi to rybom i czy będzie to działać :)

Link to comment
Share on other sites

slawek gorol

imo będzie ranił skrzela ryb, a te będą chciały przesiewać go przez skrzela.

A jaka granulacja ?

Link to comment
Share on other sites

To jest grys w granulacji powyżej 5mm. Przez skrzela tego nie przesieją ale IMO sypanie tego na dno mija się z celem. Jeżeli już stosować to w filtrze , bo z dna tego nie zbierzesz jak trzeba będzie wymienić

Link to comment
Share on other sites

mariusz1987pl

mam to w starym filtrze w koszyczku ale malutko tego tam weszło zostawiłem 1 cm gąbki i reszta koszyczka wypełniłem tym wkładem i najpierw to musi przejść przez kamyki potem gąbkę i potem wirnik wiec może coś to minimalnie da :) a co ile sie to wymienia ?? bo chce za niedługo zmienić podłoże miesiąc dwa to bym wymienił wszystko :)

Link to comment
Share on other sites

mariusz1987pl

jak bym wymienił cale dno za 4 miesiące to by się rybom nie stało ?? miał by działanie takie jak przeznaczono go do filtrów ??

Link to comment
Share on other sites

Zastanów się czy i jak przez ten substrat będzie przepływała woda. Poza tym wszelki syf zalegający w takim podłożu i konieczność odmulania. Wsadzenie do filtra (kubeł, kaskada) ma dużo więcej sensu.

Link to comment
Share on other sites

flosinski

Jakiś czas temu za wszelką cenę chciałem używać grysu amonowego i go regenerować. Szukając informacji na ten temat natknąłem się też na takie zastosowanie takich wkładów. Jednak tam pisano o już zużytym preparacie uprzednio w filtrze. Zamiast do kubła, to magazynowano na dnie akwarium. Ponoć mimo, iż w filtrze nie jest już efektywny to leżąc na dnie potrafi wpływać (pozytywnie oczywiście) na parametry wody.


Jednak sam bym tak nie zrobił. Imho nie ma to sensu.


- słaby przepływ wody powoduje, że skala działania takiego wkładu jest baaardzo mała. Zastanawiam się czy byłaby zauważalna,

- efekt wizualny nie jest dla mnie do zaakceptowania, choć to akurat jest sprawa gustu,

- za dużo szczelin i miejsc gdzie mogą się dostać zanieczyszczenia, których filtr mechaniczny nie wyłapie,

- w związku z zalegającymi zanieczyszczeniami trzeba zapewne regularnie odmulać, zwłaszcza przy dorosłych rybach,

- miejscem zastosowania wkładów są filtry,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pulpet
   Nie podkładaj nic pomiędzy plastikową podstawkę i szkło. Taki podkład wystarczy, wręcz niektórzy  producenci zbiorników wyłączają gwarancję, jeśli dołożysz coś innego. Trafiłeś na forum miłośników ryb z jeziora Malawi, więc obejmie cię tutaj ostracyzm towarzyski. Twoje ryby to zdecydowanie nie ten biotop. Choć jeśli chodzi o techniczne rozwiązania niczym się to nie różni. Ale fanatyczni wyznawcy jedynie słusznej akwarystyki będą mieli usta pełne wody, jeśli nie hodujesz gatunków którymi się.zajmujemy. A ja zachęcam cię do zapoznania się z zawartością naszego forum. Może kiedyś,  w przyszłości,  przy okazji większego akwarium zdecydujesz się na te najpiękniejsze na świecie ryby😉. Powodzenia.
  • Ludwik
   Czy ktoś jeszcze mógłby coś doradzić  w temacie ?
  • Kondikus
   Witam,   jeszcze raz dziękuję za pomoc.   Pływać w nim będą molinezje, gupiki i mieczyki.   Mam jednak jeszcze ważne pytanie. Zanim postawię akwarium na tej szafce tak myślę czy położyć plastikowy podkład a na niego 1 lub 2 warstwy podkładu pod panele o grubości 3-4mm. Czy bez tej podkładki plastikowej na 3 warstwy podkładu pod panele? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?    
  • darkon
   W związku ze zmianą moich akwarystycznych planów sprzedam trochę gratów przydatnuch w filtracji pompa Jebao Smart DC Pump 3500 falownik Jebao OW-25 Purolite A520E Purigen
  • Andrzej Głuszyca
   No właśnie..kolega nie napisał co tam będzie a skoro to forum Malawi to zakładam , że pyszczaki.
  • rafalniski
   Razem z filtrem będą pewnie jakieś media (gąbki, ceramika i inne) - zanim cokolwiek z nimi zrobisz porządnie je wypłucz a dopiero potem wkładaj do filtra - w ten sposób unikniesz pylenia! Ani na foto ani w opisie nie widać żebyś miał już jakąś ceramikę w akwarium (filtry mają chyba tylko gąbki?).  Jeżeli jednak posiadasz gdzieś ceramikę w obiegu to przełóż ją do nowego filtra. Jeżeli natomiast nie masz jeszcze żadnej ceramiki to przede wszystkim tą nową porządnie wypłucz! Możesz też na dzień lub dwa wrzucić ją do słoika/miski, zalać wodą z akwarium, dodać bakterie (np. Prodibio) i włożyć kostkę napowietrzającą na dno. W ten sposób część bakterii zagnieździ się już bezpośrednio w nowej ceramice.
  • Bartek_De
   ...pod warunkiem, że będą tam pływać pyszczaki w co wątpię. 
  • kazikx
   Cześć, spróbuj może ściągnąć oramowanie szafki, bo rzuca się w oczy, że zestaw szafka + akwarium jest dobrany przypadkowo.
  • Andrzej Głuszyca
   Może . Chyba  , że temperatura wody przekroczy 30C.  
  • Robson79
   Po prostu go zainstaluj. Ryb nie odławiaj, ponieważ będzie to dla nich większy stres, niż samo montowanie filtra i przeczyszczenie szyb. Kamieni nie ruszaj, gdyż wyparzanie ich niema najmniejszego sensu. Tym bardziej przy białym wapieniu, który zawsze będzie zachodził jakimś glonem i czyszczenie go co jakiś czas mija się z celem. Lepiej się do tego przyzwyczaić i obserwować jak ryby skubią glony ze skał... 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.