Skocz do zawartości

Filtracja narurowa + FBF - fotorelacja


Rekomendowane odpowiedzi

Bede musial to przemyslec. Szczegolnie czy da sie łatwo domontować taki bocznik. W szafce mam kilka nadmiarowych dziur. Moglbym wyjsc trojnikiem z zaworem przez jedna z nich i wbic sie w rurke wylotowa w kolejny trójnik.

Bo za korpusem nie ma najmniejszej opcji sie podpiac.


Kolejne wyzwanie... :) :) :) jupiii! :P:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mocno nakombinowane. Śledziłem, jak długo do tego się przymierzałeś. W końcu poszło, ale nasuwa się pytanie - dlaczego narurowce? Dlaczego wierzysz w to, że ten system filtracji jest najlepszy? Nie twierdzę, że nie masz racji, ale dlaczego narurowce?

"Kupiłem" od Ciebie jeden pomysł - została mi kupa "złomu" po poprzedniej instalacji. Dlaczego nie wpadłem na to, że wystarczy to wszystko rozciąć i ponownie wykorzystać łącząc elastycznymi rurami? Zuch!!! Podziwiam ludzi tak kreatywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały projekt w obecnej wersji uznaje za porazke.

Nie totalną ale kurna taka dość dużą.


Wszystko było super do momentu kiedy trzeba było wymienić wkład w pierwszym korpusie.

Pierdzielony korpus zapowietrzył sie (no ale to chyba normalne) i pompa ledwo co tłoczyła wode.

W zaden łatwy sposob nie dało sie tego odpowietrzyc gdyz korpus nie posiada łatwego w uzyciu guzika tylko dupne pokrętło do którego nie ma dostepu (plus chodzi baaardzo ciezko).

Dodatkowo mam podejrzenie, ze sie zapowietrzyła pompa (nie wiem czy to mozliwe), a układ gdzieś zasysa powietrze.

Nie mam na to zadnych dowodów ale takie mam wrazenie gdyz widze, ze przez weze jest przepychane powietrze i nie wierzę aby w korpusie go mogło tyle byc...

Dodatkowo pompa chyba powinna byc zamontowana pionowo zamiast poziomo aby cale powietrze z niej uciekalo samo a nie musialo zostać wypchniete.


Innymi słowy musze całosc rozebrać w diabły zmienic korpus na taki z guzikiem i zmontować całość raz jeszcze.

Wsciekły jestem niesłychanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w manualu jest aby wirnik pompy był ustawiony poziomo.

Może zanim zaczniesz rozbierać cały układ weźmiesz pod uwagę patent ktory stosuje u mnie.

Mam dodatkową miniaturową pompkę w akwarium (NewJet 1200) podłączoną do rury ssącej.

po wymianie wkładow przed zalączeniem głównej pompy włączam najpierw tę miniaturową na kilka minut i ona tłocząc wodę wypycha całe powietrze nagromadzone w instalacji.

Poza tym ma ona bardzo maly pobór prądu i gdy jest wlączona razem z Grundfosem bardzo go odciąża - grundfoss na 2 z pompką dmucha lepiej niż sam grundfoss na 3.

Poza tym kolejnym plusem (szczególnie w lato) że przy użyciu drugiej pompki grundfoss się tak nie grzeje i tym samym nie podnosi temperatury wody.

Na koniec ostatni plus - w razie awarii Grundfosa mała pompka spokojnie da radę sama pociągnąć filtrację (najbardziej chodzi o biologię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo pompa chyba powinna byc zamontowana pionowo zamiast poziomo aby cale powietrze z niej uciekalo samo a nie musialo zostać wypchniete.


Pompa może być zamontowana poziomo jak i pionowo,ważne aby wirnik był poziomo.

W celu wypchania powietrza z układu możesz podpiąć głowicę za pomocą węża do kraniku którym spuszczasz wodę z akwa.Głowicę do wiadra i zamykasz zawór pierw po jednej stronie układu,czekasz aż woda wypchnie powietrze...potem z drugą stroną układu robisz tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam bardzo, bardzo, bardzo. Złozylem z powrotem rozwaloną czesc instalacji i sprobowalem jeszcze raz (klnac pod nosem, ze nie wpadlem na cos tak oczywistego). Moze rewelki nie ma ale roznica jest olbrzymia. 10 minut odpowietrzania kontra doba. :)


Moze jeszcze cos z tego bedzie :)

Zobacze po kolejnej wymianie wkladu.

One sie potwornie szybko brudza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.