Skocz do zawartości

Zalanie zbiornika 200l


franek8

Rekomendowane odpowiedzi

W sobote zalałem moje akwarium 200l i jak się patrzy od przodu to woda jest klarowna, ale gdy zerkam z boku po długości to woda nie jest taka jakbym chciał.Czy trzeba jeszcze czekać aż się wyklaruje czy Jble e-900 ma złe wkłady.


Do filtra wlałem jakieś 20 ml Bactoactive Tropicala.

W dolnym koszu mam ceramikę, która była w filtrze od producenta (podobno nic nie warta)

dalej coralit 1kg z tej aukcji http://allegro.pl/coralit-wklad-do-filtra-500g-tanganika-malawi-i1451514680.html

następnie ceramikę z siatką 0,5 kg z tej aukcji http://allegro.pl/ceramika-500g-z-siatka-wklad-do-filtra-super-cen-i1467316123.html

w koszu u góry jest gąbka tak jak daje producent i nie wiem czy nie powinienem dołożyć waty, która wychwyci drobne zanieczyszczenia wracające z powrotem do akwarium.


Dodam że cały czas jest włączony filtr Atman 202 z oryginalną gąbką i teraz nie wiem czy też ma chodzić ten mechanik i czy gąbka nie powinna być bardziej gęsta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, za czasem to powinno opaść. Chyba że masz bardzo miałki substrat na dnie.



Na dnie mam piasek kwarcowy i jak grzebie w dnie to nic a nic nie pyli, elegancko sobie opada :) i to mnie cieszy bo czytałem w niektórych postach że jakiś syf z piasku pływał po całym akwarium i był problem.


A odnośnie moich wkładów w filtrze to zostawiać czy tą ceramikę z jbl-a wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem bioceramike i wymieniłem, tak więc teraz mam dwa koszyki wypełnione ceramiką jeden coralitem, a ten na samej górze bez zmian (tak jak ze sklepu)


Zakupiłem także wate polipropylenową i w gąbce filtra wewnętrznego wyciąłem dwa otwory po bokach i wypełniłem watą żeby zebrało najmniejsze zanieczyszczenia.Po włożeniu gąbki do akwarium pojawiło się troche syfu, ale po godzinie już nic nie było to znaczy że obieg w akwa dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od wczoraj woda jest idealna więc po zalaniu po prostu trzeba trochę cierpliwości.


jeszcze chciałbym zapytać o wylot filtra zewnętrznego, mam go po lewej stronie puszczony po bocznej ścianie przy użyciu deszczowni, która jest skierowana do góry żeby wytwarzały się pęcherzyki powietrza, a na końcu deszczowni mam załozone kolanko tak żeby ruch wody kierował się w prawy tylni róg akwa i przy okazji spychał nieczystości (ciśnienie nie za mocne, ale zobaczymy jak rybki będą) i tu moje pytanie: czym mogę zatkać częśc otworów w deszczowni żeby zwiększyć ciśnienie na kolanku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.