Jump to content

Labidochromis chisumulae + Metriaclima sp. Membe Deep


franek8
 Share

Recommended Posts

czy te rybki mogą razem mieszkać w zbiorniku 100x40x50


za niedługo będe miał okazje kupić 11 szt. membe deep i czy moge dokupić

chisumulae, które nie rosną duże (ok. 8cm) wiadomo jeżeli w przyszłości coś złego by się działo to zawsze mogę oddać znajomemu hodowcy, w akwa mam dosyć dużo kryjówek a wiadomo z biegiem czasu można pozbyć się np. dwóch dużych kamieni żeby miały więcej miejsca, co wy na to?

Link to comment
Share on other sites

normalnie kamień z serca :)

już myślałem że nikt z was nie toleruje więcej niż jeden gatunek w 200l

tak więc będe rezerwował te rybcie, tylko teraz w jakich ilościach je trzymać rybki oraz ile zostawić w przyszłości docelowo


jeżeli chodzi o pokarm to dopytam hodowcy czym dokładnie je karmić żeby było super dla rybek

Link to comment
Share on other sites

eljot

Membe zostawiłbym w układzie 1+4 z chisumulae spróbowałbym wielosamcowo 2/3+5

Karmienie musisz wypośrodkować bo membe wszystkożerca a chisumulae tak jak yello preferuje mięsko.

Osobiście karmiłbym 50/50 mięcho - rośliny.

Link to comment
Share on other sites

Czy masz na pewno membe deep ?

Większość to P.saulosi coral ....Właśnie jechałem z zamiarem zakupu P.saulosi coral, no ale okazało się że jest z czego wybierać i bardzo spodobały mi się rybki z innego zbiornika (rodzice) a hodowca powiedział że to są właśnie membe deep i powiem że samiec różnił się od P.saulosi coral i miał na sobie dużo jednolitego jasno niebieskiego koloru, mam taką nadzieję że to właśnie ten gatunek.

Jak tylko samce zaczną się wybarwiać dodam zdjęcie (jutro jeszcze dopytam skąd pochodzą rybki)

Link to comment
Share on other sites

Czy masz na pewno membe deep ?

Większość to P.saulosi coral ....Właśnie jechałem z zamiarem zakupu P.saulosi coral, no ale okazało się że jest z czego wybierać i bardzo spodobały mi się rybki z innego zbiornika (rodzice) a hodowca powiedział że to są właśnie membe deep i powiem że samiec różnił się od P.saulosi coral i miał na sobie dużo jednolitego jasno niebieskiego koloru, mam taką nadzieję że to właśnie ten gatunek.

Jak tylko samce zaczną się wybarwiać dodam zdjęcie (jutro jeszcze dopytam skąd pochodzą rybki)............

Link to comment
Share on other sites

Samiczki były jakiego koloru ?

Masz w galerii zdjęcie samca membe deep F1 .Samiczki były pomarańczowe, natomiast samiec nie miał ani jednej pręgi jak samiec Saulosi

Link to comment
Share on other sites

To jest tatuś maluchów "membe deep",

jakość zdjęcia nienajlepsza, robiona na szybko telefonem.


czy według was to jest "membe deep"

post-10472-14695712895845_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pablomas
   Niemcom nie ufaj 😁 A tak serio handlowcy na maxa wykorzystują niewiedzę kupującego i wszytko w temacie , coś się dobrze sprzedaje to czemu nie.
  • pulpet
   To nie do końca tak. Tu jeden z niemieckich kolegów fajnie opisuje, skąd biorą się nieścisłości i nieporozumienia jeśli chodzi o oznaczenie pokoleń.  https://www.malawi-germany.de/index.php/wissenswertes/512-f1-vs-wfnz-die-generationenssysteme.html To co robią z tym sprzedawcy może być wynikiem niewiedzy i nieznajomości zagadnienia. Może nie każdy sprzedawca/importer wie o istnieniu  dwóch klasyfikacji używających oznaczeń Fx i wtedy w dobrej wierze sprzedaje ryby sklasyfikowane wg stopnia pokrewieństwa jako ryby sklasyfikowane pod względem domieszki "dzikiej krwi". Nie zawsze musi to być oszustwo.
  • tom77
   Moim zdaniem oszustwo. Mogą być nieścisłości i różne rozumienia jak nazywać ryby z hodowli przyjeziorowych, ale jeśli ktoś przywozi/zamawia ryby z Afryki i potem nazywa ryby w drugim lub jeszcze późniejszym pokoleniu terminem "F1" to ewidentnie oszukuje. F1 to tylko pierwsze pokolenie, czyli rodzice z odłowu, tarło w akwarium (w niewoli). Zdaję sobie sprawę, że część sprzedawców może oszukiwać, ale jeżeli my malawiści hobbyści zaczniemy to akceptować wtedy błyskawicznie "pieniądz gorszy wyprze lepszy" i przyzwoitej jakości ryb będzie jak na lekarstwo (patrz los saulosi lub oryginalnego S.fryeri)
  • Bastian
   Dziękuje bardzo 👍 W przyszłym roku będę musiał zgłosić się w Pokrzywnej na rehabiltację w tak zacnym gronie 🍻👍
  • pulpet
   Jeśli chodzi o ryby z importu i oznaczenia F1 i dalej to faktycznie mało daje to informacji o pokoleniowosci i spokrewnieniu z rybami z odłowu.  Jest spory bałagan, zwłaszcza jeśli chodzi o ryby z Niemiec.  Ryba F1 z Niemiec może mieć dzikich przodków daleko w przeszłości. I w naszym rozumieniu może być F10. I to żadne oszustwo, po prostu różne systemy klasyfikacji, stosowane przez różnych hodowców. Wszystko subiektywnie prawidlowo, ale F1 z Niemiec bezmyślnie skopowiane przez sprzedawcę, może być kompletnie źle zinterpretowane przez kupującego w Polsce. Kiedyś o tym pisałem, ale temat nie chwycił, więc porzuciłem sprawę.
  • Bartek_De
   @Bastian Trzymaj się💪 I jak najszybszego powrotu do zdrowia I tak z przymrużeniem oka, coroczne spotkania w Pokrzywnej zapobiegają takim historiom Zapraszamy🍻
  • Bastian
   Bardzo dziękuje za dobre słowo 👍 Właśnie dzisiaj wyszedłem ze szpitala i już myślałem że przyniosę dodatkowy kamyczek do akwarium 😉 ale niestety nie udało się 🤥 (kamień nadal w nerkach). Nie ma jak wylądować na sor-ze w dniu odbioru zbiornika. Od jutra zaczynam aranżacje zbiornika
  • S_owa
   Ok, dzięki za informację. Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku. Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal. Oni mają sporo ryb z dobrych  niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem). Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi.
  • Vrzechu
   @S_owa muszę przyznać, że z ryb jestem bardzo zadowolony. Jest to pokolenie F1. Tzn. tak deklaruje hodowla, ale nie mam podstaw, żeby temu nie wierzyć  Obsada zakupiona w hodowli Tan - Mal. Śmiało mogę polecić.
  • S_owa
   Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny.  Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ?
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.