Skocz do zawartości

Proszę o pilną poradę


orlando83

Rekomendowane odpowiedzi

póki parametry są oki - to znaczy że gąbka spełnia swoje zadanie - to tez złoże dla bakterii.

gdy parametry będą gorsze to należy zasypać kubełek lepszym medium.

NO3 spada po podmianach - 25 to dobry wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :)

Skoro wszystko jest ok, to nic nie zmieniam. No chyba, że akwarium na większe, min. 240l, w planach miałem zmianę za 5-6 miesięcy, ale tak mnie zafascynowały Pysie, że planuję do 3 miesięcy stworzyć im nowy, większy dom. A wtedy również będą potrzebował Waszych cennych rad.

Pozdrawiam.


edit:

Witam.

Pisałem, ostatnio, że moje zielone glony na wapieniach zaczęły zmieniać kolor na brązowy. Dalej się tak dzieje, ale tym się nie martwię. Tylko czy normalne jest, że na powierzchni piasku robi się też taki lekko brązowawy nalot? Parametry takie same jak ostatnio. Wczoraj robiłem podmianę wody.


Proszę używać opcji "edytuj".Perez666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glony również będą osiadać i na piasku, nie martwic się tym - chyba że to sinice, sprawdź czy ten glon to nie ciągnąca się galareta? Jest parę postów na forum o sinicach - porównaj je.


Sinice na pewno to nie są, bo już ich temat przerabiałem. Dziwne jest tylko to, że wczoraj przed podmianą nic nie było, a dzisiaj się pojawiło. Wygląda to jak okrzemki,ale na piasku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie,

Mam pewien problem. Od 4 dni jeden z moich Saulosi pływa cały czas, samotnie, przy tylnej szybie akwarium w bardzo dziwnych pozycjach (przeważnie bokiem lub lekko pochylony), często pływa też tuż przy powierzchni nie ruszająć nawet ogonem. Jednak zdarza się, że pływa normalnie po całym akwarium, ale są to rzadkie przypadki. Co gorsza nie chce przyjmować pokarmu, nawet tego który podstawię mu pod pysk. Jest to najmniejszy spośród moich Saulosi i jest przeganiany przez inne rybki. Reszta mojej obsady jest w świetnej kondycji.

Nadmienię, że parametry są ok. Żadnych skoków od czasu wpuszczenia Pysiów.

Bardzo proszę o informację co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to najmniejszy spośród moich Saulosi i jest przeganiany przez inne rybki

Prawdopodobnie już sobie odpowiedziałeś, najniżej w hierarchii czyli "chłopak do bicia" :|



Wszystko moge zrozumieć, to, że ucieka przed innymi i nie chce im wchodzić w drogę, bo jest mniejsza lub słabsza, ale dlaczego nie pobiera pokarmu tak jak inne. Jak je karmię, to wszystkie rzucają się na jedzenie, a ona wogóle nie jest nim zainteresowana. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.